logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem
Autor: Jadwiga (---.net.autocom.pl)
Data:   2022-08-19 11:30

Witajcie, jestem z chłopakiem od roku w związku. Znamy się od lat, daliśmy sobie szansę po długiej przerwie jako już dorośli ludzie i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Jednak w naszej relacji regularnie pojawia się problem z nieczystością między nami.

Dzielimy podobne wartości, oboje jesteśmy wierzący, i czuję gigantyczną frustrację z tego powodu: sama przed wejściem w związek przepracowałam różne problemy (również chwilowy kryzys czystości z jakim się mierzyłam, gdy byłam sama), właśnie żeby wytrwać w czystości do ślubu.
Mój chłopak jest cudowny - tworzymy silną, wartościową relację, on o mnie dba, szanuje, wspiera, myślimy o wspólnej przyszłości i uwzględniamy się w niej nawzajem jednak... mam wątpliwości, czy nieczystość tego nie przekreśla?

Wspólnie się modlimy, szukamy rozwiązań, jednak czuję, że jestem bezradna; w sytuacji podbramkowej próbuję nas postawić do pionu, podkreślam, że nie powinniśmy, proponuję, żebyśmy gdzieś się przeszli itp, jednak po czasie ulegam.

Waham się nad rozstaniem... Z jednej strony to on wyciągnął mnie w wielomiesięcznego kryzysu wiary - modliliśmy się nawet nowenną pompejańską o czystość, wspólnie; z drugiej czuję, że gdy chodzę co spowiedzi co chwilę i próbuję jednocześnie budować relację z Bogiem, to tworzę jakąś fałszywą fasadę, bo choć moje postanowienie poprawy i chęć wytrwania w łasce jest szczerza, to czuję własną bezradność.
Jeszcze z innej strony... takie problemy to rzecz ludzka i czy warto zostawiać naprawdę piękną relację w takiej sytuacji? Czy walczyć i wierzyć że to przepracujemy, a trwając dalej na modlitwie, wyznaczając kolejne, bardziej rygorystyczne granice, z czasem będzie lepiej?

Może ktoś był w podobnej sytuacji i walczył o wyjście z grzechu w takiej relacji lub przeciwnie - rozstał się z tego powodu?

Dziękuję za uwagę, jeśli dotrwaliście do końca.

 Tematy Autor  Data
 Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy Jadwiga 
  Re: Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy Hanna 
  Re: Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy Jola 
  Re: Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy G_JP 
  Re: Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy Estera 
  Re: Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy Jacek 
  Re: Nieczystość w związku - waham się nad rozstaniem nowy Akittm 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: