logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Rita (---.play-internet.pl)
Data:   2022-07-27 14:37

Mój narzeczony kiedyś był niewierzący, a teraz stara się znaleźć swoją drogę. Uczęszcza regularnie do spowiedzi, przyjmuje Komunię Sw, natomiast nie widzę w nim aby tym szczerze żył. Bóg nie jest dla niego najważniejszy. Wiem, że każdy ma swoją własną drogę dojścia do Boga, ale czy mogę mu w tym jakoś pomóc? Albo co sama mogę zrobić aby on przede wszystkim pragnął tego życia z Jezusem?

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-27 18:52

Daj dobry przykład. Regularnie korzystaj z sakramentów i przestrzegaj 10 przykazań.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-27 19:29

I tak jest lepiej, niż było. Nie naciskaj, módl się za niego. Za was. I prowadzcie dobre życie narzeczenskie.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: John (---.centertel.pl)
Data:   2022-07-27 20:14

Kup mu książkę "Dzikie Serce, Tęsknoty Męskiej Duszy" autorstwa Johna Eldgrede'a.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Tomasz (193.33.174.---)
Data:   2022-07-28 12:42

Myślę, że mogą być pomocne msze święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Pamiętajmy, że potrzeba wielu lat modlitwy a może i nawet całe życie, żeby wydała owoce w postaci nawrócenia.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: bdk (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-07-29 17:18

Witaj,

Przede wszystkim warto doceniać to, co się mało. A to już niemało, że narzeczony był niewierzący, a teraz wrócił do Boga, korzysta z sakramentów, ma jakiś kontakt z Bogiem.
Jedną z podstawowych pokus życia duchowego jest schemat na to jaki powinienem być, jakie życie duchowe powinienem prowadzić, ja, mój mąż, żona, ksiądz w parafii, papież itd. I próbujemy wciskać (w dobrej wierze!) innych ludzi w nasze schematy, by było nam dobrze (choć może się wydawać, że mamy dobrą intencję by to inni byli zadowoleni)... Uwaga na tę subtelną pokusę. Skąd wiesz co się dzieje w sercu narzeczonego? Masz wgląd w jego relację z Bogiem? Nigdy nie wiadomo, kiedy kogo dosięgnie łaska, i okaże się na końcu, że ma o wiele bliższą relację z Bogiem niż Ty czy ja...
Bardzo słusznie doradził Ci @nowy - zacznij Ty żyć (z) Bogiem, a reszta sama będzie się rozwijała. Twój post między wierszami wyraża jedno ukryte stwierdzenie: że jesteś lepsza i Bóg jest dla Ciebie najważniejszy. A to nieprawda. Dla niewielu ludzi Bóg jest naprawdę najważniejszy - de facto dla świętych tylko. Cała masa chrześcijan tylko myśli, że Bóg jest dla nich najważniejszy, ale tak nie jest. Bo trzeba przejść sporo cierpienia i uśmiercenia miłości własnej, wielu upokorzeń, jest to pewien proces wzrastania w miłości do Boga - by moje ja zmalało, a Bóg mógł wzrastać i by był naprawdę najważniejszy w życiu. Mamy wiele małych bożków, o których nawet nie mamy pojęcia i żyjemy w niezłej iluzji co do naszej relacji do Boga i bliźnich. Bóg przez różne fakty nam to pokazuje.
To, co możesz robić, to żyć z narzeczonym po Bożemu (Msza św., modlitwa, codzienne obowiązki i prace, rozwijanie charyzmatów i talentów). Tylko tyle i aż tyle. Będzie dobrze :-)

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2022-07-30 19:51

Rita, co rozumiesz przez to, że nie "widzisz aby Twój narzeczony żył wiarą"? W czym i czym to się objawia?

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Rita (---.play-internet.pl)
Data:   2022-07-30 22:55

Nie rozumie wielu rzeczy, których wymaga Kościół. Często powtarza, że czuje się niekochany i odrzucany gdy odmawiam mu współżycia ze względu na to, że chcę zachować czystość. On uważa to za wymysł. Mówi, że Kościół sobie to wymyślił. Często podsyła mi również artykuły na temat różnych księży pedofili. Jest zazdrosny o to, że udzielam się wolontaryjnie i wspólnotowo - zarzuca mi wówczas brak czasu dla niego.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-31 22:51

Jeśli się zgodzi, weź go na weekend ewangelizacyjny. Byle w pewnym miejscu, żeby nie gadali głupot.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-08-01 23:19

Przeczytaj Dz 15. Tam apostołowie rozważają, co zrobić z poganami nawracającymi się do Boga, czy zmuszać ich do przestrzegania wszystkich żydowskich przepisów. Wklejam konkluzję:
"28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»"
Jak widać, zdecydowano pod natchnieniem Ducha Świętego, aby poganie po nawróceniu zachowywali absolutne minimum. Nawet nie nakazano im przestrzegać wszystkich przykazań.
To raczej oczywiste, że narzeczony na początku drogi z Bogiem nie będzie rozumiał wymagań Kościoła. To przyjdzie z czasem. Piszesz, że chodzi do kościoła i przyjmuje sakramenty - to dobry początek. Teraz trzeba popracować nad relacją z Bogiem, pokazać mu, że Bóg jest najukochańszym Tatusiem, który chce dobra swoich najukochańszych dzieci i że narzeczonego też Bóg kocha. Reszta przyjdzie później.

 Re: Bóg nie jest dla narzeczonego najważniejszy
Autor: Era (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-08-04 09:36

Można być optymistą odnośnie jego nawrócenia, ale zachowalabym dystans. Pan narzeczony stara się szantażem emocjonalnym wymusić współżycie przed ślubem i nie ma żadnej gwarancji, że po ślubie się to zmieni w kwestii naturalnego planowania rodziny. Sugeruję poradnię życia rodzinnego i mądrość własnego rozeznania tego, na czym chcesz zbudować małżeństwo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: