logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić, aby nie kłócić się z ojcem?
Autor: Anonima (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-21 00:31

Ojciec całe życie był nerwowy, przezywał mnie, krytykował, darł się na mnie, ale byłam dzieckiem i nic na to nie odpowiadałam. Wierzyłam w to że to moja wina. Nie było to oczywiście codziennie i teraz też nie jest. Ale teraz czepia się o małe rzeczy, zezłości się na kogoś w pracy jemu tego nie powie a krzyczy na rodzinę. Narzeka na to że czegoś się nie domyśliłam, że coś zrobiłam za wolno. A ja nie wytrzymuję i się z nim kłócę i przezywam tak jak on mnie w dzieciństwie. Czasami udaje mi się wyjść, aby nie powiedzieć za dużo, ale nie zawsze. Czy jest jakiś sposób aby w takiej sytuacji być taka jak byłam dzieckiem. Żeby się nie kłócić i nie grzeszyć tylko bez tych uczuć jak wtedy. Spowiednik powiedział że czasem kłótnia jest wynikiem że ktoś do tego sprowokował. Ale do mnie to nie przemawia. Bo nie powinnam się kłócić. Potem się do siebie odzywamy. Nikt nie przeprasza, bo nigdy tak nie było. Ale próbuję rozmawiać tak jakby się nic nie wydarzyło i tata się wtedy do mnie też odzywa.

 Re: Co zrobić, aby nie kłócić się z ojcem?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-08-12 01:32

To, co robi Twój ojciec, to przemoc psychiczna, a Ty jesteś jej ofiarą. W dodatku z tego, co piszesz, to do Ciebie należy poprawa atmosfery za to, że on zaczął kłótnię niezawinioną przez Ciebie. To chore.
Zmień punkt widzenia. Zamiast zadawać pytanie, co zrobić, żeby się nie kłócić, zacznij pytać co zrobić, żeby zadbać o siebie i swoje granice.

 Re: Co zrobić, aby nie kłócić się z ojcem?
Autor: B. (---.184.238.50.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-08-12 11:59

Droga, bardzo trudną sytuacja. Współczuję.
Pan Jezus zacytował Stary Testament: "Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie" Mt 15,4
Oczywiście przeczytaj kontekst.
"przezywam tak jak on mnie w dzieciństwie" - jak widzisz, to może przynieść złe skutki dla Ciebie samej.
Najlepiej w takiej chwili zwrócić myśl do Boga i Maryi i np. zacząć w myśli odmawiać "Pod Twoją obronę".
Tata nie powinien tak robić. "Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha" Kol 3,21
Jak już będziesz dorosła i będziesz miała swoje pieniądze, pomyśl o usamodzielnieniu się mieszkaniowo.
Zamiast odpowiedzi na agresywną zaczepkę, możesz poprosić o wzajemne szanowanie się. Dobrze, że nie jest to codziennie, i dobrze że o tym myślisz.
Bardzo serdecznie pozdrawiam.

 Re: Co zrobić, aby nie kłócić się z ojcem?
Autor: Xyz (178.212.127.---)
Data:   2022-08-12 13:05

A co na to mama? Nie reaguje czy stoi po stronie ojca?

 Re: Co zrobić, aby nie kłócić się z ojcem?
Autor: Anonima (---.customer.tom-net.pl)
Data:   2022-08-12 17:39

Dziękuję za odpowiedzi. Jestem dorosła ale nie mam jeszcze stałej pracy tylko dorywcze więc nie mogę się na razie usamodzielnić mieszkaniowo. Spróbuję mu tak mówić. Mama ani nie reaguje ani nie stoi po stronie taty tylko każe mi to przeczekać.
A jak jestem po tym wszystkim sama w pokoju aby się uspokoić to przychodzi do mnie i go usprawiedliwia. Że taki charakter, że takie wychowanie i inne takie. Dziadkowie też się ciągle kłócą i przezywają więc coś w tym jest. Ciocia jest taka sama tylko nie ma rodziny. Razem kłócą się z dziadkami. Mama jak kiedyś miała takie sytuacje jak byłam dzieckiem to się nie kłóciła tylko płakała.

 Re: Co zrobić, aby nie kłócić się z ojcem?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-08-25 20:25

Módl się i rób wszystko, aby przerwać ten ciąg "rodzinnych charakterów". Mama jak nie reaguje i tatę usprawiedliwia, znaczy, że jednak jest po jego stronie.....
Jak najszybciej wyprowadź się i usamodzielnij.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: