logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Kacper (85.62.34.---)
Data:   2022-05-28 22:30

Bóg jest chamem , który niby jest ale jak co to go nie ma. Nie wysłuchuje modlitw - i dobrze - bo skoro nie wysłuchuje okazuje się być chamem ( albo gorsza nazwa ....) . Mnie nie wysłuchuje ... Ludzi modlących się o pokój w Ukrainie - też nie . I ludzie mają w takiego Boga wierzyć ? On w ogóle istnieje ? Chyba nie . Albo istnieje , ale woli się nie mieszać , w żadne sprawy. Na co są mu budowane kościoły , cerkwie , zbory .... Po co ? Żeby mu oddawać chwałę? No raczej nie . Są budowane po to , żeby ludzie wytracili hajs , potem się modlili do niego , ale i tak nic nie będą z tej modlitwy mieli , bo : albo Bóg jest (chamem...) , albo go nie ma . Tak , czy siak pieniądze wyrzucone w błoto . Na księży nie powiem nic , bo skoro oni wierzą (po prostu myślą) , że jest Bóg i niby On ich powołuje i daje sakramenty (g*wno prawda) to ok. Każdy ma swoje "wymysly'' , więc ok. Niech wierzą w coś , czego nie ma , albo jest ale nic nie potrafiące . Ja tam już wolę wierzyć , w bogów słowiańskich, choć ich też nie ma , albo nie wierzyć wcale . Ludzie , po śmierci zostają "świętymi" ... Ciekawe ... Jak nawet wszyscy święci nie mogą nas wysłuchać (albo mogą , ale nie chcą , albo nawet ich nie ma) . Dobra ... Nie pisze dalej , bo to , co już napisałem starczy . Podsumuje tylko jednym zdaniem : BÓG (o ile jest ) JEST CHAMEM . Niby wiara czyni cuda ?? Kto to powiedział ? Chyba jakiś idiota , co wierzył w "Miłosiernego" Boga ( choć Bóg nie jest miłosierny , bo jakby był miłosierny , to by nas wysłuchiwał ) O ile jest , to go tak strasznie nienawidzę , za to , że nas nie wysłuchuje. Przestaje wierzyć i ufać kościołowi. Kolegami nie chodzi do kościoła i ma zarąbiste życie , a ja wierzę ( wierzyłem do wczoraj) i nic . Ludzie niewierzący mają w życiu łatwiej , niż wierzący . Czyli Bóg nawet nie jest sprawiedliwy . A Matka Boska ? Już któryś różaniec odmawiam i nic. Zacząłem nowennę pompejańska , ale ja przerywam. Niej mnie nie wysłuchuje , to mam ich gdzieś (ich = Boga , świętych , Maryję...) Nie ma co , bo obiecałem, że kończę. Teraz , to już naprawdę koniec.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-06-10 15:11

Moja córka - jak miała trzy lata - reagowała identycznie, kiedy jej czegoś odmawiałam lub zabraniałam (czyli: nie wysłuchiwałam jej próśb). Bóg i tak Cię kocha.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-06-10 15:58

Czy każdego, kto ma inne zdanie niż Ty i nie chce robić tego, co Ty chcesz tak nazywasz? Jeśli tak, to masz problem.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Ona (---.205.147.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-06-10 19:47

Skąd wiesz, że Bóg nie wysłuchuje modlitw o pokój na Ukrainie? Może bez Jego łask użyto by już bomby atomowej? Albo Ukraina poddałaby się po 3 dniach? I ofiar byłoby 15 mln? Nie znamy innych wersji historii...
Powiedziałeś Bogu to, co tutaj napisałeś? Powiedz, prawda jest najważniejsza. On i tak jest obok Ciebie.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: lubelak (---.play-internet.pl)
Data:   2022-06-10 23:58

Infantylna postawa i niedojrzałe myślenie o Bogu mogą być dla Ciebie murem by się z Nim spotkać i porozmawiać. Uczciwie zrobisz, jeśli Mu wszystko powiesz i pokornie poczekasz na odpowiedź. Czyli że w końcu zamkniesz jadaczkę, jak już wypowiesz swoje złości i dasz Mu czas. Inaczej kiedy będzie mógł Ci odpowiedzieć jeśli będziesz cały czas nawijać?
A teraz konkretnie, może powiesz co cię boli? Jakich modlitw Bóg nie wysłuchuje?Ten który własnego Syna wydał na haniebną i okrutną śmierć, niewinnego, chociaż wcale nie musiał. Przejdźmy do sedna problemu...

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Dina (---.147.98.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-06-11 20:14

Wydajesz się być inteligentnym człowiekiem, który szuka, pyta a nie przyjmuje „bo tak i już”. To dobra cecha. Stąd te emocje. Nie wszystko możemy zrozumieć i nie wszystko da się wytłumaczyć. Nigdy się nie dowiemy czemu niektórym żyje się lżej a innym mimo wysiłku ciężej. Wiele osób dopisuje znaczenie cierpieniu widząc w tym rodzaj uszlachetnienia, ale nigdy nie dowiemy się czemu niektórzy dostają od życia więcej niż inni. Możesz się denerwować, ale taka jest prawda. Zamiast polegać tylko na modlitwach spróbuj spojrzeć na swoje działania. Czy robisz wystarczająco dużo aby osiągnąć to o co prosisz? Może da się zrobić coś jeszcze? Może za bardzo polegasz na modlitwie a za mało sam działasz? Dużo zależy od nas samych, modlić się można o powodzenie, ale działać i pracować trzeba samemu.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Xyz (178.212.127.---)
Data:   2022-06-11 21:58

Może kiedyś jednak dowiemy się dlaczego nasze życie wyglądało tak a nie inaczej. Może sami zapytamy wtedy Boga "dlaczego?"

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Martyna (---.play-internet.pl)
Data:   2022-06-12 08:31

Dodam, że ateistom nie żyje się łatwiej. Może z pozoru, ale prędzej później nadchodzi dzien, gdy siadają i dociera do nich, że wszystko co robią jest pozbawione sensu. Życie z poczuciem bezsensu istnienia jest koszmarne (wiem z doświadczenia). A Tobie życzę pokory w relacji z Bogiem. I fakt, wiara to równiez trudna droga, ale w swoich trudnościach piękna.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-06-14 23:35

Twoje słowa wyglądają tak, jakbyś uważał Boga za jakiegoś potężnego dżina, który spełni nasze życzenia, jeśli tylko wystarczająco będziemy mu się podlizywać łechcąc jego wewnętrzną pychę. Teraz się przekonujesz, że Bóg taki nie jest. Twoja wiara się załamuje. To w sumie dobrze, bo może Cię prowadzić w kierunku poznania Boga takim, jakim On jest naprawdę, a nie takim, jak Ci się wydawało.
Nie będę się szeroko rozpisywał, jaki Bóg jest naprawdę. Musisz to sam odkryć, a On Ciebie do tego będzie prowadzić. Napiszę jedynie: Bóg nie chce, abyś był dla Niego lizusem, ale prawdziwym synem. Abyś był do Niego podobny. Abyś był jak Jezus Chrystus. W skrócie - żebyś kochał innych i niósł im dobro. Jeśli taki się staniesz - jeśli w Twoim sercu rzeczywiście narodzi się Jezus Chrystus, prawdziwy Syn Boży to Bóg będzie wspierał Ciebie i jeśli zajdzie potrzeba, udzieli Ci takiej pomocy, jakiej żaden dżin by Ci nigdy nie udzielił.
Masz przynosić Bogu chwałę - to prawda. Ale to nie znaczy, że masz nieustannie mówić Bogu jaki to jest wielki, wspaniały i ogólnie cacy. Masz przynosić Bogu chwałę jako Jego syn - czyli masz postępować tak, aby Bóg patrząc na Twoje postępowanie mógł powiedzieć z dumą: Oto mój syn.
Droga do tego jest może jeszcze dla Ciebie daleka, ale jeśli zechcesz na nią wstąpić to Bóg będzie Ciebie umacniał.

 Re: Bóg jest chamem. Nawet nie liczę na wasze odpowiedzi.
Autor: Manka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-06-15 11:52

No ciekawe, czy ty wierzysz w Boga? czy w "studnię życzeń"? Widać niedojrzałość umysłową, duchową, moralną. Jeżeli chcesz to zastosuj się do rady- módl się, ale nie prosząc cały czas o to, co jest ci w danej chwili potrzebne, módl się uwielbiając Boga, oddając cześć Maryi, dziękując, a dobry Bóg obdarzy Cię tym, czego potrzebujesz. Możesz wierzyć lub nie, ale Jezus jest z tobą, w każdej chwili, dobrej, czy złej. A ty tę każdą chwilę Mu oddawaj.

"Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę. Pan dał i Pan zabrał. Stało się tak, jak się Panu podobało. Niech imię Pańskie będzie błogosławione. Dobro przyjęliśmy z ręki Boga, czemu zła przyjąć nie możemy?" Hi 1, 21; 2, 10b

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: