logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Żona nigdy nie zainicjowała przytulenia czy seksu
Autor: Marek (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-20 09:36

Po latach ciągłego zabiegania, starania się, odrzuceń straciłem całkowicie uczucia wobec żony. Jest dla mnie jak lokatorka, a nie żona. Nie mówię jej, że ją kocham, nie przytulam się, nie całuję się z nią, seksu zero.

Nigdy nie czułem się przez nią pożądany, zawsze ja musiałem o nią zabiegać i starać się. Ona nigdy nie zainicjowała pocałunków, przytulenia czy seksu. Po tych wszystkich latach zobojętniało mi to. Dlaczego tylko ja mam się starać? Znalazłem sobie hobby, bawię się z synem, wychodzę razem z nim na spacerki, czytam mu bajki i jest ok.

Od kilku miesięcy żonie przeszkadza to, że o nią nie zabiegam. Gdy jej powiedziałem, że ona przez całe nasze małżeństwo o mnie nie zabiegała to powiedziała, że zabieganie to obowiązek męża i że jestem dziwny, bo jej koleżanki też wie nie starają o mężów, a mimo to mężowie nie tracą zainteresowania.
Widocznie jestem inny niż inni mężowie. Znudziło mi się bycie inicjatorem, ileż można pokazywać że mi zależy kiedy ona nigdy w życiu tego nie okazała.

Tak się chciałem tylko wyżalić. Z tej sytuacji nie ma wyjścia. Wielokrotnie mówiłem żonie, żeby pokazywała w jakiś sposób że jej zależy na mnie, ale skoro jej to nie interesuje to ja przyjmuję tę samą taktykę. Poza tym od jakiegoś czasu nie mam w ogóle żadnej chęci na jakąkolwiek interakcję z nią, rozmawiamy tylko o rzeczach związanych z synem albo domem, co kupić w sklepie, że trzeba gniazdko naprawić albo że auto się zepsuło.

 Re: Żona nigdy nie zainicjowała przytulenia czy seksu
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-08-02 21:19

Zawiodła tak naprawdę komunikacja. Każde z Was zastosowało technikę "domyśl się". Ty - żono, domyśl się, że potrzebuję, żebyś o mnie zabiegała, ona - mężu, domyśl się, że to Ty zawsze masz o mnie zabiegać. Jak widać, żadne z Was nie czyta w myślach drugiej osoby.
Jak najbardziej jest wyjście z tej sytuacji, w sumie proste: zacząć rozmawiać o swoich uczuciach i potrzebach, ale nie w formie pretensji i niespełnionych oczekiwać, tylko raczej używając słów: chciałbym, potrzebuję, jest dla mnie ważne żebyś... Np: chciałbym, żebyś mnie czasem przytuliła, bo kiedy tego nie robisz, mam wrażenie, że ci na mnie nie zależy; lubię, kiedy mnie dotykasz, czuję się wtedy akceptowany.
Jeśli nie potraficie rozmawiać sami ze sobą w ten sposób, warto skorzystać z pomocy osób trzecich: terapeuty, mediatora, specjalisty od komunikacji.

 Re: Żona nigdy nie zainicjowała przytulenia czy seksu
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-08-28 19:30

Marku,

Z tym problemem idź najlepiej do specjalisty, seksuologa, może coś Ci dobrego podpowie.

 Re: Żona nigdy nie zainicjowała przytulenia czy seksu
Autor: maryla (---.dsl.bell)
Data:   2022-09-18 21:33

Czy potrafisz przytulic zone nie liczac na seks? Zastanow sie czy nie jestes zbyt natarczywy po przytuleniu. Przytulenie nie powinno znaczyc ze od razu musicie miec seks, nie wiem czy rozumiesz o czym mowie?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: