logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Do relacji z Bogiem potrzebuję kogoś lub coś
Autor: Mikołaj (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-18 15:29

Zauważyłem że Pana Boga odnajduje przez innych ludzi, nature, różne zdarzenia przytrafiające mi się w życiu, oczywiście przez modlitwę też ale z drugiej strony kiedy się tak zamodlę że tak powiem pojawia się nuda, pustka i wypalenie. Żeby budować relację z Bogiem między nami musi być ktoś (człowiek) lub coś (jakieś zdarzenia czy natura przez którą zbliżam się do Boga). I mi właśnie chodzi o to "między". Czy to normalne bo przecież żyjemy w tym świecie czy jednak nie bo w Niebie Boga będziemy oglądać twarzą w twarz bez żadnego "pośrednictwa". Czy jest to właściwy sposób przeżywania wiary ?

 Re: Do relacji z Bogiem potrzebuję kogoś lub coś
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-07-18 17:13

Na początek tak, potem - w miarę gdy Pan Bóg będzie stawał się dla Ciebie coraz ważniejszy - powinieneś być w stanie przejść do relacji bez pośredników. Zrozumiesz w końcu, że On nie ukrywa się za pięknem natury, czy innymi ludźmi, tylko chce być z Tobą.

 Re: Do relacji z Bogiem potrzebuję kogoś lub coś
Autor: A. (---.ip-188-165-65.eu)
Data:   2022-07-19 16:08

Piszesz:

"z drugiej strony kiedy się tak zamodlę że tak powiem pojawia się nuda, pustka i wypalenie"

Może warto przyjrzeć się swojej wierze i modlitwie. Może to już znak, że czas coś zmienić, pójść o krok dalej.

Może warto poszukać kierownika duchowego, może pojechać na rekolekcje ignacjańskie bądź karmelitańskie?

A to, że Pana Boga znajdujesz w wydarzeniach, w przyrodzie itd., to dobrze. Warto tej umiejętności nie zagubić, a o to dzisiaj nietrudno przez wszechobecne rozpraszacze.

Dobrze, że zadajesz takie pytania :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: