logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Patrycja (213.134.171.---)
Data:   2022-06-03 03:51

Witam. Być może wstyd zadawać takie pytanie. Czy mogę wejść do kościoła o dowolnej porze w ciągu dnia (nie podczas mszy) aby odmówić modlitwę?

 Re: Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2022-06-03 07:35

Wchodź śmiało, o każdej porze dnia i nocy. Jezus czeka na Ciebie w tabernakulum, dostępny 24/7, całkiem za darmo. Wielu z nas odwiedza Go zbyt rzadko, więc zaglądaj do Niego, kiedy tylko zapragniesz.

 Re: Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Estera (---.205.149.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-06-03 07:42

Tak. Tylko niektóre kościoły w dzień są zamknięte, więc czasem trzeba poszukać otwartego.

 Re: Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-06-03 09:15

Tak.
W niektórych kościołach jest nawet wieczna adoracja, tj. stale wystawiona monstrancja z Panem Jezusem.

 Re: Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Xyz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-06-03 10:11

Niektóre kościoły po to są otwarte, by w ciągu dnia ludzie mogli wejść na modlitwę.

 Re: Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Robert (---.9livesdata.com)
Data:   2022-06-03 11:37

A drzwi są otwarte? Jeśli tak to nie, bo to będzie włamanie :)

Przechodząc obok kościoła np. na jakiejś wycieczce zawsze staram wejść na moment pokłonić się Panu. On tam na nas czeka, tak jak powiedział św. Faustynie:

"Serce Moje jest przepełnione miłosierdziem wielkim dla dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Oby mogły zrozumieć, że Ja jestem dla nich Ojcem najlepszym, że dla nich wypłynęła z Serca Mojego Krew i Woda, jako z krynicy przepełnionej miłosierdziem, dla nich mieszkam w tabernakulum, jako Król miłosierdzia, pragnę obdarzać dusze łaskami, ale nie chcą ich przyjąć. Przynajmniej ty przychodź do Mnie jak najczęściej i bierz te łaski, których oni przyjąć nie chcą, a tym pocieszysz Serce Moje. O, jak wielką jest obojętność dusz za tyle dobroci, za tyle dowodów miłości, Serce Moje napawa się samą niewdzięcznością, zapomnieniem od dusz żyjących w świecie; na wszystko mają czas, tylko nie mają czasu na to, aby przyjść do mnie po łaski." (Dz 367)

 Re: Czy mogę do kościoła poza czasem nabożeństw?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-06-03 12:24

Jasne. Po to właśnie kościół jest otwarty. Jezus czeka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: