logo
Wtorek, 29 listopada 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Jak rozumieć KKK 2485?
Autor: Pytajacy (---.ds1.agh.edu.pl)
Data:   2022-11-02 14:31

Jak należy rozumieć ten fragment KKK zwłaszcza mi chodzi o to zdanie "Wina jest jeszcze większa, gdy intencja oszukania może mieć zgubne skutki dla tych, których odwraca od prawdy"?

KKK 2485 Kłamstwo jest ze swej natury godne potępienia. Jest profanacją słowa, które ma za zadanie komunikować innym poznaną prawdę. Dobrowolny zamiar wprowadzenia bliźniego w błąd przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą narusza sprawiedliwość i miłość. Wina jest jeszcze większa, gdy intencja oszukania może mieć zgubne skutki dla tych, których odwraca od prawdy.

 Re: Jak rozumieć KKK 2485?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-02 15:07

Przykład: okłamałeś mężczyznę.
Nie idzie tylko o słowa. On nie tylko jest w błędzie, bo przyjmuje Twoje słowa za dobrą monetę, ale i z powodu Twojego kłamstwa popełnia grzech, którego bez Twoich kłamliwych słów być może by nie popełnił. Albo z powodu uwierzenia w Twoje słowa ponosi stratę.
Nie dałby komuś w pysk. Nie zerwałby z kochającą dziewczyną. Nie wyrzuciłby pracownika. Nie poczyniłby niekorzystnych dla siebie operacji finansowych. Nie porzuciłby pracy. Nie zrobiłby wielu rzeczy niekorzystnych, niedobrych, błędnych itp., ale niestety - oparł się na Twoich słowach... Ten, kto kłamie, odpowiada też w jakiś sposób za skutki kłamstwa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: