logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Dominik (---.xxx.xxx)
Data:   2022-08-23 06:43

Wierze w Pana Boga ufam mu jednak samobójstwo to jedyna opcja w mojej sytuacji żebym mógł chronić rodzinę. Wpadłem w długi jestem winien osoba bardzo niebezpiecznym jeszcze 27 tys zł pozadluzalem się w bankach i nie dostanę kredytu mam czas do spłaty do soboty niestety nie widzę innej drogi bo nie mam nawet 100 zł ale wtedy oni nie zrobią nic mojemu synkowi i żonie Czy więc Pan Bóg mi to wybaczy?

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Tomasz (85.11.69.---)
Data:   2022-08-23 13:26

Czy Bóg Ci wybaczy - nie wiem, ale jeśli ktoś Ci grozi czymś niebezpiecznym z powodu długu to możesz być pewny, że Twoje
SAMOBÓJSTWO SKIERUJE JEGO ROSZCZENIA W STRONĘ TWOJEJ RODZINY.
W ten sposób tylko zaszkodzisz żonie i dziecku. Samobójstwo niczego nie rozwiąże.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Wawrzyszew (---.play-internet.pl)
Data:   2022-08-23 16:17

Dla Boga nie ma sytuacji bez wyjścia. Szkoda przysparzać cierpienie sobie i dzieciom, nie mówiąc o sobie. Daj szansę Bogu. (klik).

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: k (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2022-08-23 20:40

Święty Wenanty Katarzyniec, wpisz w wyszukiwarkę - patron od spraw finansowych i nie tylko.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Marta (---.vm31.cable.virginm.)
Data:   2022-08-24 01:18

Ty już tu chyba o tym pisałeś, jeśli mnie pamięć nie myli? Samobójstwo nie jest żadnym rozwiązaniem. Zwłaszcza w Twojej sytuacji to bardzo głupi pomysł. „Niebezpieczne osoby” zgłasza się na policję. Jeśli one rzeczywiście są niebezpieczne, to nie łudź się, że nic nie zrobią żonie ani synkowi. Poza tym z mojego punktu widzenia, wolałabym, żeby mąż mi się przyznał do długów i żebyśmy żyli razem nawet bardzo biednie, spłacając jego długi, niż żeby popełnił samobójstwo i zostawił mnie samą z tymi długami. Więc jeśli nie chcesz skrzywdzić żony i synka, to wybij sobie z głowy samobójstwo.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-08-24 08:46

Jeśli zabijesz się licząc na wybaczenie, to raczej marne widoki. To precyzyjnie grzech przeciw Duchowi Świętemu.
Inna rzecz, że nie warto. Serio.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-08-24 18:11

Zgłoś groźby na Policję.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-08-24 18:30

Powiedz żonie.
Sprzedaj auto, telewizor, sprzęt audio-video, biżuterię, pamiątki z PRLu (kryształy, komiksy, sztućce, stare radio bibeloty - jeśli macie). To nie są rzeczy niezbędne do życia, a o największej wartości.
Może wprowadzcie się czasowo do rodziców, wasze mieszkanie na wynajem, a z czynszu będzie na spłatę.
Zrób w banku konsolidację kredytów.
Masz w każdym mieście, przy urzędzie miasta lub w OIK bezpłatne porady prawne, umów się i zapytaj, co można zrobić, jakie są możliwości.
Zgłoś upadłość konsumencką.
Wyjedź dorobić za granicą.
Jeśli jesteś fachmanem, też możesz trochę dorobić po godzinach.
Dziecko do dziadków, żona do pracy, plus niech dorabia, np. jako konsultantka w sprzedaży kosmetyków, zawsze to jakiś grosz więcej. Albo jeśli ma zdolności manualne, może sprzedawać rękodzieło. Ciuchy, w których nie chodzicie, sprzedajcie w Internecie. Zróbcie wyprzedaż garażową, czego nie potrzebujecie w domu.
Pomału oddacie.
Jeśli masz załamanie psychiczne - do psychologa nawet w OIK mają bezpłatnie. Dzwoń na telefon ds.depresji lub kryzysu emocjonalniego.
Rozterki duchowe - do księdza, np.na spowiedź. Zaufaj Bogu - odmawiaj Jezu Ufam Tobie, Jezu Ty się tym zajmij.
Modl się do św. Rity, patronki ds.trudnych i beznadziejnych. Do Anioła Stróża i Św. Michała Archanioła - o opiekę przed złem, niebezpieczeństwem.
A na przyszłość - żadnych już konszachtów z typami spod ciemnej gwiazdy.
I pamiętaj - życie, to najwyższa wartość.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Karolina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-08-25 13:10

Komornicy nie są tacy źli, to nie diabli z rogami. W najgorszym razie jedyna kara która Ci grozi (jeżeli nie masz własnych dochodów - czyli jeżeli nie będzie komornika) to kara w systemie dozoru elektronicznego - bransoleta na nodze/ręce.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Anna (---.icpnet.pl)
Data:   2022-08-25 23:29

Mój ojciec jest hazardzistą który od prawie 10 lat już nie gra. Miał ogromne długi i także grozili mu typy spod ciemnej gwiazdy. Zgłosił się na leczenie i uczęszcza regularnie na spotkania Anonimowych Hazardzistów. Przeszedł piekło, dziś normalnie żyje. Zadzwoń na telefon zaufania dla osób w kryzysie psychicznym. Tam Tobie pomogą. Proś Boga o siły. On na pewno chce żebyś żył. Twoje myśli nie są w tej chwili racjonalne, choć może się Tobie wydawać inaczej, bo jesteś w kryzysie. Koniecznie proś o pomoc.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: H. (---.centertel.pl)
Data:   2022-08-27 12:00

Jestem z rodziny, gdzie mieliśmy kilkaset tysięcy długów. Dom poszedł pod młotek, rodzina się odwróciła, znajomi się odwrócili. Nie mieliśmy nic, czasem nie było na chleb. Za to zbliżyliśmy się do Boga, bo wtedy człowiek czuje się tak bardzo bezradny... I nauczyliśmy się cieszyć z drobiazgów.

Minęło kilka lat. Długi są dalej, ale te najważniejsze spłacone. Zostało pewnie z 150 tys. nadal. Ale ŻYJEMY. Jest lepiej. Dużo lepiej - a nie sądziłam, że będziemy w takim miejscu. Da się.

Z Bogiem

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ona (---.centertel.pl)
Data:   2022-08-28 22:03

Nie rób tego. To złe. Skrzywdzisz żonę i dziecko a nie ich ochronisz.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-08-29 20:11

Żonę i synka ochronisz tylko wtedy, kiedy będziesz żyć. Narozrabiałeś - to teraz ponoś tego konsekwencje. Tak robią ludzie dojrzali.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-04 15:40

Samobójstwo to nie jest dobre rozwiązanie.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Ewelina (---.play-internet.pl)
Data:   2022-09-10 03:59

Powierz Maryi tą sprawe. Ja sie modle tak: "Maryjo zawierzam Ci moja przeszlosc, terazniejszosc i przyszlosc, moją prace, rodzine, moja dusze i cialo" itd. Ona Ci pomoze. Jest niezwyklym darem od Boga. Bedzie cie prowadzila. Mozesz zaczac odmawiac Nowennę pompejańska i nie martw sie tym, ze ci nie starczy czasu. Ona moze zainterweniowac w kazdej chwili. Jest niezwykla matką. Bedzie strzegla ciebie i twojej rodziny. A jezeli planujesz samobojstwo to naprawde moze to sie skonczyc pieklem i pomysl o bolu jaki moglbys sprawic rodzinie. Samobojstwo to najgorsze co moglbys uczynic.
Modl sie do Matki Najświętszej. +

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Anx (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-19 19:08

Twoja rodzina chce Cię tutaj żywego. Nie skazuj ich na samotność, ponieważ ciężkie doświadczenia mogą być dla niektórych tak trudne, że stają się martwi za życia.
Co do samego tematu samobójstwa to przeczytaj sobie "Trafiona przez piorun" Gloria Polo i "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Maria Simma.
Bóg jest czystą miłością i nie dał nam życia po to, żeby je sobie odbierać.
Trwaj w modlitwie i rozmawiaj o wszystkim z rodziną.

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Filip (---.play-internet.pl)
Data:   2022-09-23 19:43

116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne) to telefon zaufania dla dorosłych pomagają w wielu sprawach, POMOGĄ CI ZEBRAC MYŚLI aby się pozbierać z tej trudnej sytuacji, zawsze warto z kimś porozmawiać głosowo, to pomaga NAPRAWDĘ! ZADZWOŃ jak nie odbiorą to dzwoń do skutku!

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Dorota (---.136.92.24.ip.cybergrota.com.pl)
Data:   2022-11-21 22:28

Weszłam na tą stronę bo sama mam dość życia. Tak bardzo chciałabym nie żyć a tak bardzo boję się je sobie odebrać. Zabija mnie myślenie. Mam wrażenie że chyba mnie coś opętało skoro ciągle wymyślam takie rzeczy które odbierają mi chęć do życia. Ciągle jestem sama i tak bardzo nieszczęśliwa że nie umiem sobie ze sobą dać rady. Byłam u psychiatry mam psychologa ale to wielkie nic. Błagam Boga żeby mnie stąd zabrał ale on jest głuchy na moje żebranie. Pewnie i tego nikt nie przeczyta bo diabeł tkwi w szczegółach i chce mojej duszy. Już nie mam siły walczyć sama ze sobą. Zawalił mi się świat chyba ze trzy lata temu i nie umiem go odbudować. Nic już nie będzie takie same a z każdym dniem jest tylko gorzej. Niszczę siebie i tych których kocham. Brakło tych którzy by kochali mnie.

---------

Zachęcam Panią do Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123
moderator

 Re: Czy Pan Bóg wybaczy mi samobójstwo?
Autor: Dorota (---.136.92.24.ip.cybergrota.com.pl)
Data:   2022-11-22 15:03

Dziękuję za chęć pomocy. Dziś jest już o wiele lepiej. Miewam takie kryzysy z którymi sobie nie radzę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: