logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż mnie okłamuje, uderzył. Boję się.
Autor: Daria (---.interkonekt.pl)
Data:   2022-10-26 07:01

Mąż rozmawia ze swoją babcią
Hej, jestem żoną dość krótko. Mieszkam ze swoim męzem pod jednym dachem z jego babcią. Niestety, od jakiegoś czasu zauważyłam, że po pracy dość dużo z nią rozmawia, słyszę jakieś szepty, prawdopodobnie o moich rodzicach i o mnie. Kiedy coś mu mówię, co robię, ona komentuje. Wczoraj się spytałam go o te szepty i czy nie rozmawia ze swoją babcią o moich rodzicach, nie spoglądając mi w oczy ewidentnie mnie okłamał. Nie wiem, co mam robić, boję się mu cokolwiek powiedzieć na ten temat, ponieważ jak ostatnio mu powiedziałam co mi się nie spodobało w zachowaniu jego babci to się zdenerwował i mnie uderzył. Do tego mam wrażenie, że on i jego babcia dążą do tego by mi ograniczyć kontakty z moimi rodzicami i rodzeństwem. Mam obawy, prawdopodobnie słuszne, że jego babcia nastawia go przeciwko mnie. Ja już nie mogę wytrzymać, mam chęć mu coś powiedzieć, ale nie mam siły, bo się zwyczajnie boję. Dodam, że we wtorek jedziemy do psychologa na rozmowę, ale nie wiem czy mu nie powiem wtedy że muszę od niego odejść, bo zależy mi na moim dobrym samopoczuciu psychicznym i fizycznym.

 Re: Mąż mnie okłamuje, uderzył. Boję się.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-11-03 17:12

Dario, mąż zastosował wobec Ciebie przemoc fizyczną. Reakcja zdrowej osoby w takiej sytuacji to wezwanie policji. Masz prawo i obowiązek chronić siebie, nawet jeśli to oznacza separację. Skoro się boisz, to pewnie w Waszym małżeństwie jest też przemoc psychiczna, o której nie piszesz. Nie musisz żyć w kłamstwie i przemocy.
To dobrze, że idziecie do psychologa. Bądź na tym spotkaniu szczera. Powodzenia.

 Re: Mąż mnie okłamuje, uderzył. Boję się.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-05 17:11

Dario,

Proponuje poinformować rodziców i rodzeństwo o zaistniałym zdarzeniu. Nie ukrywaj takich spraw przed rodzicami, bądź otwarta, szczera. Najpierw wspólnie wszyscy powyjaśniajcie sobie wszelkie sprawy rodzinne, np. co się komu podoba a co nie itp., a potem podejmij rozsądną decyzję. W tej kwestii istotna będzie wizyta u psychologa, to dobry pomysł.

Piszesz: "ale nie wiem czy mu nie powiem wtedy, że muszę od niego odejść, bo zależy mi na moim dobrym samopoczuciu psychicznym i fizycznym"

A dlaczego nie możesz mu wcześniej i wobec całej rodziny o tym powiedzieć? Może jeszcze warto uratować ten związek. Piszę związek, bo nie wiem czy jesteś w związku sakramentalnym, czy w związku cywilnym.

 Re: Mąż mnie okłamuje, uderzył. Boję się.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-05 19:45

Czy musicie mieszkać z babcia? Jeżeli rzeczywiście ma negatywny wpływ na męża, to należałoby spróbować się wyprowadzić. Trudno. W sumie jednak nie wiesz na 100%, czy systematycznie rozmawiają o Twoich rodzicach. Nie usłyszałaś tego wprost.

 Re: Mąż mnie okłamuje, uderzył. Boję się.
Autor: Magda (---.um35.pools.vodafone-ip.de)
Data:   2022-11-09 13:43

Przemoc fizyczna będzie się pogłębiać. Chroń siebie póki masz do ochrony tylko siebie a nie skrzywdzone patrzeniem na bitą matkę dzieci. Czy możesz znaleźć wsparcie w swojej rodzinie?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: