logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR.
Autor: Marek (---.centertel.pl)
Data:   2022-08-12 11:18

Szczęść Boże, mam ogromny problem z moją narzeczoną, z którą planuję zawrzeć sakrament małżeństwa, ale zacznijmy od początku. Jestem z moją narzeczoną razem już 8 lat, od 1,5 roku jesteśmy narzeczeństwem, podczas naszego związku bywały okresy trudne jak to bywa w związkach od czasu do czasu. Niestety w trakcie przygotowań do sakramentu okazało się, że moja narzeczona w przyszłości po zawarciu sakramentu małżeństwa nie dopuszcza stosowania NPR i żyła w przekonaniu, że antykoncepcja w związku sakramentalnym nie jest niczym złym. Oczywiście uważa się za katoliczkę, natomiast bywały momenty, w których musiałem ją mobilizować, żeby poszła do kościoła, gdy jej się nie chciało, pojawiały się też u niej inne symptomy braku chęci życia ewangelią i jej pogłębiania. Zwyczajnie ta wiara opierała się głównie na pójściu w niedzielę na mszę świętą i co święta do spowiedzi. Oczywiście zastosowałem już wszystkie argumenty, żeby ją przekonać do NPR nie robiąc tego nachalnie, ponieważ to ona musi się do tego przekonać, a ja nie mogę na niej tego wymóc, bo może to doprowadzić do przykrych sytuacji w przyszłości. Co mam zrobić? Bardzo ją kocham i chcę dla niej żyć miłością Jezusa Chrystusa. Jednocześnie nie mogę zaakceptować jej postawy, bo w tym momencie sakrament, który mielibyśmy przyjąć, zwyczajnie nas oddali od siebie i Pana Boga. A życie moje będzie ciągłe w grzechu. Gdyż jak tu iść do spowiedzi, skoro nie można mieć wtedy postanowienia poprawy? Taki związek po prostu nie pozwoliłby mi być w łasce uświęcającej. Dodam do tego, że zaczynam tracić wszelkie nadzieje, bo przekonywanie trwa już od pół roku i boję się, że będzie trwać w nieskończoność. Od niej przez to zaczynają padać przykre słowa, że złą narzeczoną sobie wybrałem itp. Zaczynam po prostu słyszeć w jej słowach zwątpienie w naszą miłość. Proszę Państwa o poradę co mam zrobić i jednocześnie o modlitwę za moją narzeczoną i za mnie. Bóg zapłać.

 Tematy Autor  Data
 Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Marek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy H. 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Marek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Estera 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy H. 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Hanna 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Danusia 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Marek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Jacek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy H. 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Marek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Xyz 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Hanna 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Jacek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Marek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Anna 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Mateusz 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy H. 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Anna 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Dina 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Marek 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy Ewa 
  Re: Narzeczona nie dopuszcza stosowania NPR. nowy maryla 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: