logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-07-14 15:27

Niech Będzie Uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże!

Dlaczego Bóg nie od razu odpowiada mi na moje pytania? Czy ja Mu coś zrobiłem, że nie od razu mi odpowiada? Uczy mnie cierpliwości czy co? Czy dałoby się te odpowiedzi od Boga jakoś przyśpieszyć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-14 19:15

"Dlaczego Bóg nie od razu odpowiada mi na moje pytania?"
Moim zdaniem wszystko co się dzieje w nas i wokół nas jest odpowiedzią Pana Boga.

"Czy ja Mu coś zrobiłem, że nie od razu mi odpowiada?"
Nie ma człowieka, który nie popełniłby jakiś grzechów.

"Uczy mnie cierpliwości czy co?"
Pan Bóg jest bardzo cierpliwy więc pewnie chce abyśmy i my byli cierpliwi.

"Czy dałoby się te odpowiedzi od Boga jakoś przyśpieszyć?"
Myślę, że jeśli jesteśmy cierpliwi z natury to szybciej uzyskujemy odpowiedzi.

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-07-14 23:52

Karolu, Pan Bóg nie jest zobowiązany do spełniania Twoich czy moich oczekiwań i to w tempie, jakiego chcesz. Jest piękny, wolny, z pewnością wie wszystko o Tobie i o Twoich oczekiwaniach, no i równie pewne jest to, że Mu na Tobie zależy.
Nie, nie da się przyspieszyć Bożego działania w sposób "mechaniczny" ani żadną sztuczką czy manipulacją. Pan Bóg zechce, to odpowie, wtedy, gdy zechce i tak, jak zechce. Pozostaje prosić i czekać. Jak długo? Nie wiemy. Kiedyś napisałam w podobnym kontekście, że może 3 dni, a może 30 lat.
Niewykluczone, że już odpowiedział, wciąż odpowiada, tylko Ty tego nie widzisz i nie słyszysz. To się zdarza.
Cierpliwość, o której wspominasz, to też dobry, prawdopodobny motyw.

Nie, nie jesteś w stanie nic "zrobić Panu Bogu". Ale owszem, możesz - jak każdy czlowiek - zrobić wiele, by zbudować mur, utrudnić sobie kontakt z Panem Bogiem albo przeciwnie: by starać się otwierać na Niego.

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-07-15 12:10

Bóg jest Bogiem. Nie ma obowiązku dostosowywania się do Ciebie. Wręcz przeciwnie: to Ty masz pełnić Jego wolę, nie na odwrót.
Tak swoją drogą: nikt, czy człowiek czy Bóg, nie jest zobowiązany do spełnienia Twoich oczekiwań.

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-07-15 19:10

Estero,

Skąd założenie, że Bóg ma spełnić moją wolę? Po prostu prawie każdego dnia (bo czasami mam gorsze dni) rozmawiam z Bogiem o duchowych sprawach. Po prostu Bóg wyjaśnia mi te sprawy, ale nie wiem dlaczego tak powoli i dlatego zadałem to pytanie, bo dziwię się, że nawet duchowe sprawy dla Boga mogą dziać się powoli.

Pozdrowienia!

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-07-16 15:46

Karol, skoro chcesz przyspieszać Boga, to chyba jest to naginanie się Jego do Twojej woli. W każdym razie ja to tak rozumiem.
Nawet do uczniów Jezus nie mówił wszystkiego od razu: "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie".(J 16,12). Bóg wie ile na ten moment możesz przyjąć. Nie musi też odpowiadać bezpośrednio. Czasem mówi przez lekturę czy słowa innej osoby. Trzeba tylko mieć wyczulony duchowy słuch.

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2022-07-16 17:30

A może to czas, by zastanowić się w jaki sposób Ty odpowiadasz Bogu na zadania, które Ci stawia i Jego natchnienia, które Ci zsyła w codzienności.
Czy odpowiadasz natychmiast?
A może są takie, których "nie słyszysz", nie chcesz słyszeć lub wprost uchylasz się od ich wypełnienia?

 Re: Czy dałoby się odpowiedzi od Boga przyśpieszyć?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-07-17 15:39

Dziękuję za odpowiedzi i dziękuję za opublikowanie tego pytania na forum! :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: