logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak budować relacje z Maryją?
Autor: Tomasz (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-29 20:44

Spotkałem się z nauczaniem kilku charyzmatycznych księży, którzy na jedno słowo o Bogu odpowiadali 10 słowami o Maryi, o jej niezbędnej roli itd. Mocno mnie to zrażiło gdyż za przeproszeniem można się najeść a można się przejeść i chyba się tym przejadłem. Dodam że męskość rozumiem jako branie odpowiedzialności a bardziej od najczulszej miłości chciałbym doświadczyć poczucia dumy co łatwo jest mi sobie zobrazować patrząc na Pana Boga. Postać Maryi jest dla mnie problematyczna z dwóch powodów:
- taka bogini stojąca na równi z Jezusem.
- Kochająca tak jak mama kocha 5 latka a ja mam ... te kilkanaście lat więcej i nie chciałbym być tak zagłaskany.
Jak dobrze zrozumieć rolę Maryi w swoim życiu? Myślenie o Bogu przychodzi naturalnie, o Maryi bardziej na siłę i z poczucia obowiązku.

 Re: Jak budować relacje z Maryją?
Autor: Akittm (---.play-internet.pl)
Data:   2022-06-12 00:42

Może spróbuj rekolekcji? https://ocalenie.info
Rozpoczyna się też czas wakacyjny i będą organizowane różne pielgrzymki do Częstochowy. Możesz się wybrać. Jako intencję możesz obrać: "poznanie Maryi" (na przykład).
Różaniec też jest dobrym narzędziem do tego.
Możesz sięgnąć po pisma Griniona de Montfort.

 Re: Jak budować relacje z Maryją?
Autor: Kalina (---.net.autocom.pl)
Data:   2022-06-12 01:29

"... 38 Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» " Łk 1
Maryja wskazuje na wolę Boga Ojca

"39 W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy..." Łk 1
Maryja spieszy z pomocą

" 35 A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu»."
Łk 2
Matka Boleściwa, która towarzyszy Synowi w męce na krzyżu. Proroctwo Symeona

"...5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»" J 2
Maryja wskazuje na swego Syna Jezusa Chrystusa

"26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja»." J 19
Jezus oddaje nas w macierzyńską opiekę Maryi.

Tomaszu, obejrzyj obrazy Maryi z Dzieciątkiem. Na wszystkich wskazuje na swego Syna. W Bożym Słowie Maryja nigdzie nie eksponuje siebie. Jest pokorna, posłuszna, odważna, skora do pomocy. To nie jest cukierkowata miłość. Proponuję rozważyć kontekst podanych cytatów.
Może jakąś wskazówką do zrozumienia i przyjęcia kultu Maryjnego będą świadectwa cudów za wstawiennictwem Maryi, zarówno osobistych świadectw jak i cudów w obronie ojczyzny jak choćby najbardziej znana obrona Jasnej Góry czy cud nad Wisłą. Zapoznaj się ze świadectwami Wojowników Maryi.
Polecam lekturę "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" Ludwik Maria Grignon de Monfort.
Życzę Ci, żeby obowiązek przerodził się w pragnienie serca.

 Re: Jak budować relacje z Maryją?
Autor: Xyz (178.212.127.---)
Data:   2022-06-12 12:58

Maryja nie jest na równi z Jezusem. Zawsze czy to w Piśmie Świętym czy w objawieniach wskazuje na Jezusa, odsyła do Niego. Nawet na obrazach wskazuje na Jego osobę. Nigdy nie starała się Go sobą przesłonić.

 Re: Jak budować relacje z Maryją?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-06-12 15:07

Widziałeś może monstrancję fatimską? Wklejam Ci linka: https://testowa.misericors.org/wp-content/uploads/2017/06/Monstrancja_Fatimska_2017.jpg

Jest w niej pokazane sedno: w centrum Maryi zawsze jest Jezus. Ona sama z siebie nie chce i nie potrzebuje wywyższenia, ale w Magnificat mówi:
"Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia.
Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny,
a Jego imię jest święte." (Łk 1, 48-49).
Mamy Ją błogosławić, ale nie ze względu na Nią sama, a na dzieła Boga w Niej. Ona Go słuchała i była Mu posłuszna, przez co stała się narzędziem zbawienia, ta, która godna była nosić w sobie Boga.
Moja ulubioną ikona Maryi jest Pneumatofora - Niosąca Ducha Świętego. Tu masz kolejnego linka:
https://www.touchofart.eu/photos/Malwina_Wojcik/big/Matka_Boska_Pneumatofora__Maria_niosaca_Ducha_Swietego__namalowana_wedlug_XX_wiecznego_wizerunku_mw66_171045.jpg
Na mnie nie działa macierzyńskość Maryi, ale Jej zjednoczenie z Bogiem, słuchanie Go i słowa "zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie [Jezus]" (J 2,5) jak najbardziej.
M nadzieję, że trochę pomogłam.

 Re: Jak budować relacje z Maryją?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-06-12 15:56

Wydaje mi się, że dobrym sposobem jest wypełnianie tego, do czego wzywa Maryja.

1) Maryja wzywa nas do słuchania i wypełniania nauki Pana Jezusa. Wezwanie to zostało wypowiedziane np. w Kanie Galilejskiej:
"Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»" (J 2,5)

Pan Jezus wzywa nas do przestrzegania przykazań, modlitwy, nawrócenia i pokuty:

"Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie»." (J 14, 21)

"A On rzekł do nich: «Kiedy się modlicie, mówcie:
Ojcze, niech się święci Twoje imię;
niech przyjdzie Twoje królestwo!
Naszego chleba powszedniego2 dawaj nam na każdy dzień
i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini;
i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie»." (Łk 11, 2-4)

"Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie." (Łk 13,3)

"Wtedy podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?» Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć." (Mt 9, 14-15)

2) W Fatimie Maryja wzywa do codziennej modlitwy różańcowej, do nawrócenia oraz do pokuty. Maryja wzywa do tych samych rzeczy, do których wzywa nas Pan Jezus. Najbardziej miła jest dla Maryi modlitwa różańcowa.

 Re: Jak budować relacje z Maryją?
Autor: Ona (---.205.147.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-06-12 16:24

Poczytaj mądre książki o Maryi. Nie te, które opierają się na niezatwierdzonych objawieniach prywatnych. Miałam podobny problem, ale okazało się, że tak naprawdę nie przeszkadza mi to, co jest oficjalną nauką Kościoła o Maryi, ale ta cała niezdrowa pobożność maryjna. Polecam m.in.:
"Maryja nie bez Izraela. Nowe spojrzenie na naukę o Niepokalanym Poczęciu", "Powiedz im o Maryi", "Jezus i żydowskie korzenie Maryi".
Mi pomogły.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: