logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Talka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-06-17 08:40

Mam pytanie: czy jeżeli moi rodzice współżyli ze sobą przed ślubem, a starszy brat był w drodze w dniu ślubu, czy znaczy ze jestem nieslubnym dzieckiem? Całe życie się z tym borykam, że ojciec nie kochał mamy. Całe życie się kłócą, mam trochę dość bycia poduszką do wypłakiwania się. Ale gdy próbuję to skonfrontować, że w sumie sama do tego doprowadziła godząc się na to przed ślubem, to wyzywa mnie co doprowadza mnie do szalenstwa. A w zyciu doczesnym spowodowalo to raka w wieku jeszcze dosc mlodym. Stracilem szacunek do matki i nie wiem czy to grzech, czy jestem pyszny, ze sam niszcze kobiety chcace miec rodzine ze mna bo nie chce im dawac tego co matka sprzedala za gratis ojcu? Co mogę zrobić by przerwać to kolo?? Bardzo się żle czuje ze oni sie nawzajem zle traktuja, a ja nie jestem przez nikogo zauwazany, moglbym brac narkotyki, niktby nie zauwazyl. Matka wiecznie mowi, ze jestem niewdzieczny, a ja po prostu chce zrozumiec dlaczego nie czekali z seksem i dlaczego jestem teraz nieslubnym dzieckiem mimo, ze urodzilem sie "legalnie". Jacek Pulikowski ostrzega przed tym, a ja wstydze sie, ze rodzice nie czekali. Gdy probuje o tym porozmawiac zaczynaja sie krzyki i rekoczyny.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Dawid (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-03 02:09

Jeśli Twoi rodzice wzięli ślub to znaczy, że jesteś dzieckiem ślubnym, nawet gdybyś urodził się dwadzieścia lat przed zawarciem przez nich sakramentalnego małżeństwa. Tak mówi Prawo Kanoniczne i wie to każdy ksiądz. Szkoda, że cierpiąc tyle lat po prostu nie zapytałeś o to jakiegoś kapłana. To po pierwsze. Po drugie: obawiam się, że przyczyną problemów Twoich rodziców nie koniecznie jest tylko to, że współżyli przed ślubem. Na pewno nie powinieneś ich z tego powodu osądzać.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Karolina (---.tvkstella.pl)
Data:   2022-07-03 09:23

Witaj,

Nie wiem po co posypujesz rany solą. Co zmieni ta wiedza? Ludzie są grzeszni. Twoi rodzice nie czekali, urodziłeś się i nic już tego nie zmieni. To, że jesteś nieślubnym dzieckiem niczego Tobie nie ujmuje. Jesteś kochany przez Boga, tak samo, jak Twoi rodzice i brat. Nie karz ich za ich grzechy. Nie bądź sędzią. Każdy błądzi. Po co to biczowanie siebie i innych? Czy coś dobrego to wnosi? Bo ja widzę tylko niszczenie relacji w rodzinie. Przepracuj temat z psychologiem i idź dalej. Szkoda życia.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2022-07-03 14:54

Porozmawiaj o tym z księdzem w konfesjonale przy okazji spowiedzi że szczególnym uwzględnieniem czwartego przykazania. Może jestem starej daty albo mój umysł jest ograniczony, ale nie mieści mi się w głowie analizowanie życia seksualnego rodziców przez dzieci, nawet dorosłe. Obawiam się, że trochę się zaplątałeś, może rozmowa ze spowiednikiem pomogłaby Ci poukładać w głowie poszczególne wątki i rozwikłać niezdrową sytuację. Poruszasz w swoim wpisie kilka poważnych tematów, każdy z nich zasługuje na osobne omówienie. Chociażby kwestia choroby nowotworowej - u kogo wystąpiła i jaki ma związek ze współżyciem Twoich rodziców przed ślubem? Dlaczego straciłeś szacunek do Mamy? Czy sam jesteś bez grzechu? Nie wydaje Ci się, że próbujesz używać ich grzechu jako wymówki dla własnych słabości i niepowodzeń? Moim zdaniem pomoc spowiednika jest tu pilnie potrzebna, zanim całkowicie pogubisz się w swoich pomysłach.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-07-03 15:37

Kiedyś usłyszałam, że to słowo "czcij" z "czcij ojca i matkę swoją" to czcić = czynić ważnym, że tak jest w oryginale. Bardzo mi to pomogło. Oni (rodzice) są ważnymi osobami, bo Bóg tak powiedział. Nie znaczy to, że masz ich podziwiać. Masz prawo bronić siebie, ale nie zapomnij o tym, by Twój stosunek do nich był taki, by czynić ich ważnymi osobami.

Nie zaglądaj też rodzicom do majtek. Ich grzech nie ma z Tobą związku. Zostałeś ochrzczony, korzystasz z sakramentów. Tamto powinieneś zostawić i nie chcieć się tym zajmować, chociażby rodzice sami chcieli Ci o tym powiedzieć.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-07-03 16:07

Jeśli Twoi rodzice się pobrali, gdy spodziewali się Twojego starszego brata, to dlaczego miałbyś być dzieckiem nieślubnym? To dziwne przypuszczenie. Chronologia, taka zwyczajna, świecka, na głowie postawiona.

Jak przerwać koło? Nie masz żadnego prawa do wnikania w to, kiedy Twoi rodzice zdecydowali się na współżycie i dlaczego. Ani prawa, by ich sądzić. Ani prawa wypominania matce... Porzuć to.
"po prostu chcę zrozumiec dlaczego nie czekali z seksem" - NIE. Nie ruszaj tego tematu. Zostaw. Nie musisz wcale wiedzieć czy rozumieć i nie masz żadnego prawa, by nalegać. Nie ma powodu, byś inicjował, a nawet wymuszał rozmowy na ten temat.
Zrezygnuj z poruszania tego tematu, to przerwie choć jeden ciąg napięć.

"sam niszcze kobiety chcace miec rodzine ze mna" - niszczenie kogokolwiek jest złe. Nikogo nie wolno niszczyć ani krzywdzić. W sumie jednak nie rozumiem, na czym polega to niszczenie.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-07-03 22:34

Klasyczna próba szukania "haków" na osoby stojące wyżej od siebie w danej hierarchii. Tylko, że Ty w tym przypadku nie masz ŻADNEGO prawa, aby je stosować. Druga sprawa, co to za logika? "Starszy brat był w drodze w dniu ślubu, czy znaczy ze jestem nieslubnym dzieckiem"? Skoro Twoi rodzice byli już małżeństwem, gdy na świat przyszło pierwsze z ich dzieci (Twój brat), to jak sam możesz być dzieckiem nieślubnym?

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-04 02:14

Coś Ci się pomyliło.
Starszy brat "był w drodze" w dniu ślubu rodziców, więc poczęty przed ślubem, urodzony po.
Ty - poczęty i urodzony w małżeństwie.

Co do nienawiści do kobiet, nadwrażliwości na punkcie czystości i dziewictwa, itd. zwróć się do psychoterapeuty, opowiedz też o tym w konfesjonale, być może ksiądz pokieruje Cię na mszę lub modlitwę o uzdrowienie/uwolnienie.
Poczytaj też książkę "Wolni od niemocy".

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Xxx (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2022-07-04 12:26

Zajmij się swoimi grzechami, ok?

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: A. (---.hosted-by-worldstream.net)
Data:   2022-07-04 16:17

Nie polecam modlitw o uwolnienie w niesprawdzonych grupach. Odwagi! Nie jesteśmy niewolnikami cudzych grzechów i nie zaglądajmy w sumienia innych, mamy swoje życie, warto przeżyć je dobrze.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-07-05 00:05

To smutne, że musiałeś słuchać kłótni rodziców i będąc dzieckiem, byłeś jednocześnie dorosłym. To smutne, że Twoi rodzice uciekają od odpowiedzialności za własne czyny.
Ale wypominanie nie przyniesie niczego dobrego. Masz prawo do ochrony własnych granic. Wolno Ci nie brać udziału w kłótniach rodziców. Możesz iść na terapię lub kurs asertywności. Jeśli jesteś dorosły, możesz się wyprowadzić. Zadbaj o siebie, a problemy innych zostaw im.

 Re: Chcę zrozumieć, dlaczego jestem nieślubnym dzieckiem
Autor: Milla (---.172.184.186.static.3s.pl)
Data:   2022-07-05 13:34

Wydaje mi się, że powinieneś poszukać terapii i przepracować to sobie z psychologiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: