logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam nerwicę, ale świadomość tego nie pomaga
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-11 16:50

Ostatnio doświadczam chorych pokus, które objawiają się myślami na zasadzie co wolisz? I tak np.
A) Poddać się i zatracić złu (chodzi o duszę, wieczność itd)
B) Dokonać w przyszłości aborcji
Wiem że nigdy nie stanę przed takim wyborem ale to siedzi siedzi i siedzi (taki przymus) dopóki się na coś nie zdecyduje. Jak pomyślę że mogłabym wybrać A mam potworne lęki że poprzez tą kilkusekundową myśl straciłam szanse na zbawienie i nawet spowiedż tego nie zmieni bo przecież tą myśl przyjęłam. Jak B to rozpadam się na tysiąc kawałków bo aborcja to zbrodnia.
Powtórzę - to siedzi, siedzi i siedzi... tak mam nerwicę na tym punkcie ale świadomość tego w niczym nie pomaga.
Jak pokonać chore pokusy poddania się złu?

 Re: Mam nerwicę, ale świadomość tego nie pomaga
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-07-12 13:51

Zakładam, że nerwicę leczysz. Jeśli nie, to marsz do lekarza i na terapię.
Grzech jest że swojej natury świadomy i dobrowolny. W chorobie i zaburzeniach psychicznych czasem tej dobrowolności nie ma, zatem grzechu też nie.
Myślę, że przydałby Ci się stały spowiednik, który mógłby Cię poprowadzić i na bieżąco, znając Ciebie i Twój stan, oceniać, co jest grzechem a co nie, a jeśli jest, to czy ciężkim.

 Re: Mam nerwicę, ale świadomość tego nie pomaga
Autor: Dietrich (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-17 17:34

Magdaleno, nazwałaś sama słusznie naturę tego, co przeżywasz: przymus, nerwica. Widzisz, że świadomość sama nie pomaga. Potrzebujesz pomocy psychologicznej. Uleganiem natrętnym myślom nie rozwiążesz problemu. Problem też nie leży w kwestii Twojej duszy, zbawienia, relacji z Panem Bogiem. Zasadniczo to, co pisze wyżej Estera.

 Re: Mam nerwicę, ale świadomość tego nie pomaga
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-17 20:31

Grzech jest świadomy i dobrowolny - wiem, ale tych myśli jest tyle, że naprawdę nie wiem czy jakichś świadomie i dobrowolnie nie przywołałam (oczywiście je chwile póżniej odrzuciłam ale nawet jak miałam to w głowie przez 2 sekundy rozmyślam o tym parę dni) nie potrafię zostawić przeszłości za sobą a prowadzi to do analizy, analiza myśli do takiego uczucia rozrywania od środka bo przeszłości nie zmienię.

 Re: Mam nerwicę, ale świadomość tego nie pomaga
Autor: justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-18 08:56

Na takie myśli odpowiadaj "mam w nosie takie pytania" i tak do skutku. Wyśmiej takie pytanie, a nie będzie się ciągle pojawiać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: