logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Michał (21 l.) (---.49.166.172.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-06-19 19:49

Witam,

W wieku około 14 lat przestałem chodzić do Kościoła i przez wiele lat nie byłem obecny na Mszy Świętej. W zeszłym roku mój brat przystąpił do sakramentu bierzmowania. Poprosił mnie o to, żebym był jego świadkiem. Aby móc przystąpić do Komunii Świętej musiałem pójść do spowiedzi. Wyspowiadałem się i przyjąłem Komunię. Wtedy akurat nic nietypowego się nie stało.

Ale jakiś czas później znowu przystąpiłem do sakramentu spowiedzi, a następnie zostałem na mszy. Przyjąłem wtedy Komunię. Jednak po jej przyjęciu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Nie potrafię tego zbyt dobrze opisać słowami, ale postaram się spróbować to zrobić. Czułem się, jakby cały otaczający mnie świat się rozpadał na kawałki i widziałem coś w stylu jasnego światła (chociaż już dokładnie tego nie pamiętam, ale to było coś w tym rodzaju). Podobne odczucia miałem po zażywaniu narkotyków, których już nie dotykam od prawie dwóch lat i bardzo mnie to cieszy.

Jednak to wydarzenie było dla mnie dość przerażające, bo nie wiedziałem co się dzieje i od tego czasu jak jestem na Mszy Świętej, boję się przystępować do Komunii, bo obawiam się, że znowu będę miał jakieś wizje. Byłem wielokrotnie badany przez psychiatrów, ale stwierdzili jedynie depresję. Co myślicie o tej sytuacji?

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-06-19 21:58

Wybierz się do psychiatry jeszcze raz i powiedz mu o tym, czego doświadczyłeś. Tylko szczerze.
Albo zrób inaczej: pojedź do swojego biskupa i opisz mu tę wizję. A potem podziel się z nami jego zdaniem na ten temat.

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-06-19 22:54

Porozmawiaj o tym ze spowiednikiem lub idź z wynikiem badania psychiatrycznego do lokalnego księdza egzorcysty.

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Dina (---.8.214.68.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-06-20 11:28

Narkotyki mogą powodować zaburzenia psychotyczne nawet wiele lat po zaprzestaniu ich stosowania i nie wszystko da się odwrócić. Jest coś takiego jak depresja psychotyczna. Pójdź jeszcze raz do psychiatry, może dopiero co ujawniły Ci się nowe zaburzenia i teraz uda je się szybko utrzymać w ryzach. Na pewno bym nie zwlekała. Jeden/ dwóch psychiatrów i dopiero jak powiedzą, że nic Ci nie jest i nie zalecą żadnego nowego leczenia ani terapii, dopiero wtedy można szukać egzorcysty. Jeśli to ma tło silnie lękowe a nie jest opętaniem, to egzorcyzmy Ci nie pomogą albo wręcz zaszkodzą. Trzeba znaleźć przyczynę. Egzorcyzmy zgodnie z dzisiejszym stanem wiedzy są zalecane po DOKŁADNYM wykluczeniu schorzeń natury psychicznej. Koniecznie powiedz o narkotykach i przypomnij sobie, czy podobne sytuacje zdarzały się wcześniej. Przypomnij czy zdarzało Ci się mieć poczucie odrealnienia, alienacji, słyszałeś lub widziałeś coś czego inni nie, miałeś niezasadnie silny lęk. I powiedz o tym lekarzowi, a w razie braku diagnozy spytaj o opinie innego.

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2022-06-20 15:43

Dina egzorcyzmy nie szkodzą. Można połączyć psychoterapię lub lekarza psychiatrę z egzorcyzmami. Jedno drugiemu nie szkodzi. A egzorcyści bardzo często odsyłają do psychologa zamiast egzorcyzmować.

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Dina (---.147.98.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-06-20 17:30

Ewa, w depresji chory często ma silny lęk i anhedonię. Naturalnie wiąże się to z urojeniami winy i kary, czasem psychozami. Do tego często ma poczucie, że jest zły, bo taka to choroba. To poczucie bycia złym może się objawiać bardzo różnie, między innymi poczuciem opętania przez złego ducha. I szczerze? Objawy bywają prawie takie same jak przy opętaniu. Jeśli Ty dasz mu wtedy egzorcyzmy to mu pogorszysz ten stan. Ktoś czuje, że jest zły i opętany wmówisz mu że tak, prawdopodobnie opętał go zły duch (bo po co inaczej egzorcyzmy) i przeprowadzisz cała procedurę egzorcyzmów, to duża szansa, że pięknie wyindukujesz mu myśli samobójcze. To jakby komuś z lękiem przed pająkami położyć na dłoni pająka. Ma szanse na traumę. Stąd zła sława egzorcyzmów. Mówimy o osobie chorej, nie patrz przez pryzmat siebie. Jeśli egzorcysta nie odeśle do lekarza, a ma prawo się pomylić bo się nie zna na medycynie, to cała procedura bardzo skrzywdzi daną osobę. Takich historii o niezasadnych egzorcyzmach u chorych psychicznie osób jest wiele. Konsultacja psychiatryczna przed egzorcyzmami jest zalecana, ale nadal nie jest obowiązkowa. Dopiero powoli wzrasta świadomość. Egzorcysta sam nie zauważy każdej choroby (lekarz ma z tym czasami problem) i niestety, ale jeszcze nie zawsze rutynowo odeśle do lekarza. Poczytaj co mówią księża egzorcyści- większość wymaga tylko psychiatry, ale są sytuacje gdzie ksiądz egzorcyzmy zaczyna za szybko uznając, że to typowe opętanie. Objawy są bardzo podobne. Dlatego najpierw powinna być opinia 1 czy 2 lekarzy a potem egzorcysta. Inaczej to może zaszkodzić, jeśli mówimy o przypadku wymienionym powyżej.

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Andrzej (---.play-internet.pl)
Data:   2022-06-21 07:13

Nie tak latwo zostac dopuszczonym do egzorcyzmow. Najpierw nalezy wyeliminowac problemy psychiczne.

 Re: Podczas Mszy - uczucie rozpadania się świata.
Autor: Daniel (---.centertel.pl)
Data:   2022-06-24 15:51

Odmawiaj Röżaniec i Koronkę do Boźego Miłosierdzia. Ufaj bezgranicznie Jezusowi

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: