logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego w XXI wieku nie ma średniowiecznych tradycji?
Autor: maciek (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2022-08-11 17:19

Jestem osobą wierzącą, ale czasami mam wątpliwości w istnienie Boga (nic sobie z tego nie robię dalej chodzę do kościoła), ale dzisiaj oglądałem film gdzie ateista na youtube podał przykład tego, że skoro tradycja nakazuje takie prawa to czemu nie ma tej tradycji w kościele takiej jak była w średniowieczu czyli nie chowa się samobójców i dzieci nie ochrzczone, on chciał przez to pokazać, że jak kościół jest nieomylny to kościół powinien to samo głosić w średniowieczu co dzisiaj.

 Re: Dlaczego w XXI wieku nie ma średniowiecznych tradycji?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-08-11 21:58

Idźmy dalej: stosujmy średniowieczną medycynę i średnio- a nawet 19-wieczne metody ogrzewania mieszkań, średniowieczny transport, średniowieczne toalety.
Dlaczego tylko Kościół ma się ograniczać i być uznawany za nieomylny?

 Re: Dlaczego w XXI wieku nie ma średniowiecznych tradycji?
Autor: hanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2022-08-11 22:57

1. Czyżby Kościół powstał w średniowieczu? Skoro jest takim świetnym punktem odniesienia...
2. Sorry, ale dlaczego autorytetem w sprawach Kościoła ma być dla Ciebie (a może i dla mnie, protestuję) ateista?

 Re: Dlaczego w XXI wieku nie ma średniowiecznych tradycji?
Autor: B. (---.184.238.50.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-08-12 11:23

Myślę, że jeżeli ten ateista się nawróci, daj Boże szybko, to sam się zawstydzi swojej niewiedzy i tego, że ogłaszał ją publicznie.
Mógłby poczytać np. krótkie Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Dlaczego w XXI wieku nie ma średniowiecznych tradycji?
Autor: Pax (---.gdansk.vectranet.pl)
Data:   2022-08-12 15:01

Niechowanie samobójców to nie dogmat wiary, ani nie kwestia nieomylności. Dzisiaj też Kościół zgodnie z V przykazaniem nie pochwala samobójstwa, ale dzięki psychiatrii mamy większe zrozumienie zjawiska i wiemy, że jest taka jednostka chorobowa jak depresja, której objawem może być chęć odebrania sobie życia. Nie wszyscy są jednakowo poczytalni.
Zasadniczo Kościół głosi to samo od samego początku.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: