logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozumiesz wolność chrześcijańską?
Autor: Gosia (---.telekomunikacjawschod.pl)
Data:   2022-06-03 00:57

Jestem wolna - robię to co chce, trochę dobra, trochę zła wszystko zależy ode mnie
Jak rozumiecie wolność w Chrześcijańskim tego słowa znaczeniu? Zaczęłam się nad tym ostatnio zastanawiać jakby to było spojrzeć na wolność z innej perspektywy.

 Re: Jak rozumiesz wolność chrześcijańską?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-06-18 19:11

Gosia sypiesz ogólnikami. Tak masz wolną wolę jak to uwzględniasz w swoim krótkim poście.
I co dalej? Co poeta ma na myśli:) lub z jakim problemem się zmagasz, coś Cię kusi?
Napisz o tej Twojej wolności z innej perspektywy.

 Re: Jak rozumiesz wolność chrześcijańską?
Autor: św. Tomasz z Akwinu (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2022-06-19 13:09

Chrześcijańska wolność wg św. Tomasza z Akwinu: (klik).

 Re: Jak rozumiesz wolność chrześcijańską?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-06-19 13:37

Że masz wybór, wolną wolę, do Ciebie należy decyzja, w którą stronę pójdziesz,na co się zdecydujesz, czy będziesz "zimna, czy gorąca" (Ap 3, 15).
"Wszystko mi wolno, lecz nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" (1 Kor 6, 12).
Przy tym, decyzja za Bogiem, to ciągła praca, bo "dokonawszy wyboru na wieki, w każdej chwili wybierać muszę". (Jerzy Liebert).

I że w Kościele katolickim nie ma przymusu, jak np. u świadków Jehowy, czy w islamie.
Bo "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! (...)
Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli."
(Ga 5,1; 13-15)

„Człowiek jest powołany do wolności. Nie ma wolności bez odpowiedzialności i bez umiłowania prawdy. Wolność jest człowiekowi dana i zadana, by ukazywała prawdę o dobru (…) Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego” (św. Jan Paweł II).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: