logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie?
Autor: Wiktoria (---.swiatlowod.elomza.pl)
Data:   2022-09-22 06:42

Szczęść Boże,
Powiedziałam dwóm osobom 'Z Bogiem'. Okazało się jednak, że chyba jedna z nich jest nie wierząca. Natomiast druga osoba nie wiem. Zanim powiedziałam pozdrowienie to spojrzałam czy ma może łańcuszek, no i miała, ale to bardziej naszyjnik z krzyżem tak na bok. Gdy powiedziałam pozdrowienie to spojrzałam się na mnie dziwnie tak jakby była zdziwiona i odpowiedziała 'do widzenia'. Jak powiem przepraszam to mogę czuć, że zrobiłam źle, bo przeprosiłam za powiedzenie 'Z Bogiem'. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie??
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-09-22 09:54

Szczęść Boże,
Moim zdaniem nie masz za co przepraszać. Nikogo nie obraziłaś, użyłaś pozdrowienia, zgodnego ze swoim światopoglądem, nie wymuszałaś niczego na drugiej osobie (tzn. nie wyraziłaś wobec niej oczekiwania, że również odpowie chrześcijańskim pozdrowieniem). To, że ta osoba dziwnie popatrzyła, to znak naszych czasów - wiara, Bóg, stały się tematami tabu w przestrzeni publicznej, spychanymi do sfery wyłącznie prywatnej. Moim zdaniem nie powinniśmy na to pozwalać. Przecież nikogo nie krzywdzimy, wyrażając publicznie swoją wiarę poprzez znaki takie, jak chrześcijańskie pozdrowienie. Musimy jednak liczyć się z "dziwnymi" spojrzeniami i innymi reakcjami otoczenia - oni tez mają do tego prawo, dopóki nikogo nie krzywdzą. Nie dajmy się zwariować politycznej poprawności i wpędzić w poczucie winy z powodu swojej wiary.

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie??
Autor: Adam. (---.24.132.158.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-09-22 09:56

Hej,

No to jak nie wiesz czy jest wierząca osobą to dlaczego się zastanawiasz nad tym? W zasadzie to juz sobie odpowiedziałaś, bo nie jesteś pewna czy to osoba wierząca ;).

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie??
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-09-22 10:10

Twoje słowa nie były ani niegrzeczne, ani obraźliwe więc nie masz za co przepraszać. Po prostu następnym razem powiedz do tych osób 'do widzenia'.

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie??
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-22 11:05

Nie popadać w przesadę, fałszywe poczucie winy, ani skrupulantyzm. Nie ma tu nic do przepraszania.

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie??
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-09-22 12:00

Nie znasz światopoglądu tych osób, a już przepraszasz, że żyjesz i że przyznajesz się do Pana Boga?
Nikogo nie skrzywdziłaś, nie ma za co przepraszać.

Wyciąganie wniosków z zaobserwowanych pobieżnie dewocjonaliów // biżuterii jest złudne. Nie wiemy, nie znając dobrze osoby, czy i co znaczą.
Nie każdy wierzący nosi krzyżyk czy medalik, nie każdy, kto je nosi, nosi w sposób widoczny.
Nie każdy krzyżyk w poziomie jest tylko dekoracją, bywa jednak znakiem wiary, cokolwiek o tym myślimy. Znam takie osoby.
Nie każdy krzyżyk w pionie jest znakiem wiary, bywa tylko biżuterią. Widziałam kiedyś w znanej sieci klasyczne bluzki z dołączonym łańcuszkiem z krzyżykiem (pionowym).

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie??
Autor: Ewelina (---.play-internet.pl)
Data:   2022-09-24 09:30

Nie za takie rzeczy nie przepraszaj. To troche tak jak innni witaja sie pozdrowieniem "Hej", "czesć", "dzien dobry", a twoim pozdrowieniem jest jakby błogoslawienstwo, bo jezeli komus mowimy "z Bogiem" to tak jakbysmy mu blogoslawili obecnoscia Bożą.

 Re: Czy przeprosić niewierzących za chrześcijańskie pozdrowienie?
Autor: maryla (---.dsl.bell)
Data:   2022-09-29 21:44

Wiktoria czy czekasz na przeprosiny od osoby ktora "obraza cie" mowiac: 'szalom'?
Jestes przesiaknieta polityczna poprawnoscia, co mnie osobiscie strasznie przeszkadza w zyciu. Powinnismy w koncu skonczyc robienie z siebie ofiary. Pan Bog nie bylby zadowolony z tego ze wstydzisz sie Go.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: