logo
Wtorek, 04 października 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 O co chodzi z tym niesfałszowanym mlekiem?
Autor: Alicja (---.icpnet.pl)
Data:   2022-08-13 23:16

1 P 2:

1 Odrzuciwszy więc wszelkie zło, wszelki podstęp i udawanie, zazdrość i jakiekolwiek złe mowy, 2 jak niedawno narodzone niemowlęta pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka, abyście dzięki niemu wzrastali ku zbawieniu - 3 jeżeli tylko zasmakowaliście, że słodki jest Pan.


Hbr 5:

11 Wiele mamy o Nim mówić, a trudne to jest do wyjaśnienia, ponieważ ociężali jesteście w słuchaniu. 12 Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych, i mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu. 13 Każdy, który pije [tylko] mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem. 14 Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła.

 Re: O co chodzi z tym niesfałszowanym mlekiem?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-08-14 14:50

W pierwszym fragmencie mowa jest o duchowym, niesfałszowanym mleku - kojarzy się ze słowem Bożym, które powinno być przekazywane w niezmienionej formie, prawda? Fragment drugi jedynie potwierdza taką interpretację.

 Re: O co chodzi z tym niesfałszowanym mlekiem?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2022-08-16 20:34

Chodzi o pokarm duchowy. Aby to nie byli fałszywi prorocy, jacyś samozwańczy głosiciele, ale prawdziwi Apostołowie, i ich prawdziwe nauki. Czasem nauka Chrystusa jest trudna, ale tylko ona jest prawdziwa.

 Re: O co chodzi z tym niesfałszowanym mlekiem?
Autor: B. (---.184.238.50.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-08-19 01:35

"pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka"

Kojarzę, że fałszowanie mleka polegało na dolewaniu wody, aby więcej sprzedać. Takie "oszukane" mleko było oczywiście o wiele mniej wartościowe niż mleko "prawdziwe", niesfałszowane, nierozcieńczone.

Duchowe mleko niesfałszowane - to nauka Jezusa i Apostołów (i ich prawowitych następców). Duchowe mleko sfałszowane - to np. nauka sekciarzy, fałszywych proroków.

Np. Aleksander brązownik: "I ty się go strzeż, albowiem sprzeciwiał się bardzo naszym słowom" (2 Tm 4,15)
Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: