logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa o czyjeś nawrócenie ma sens?
Autor: Maria (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2022-07-28 14:40

Witam.
Ostatnio miałam zamiar zacząć odmawiać Nowennę Pompejańską w intencji nawrócenia się bliskiej mi osoby. Przypomniałam sobie jednak, że niedawno oglądałam film mówiący o tym, czemu nasze modlitwy mogły nie zostać wysłuchane. Jednym z powodów, który się tam pojawił to modlitwa za osobę, która nie chce tej pomocy? Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć ale chodzi o to że nie możemy wpływać na życie i decyzję innych ludzi przez modlitwę. Proszę o pomoc. Nie wiem czy to prawda, ale naprawdę zależy mi na tej osobie i chciałabym by wróciła do Boga. Czy jest na to jakiś sposób?

 Re: Czy modlitwa o czyjeś nawrócenie ma sens?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-28 16:45

Modlitwa o nawrócenie innej osoby ma zawsze sens. Maryja prosi w Fatimie o modlitwę za grzeszników, czyli osoby, które potrzebują nawrócenia.
Każdy kto ma świadomość co czeka ludzką duszę po śmierci chce się zbawić.
Czy modlitwa o nawrócenie drugiej osoby przyniesie owoce i jak to będzie wyglądało jest niemożliwe do przewidzenia.
Być może za x czasu ta osoba, za którą się modlisz pójdzie do spowiedzi i będzie już regularnie korzystała z tego sakramentu.
Być może ta osoba dzięki Twojej modlitwie poprosi o kapłana na łożu śmierci i wyspowiada się z całego życia.

Warto samemu dać dobry przykład. Regularnie korzystać z sakramentów i przestrzegać 10 przykazań. W kogoś intencji możesz także ofiarować post i jałmużnę.

Na koniec polecam:
Nawrócenie Rudolfa Hossa
https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/milujciesie201404_nawrocenie.html
"Komendant niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu, mając 21 lat, oficjalnie wystąpił z Kościoła katolickiego. Tak zaczęła się droga deprawacji jego człowieczeństwa, która doprowadziła go do zbrodni ludobójstwa"

 Re: Czy modlitwa o czyjeś nawrócenie ma sens?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-07-28 16:53

Modlitwą możesz wyprosić jakiś znak, impuls do nawrócenia dla tej osoby. Pytanie, czy ona rozpozna go jako pochodzący od Boga i rzeczywiście się do Niego nawróci, ma w końcu wolną wolę. Bezpośrednia rozmowa na ten temat może z kolei zostać odebrana jako próba wywarcia nacisku, co też raczej nie skończy się dobrze. Plus tej modlitwy jest taki, że jest ona z pewną korzyścią dla Ciebie, bo modlenie się za żywych i umarłych to jeden z uczynków miłosiernych. Ale w tym przypadku nie wiem, czy akurat na tym Ci zależy.

 Re: Czy modlitwa o czyjeś nawrócenie ma sens?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2022-07-28 21:09

To trzeba się modlić właśnie o to, żeby zapragnęła wrócić do Boga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: