logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jednego dnia odpusty za dwa dni?
Autor: Tomasz (---.play-internet.pl)
Data:   2022-11-01 19:43

W związku z tematem mam jeszcze takie pytanie, na które chyba nie ma jeszcze odpowiedzi na tym forum: Czy jeśli w jednym dniu ktoś dwa razy będzie uczestniczyć w Eucharystii i dwa razy przyjmie Komunię Świętą, to może na to konto uzyskać dwa odpusty w dwa różne dni (np. pierwszego listopada ktoś przystąpił dwa razy do Komunii, a drugiego listopada nie był w kościele, tylko na cmentarzu, to czy może uzyskać na to konto dwa odpusty - jeden za 1 listopada, a drugi za 2 listopada?)

 Re: Jednego dnia odpusty za dwa dni?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2022-11-04 07:53

Moim zdaniem nie. Każdego dnia trzeba odrębnie wypełnić warunki odpustu, w opisanym przypadku przyjąć Komunię świętą.

 Re: Jednego dnia odpusty za dwa dni?
Autor: Ζ (---.austin.res.rr.com)
Data:   2022-11-04 17:31

Mnie się wydaje, że można w ten sposób uzyskać 2 odpusty. Bo do Komunii św. nie musi się przystąpić w tym samym dniu, w którym jest wykonywana czynność związana z odpustem, w tym przypadku nawiedzenie cmentarza 2 XI. Opieram się na informacjach z tego wątku:
https://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=223104&t=223104
Nie będą to odpusty "jednego dnia" (jak w temacie), ponieważ odpust uzyskuje się dopiero po spełnieniu wszystkich warunków.

 Re: Jednego dnia odpusty za dwa dni?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-04 21:15

Do Z: Dodam, że jest jeszcze jeden wątek na forum: (klik), gdzie piszesz (wpis z 2021-11-04 00:05) powołując się na (klik), że Komunia nie musi być w dniu odpustu. Jednak z tego wątku nie wynika, czy można dwa razy w jednym dniu przystąpić do Komunii dla uzyskania dwóch odpustów w dwa inne dni. Dlatego założyłem bieżący wątek (a raczej zamieściłem wpis w innym wątku, ale Moderator wydzielił z niego mój wpis jako nowy wątek i tak go zatytułował).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: