logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wyznawać grzechy w 1. osobie lp. (ja)?
Autor: s.s. (31.135.16.---)
Data:   2022-06-30 18:40

Szczęść Boże, mam pytanie dotyczące spowiedzi. Mam wątpliwości czy to czy spowiadamy się w 1.os. lp. (ja), czy w bezokoliczniku ma znaczenie, np. lekceważenie innych czy lekceważyłam innych lub nienawiść do siebie czy nienawidziłam siebie. Z góry dziękuję.

 Re: Czy wyznawać grzechy w 1. osobie lp. (ja)?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-06-30 19:11

Bezokolicznika nie cytujesz, bezokolicznikiem byłoby: nienawidzić siebie, lekceważyć innych.

Myślę, że 1 os. l.poj. ma wielki sens. Może komuś pomagać. Bo spowiedź to jest wyznanie moich win, moich niedobrych czynów czy słów itp.; wyznanie tego, co (ja) zrobiłam albo czego (ja) nie zrobiłam, a powinnam. To pierwszoosobowe "ja" uświadamia mocniej, że grzechy się nie dzieją i nie zdarzają poniekąd same, że to ja podejmuję decyzje, ja w czymś nie jestem wierna, ja czegoś nie potrafię i ja, konkretna osoba z konkretnym imieniem i biografią, sama sobie z tym nie radzę i nigdy nie poradzę. Dlatego przychodzę do Pana Jezusa. Ja, konkretnie, osobowo.

 Re: Czy wyznawać grzechy w 1. osobie lp. (ja)?
Autor: s.s. (31.135.16.---)
Data:   2022-06-30 19:39

Dziękuję bardzo za odpowiedź

 Re: Czy wyznawać grzechy w 1. osobie lp. (ja)?
Autor: Melli (---.172.184.186.static.3s.pl)
Data:   2022-07-05 13:32

Pierwsze słyszę o spowiadaniu się w bezokoliczniku. Mówisz o tym co Ty zrobiłaś. Czy w codziennym życiu mówisz o sobie w bezokoliczniku? Dzisiaj wstać rano, zjeść śniadanie, iść do pracy, napisać post na katoliku...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: