logo
Wtorek, 06 grudnia 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: Magda (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-09 21:27

Szczęść Boże, poszukuje książki, która będę mogła podarować bardzo pogubionej i obrazonej na Pana Boga osobie, bardzo cierpiącej i miotającej się w życiu, czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś pozycję? Zaznaczę, że ta osoba to nie jest łatwy przypadek i wszystko kwestionuje..... A może jakiś inny pomysł zamiast książki? Z Bogiem

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-09 22:23

Myślę, że lepiej jej kupić (zrobić dla niej) coś z czego na prawdę będzie zadowolona. W ten sposób jej pokażesz, ze chcesz dla niej jak najlepiej i że ją słuchasz (szczególnie jeśli prezent będzie trafiony). Gdy będzie potrzebowała porozmawiać na temat wiary to będzie wiedziała do kogo się zwrócić.

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: A. (77.111.247.---)
Data:   2022-11-09 22:35

„Człowiek w poszukiwaniu sensu”, Viktor Frankl.
Nie jest to książka religijna. To połączenie wątków autobiograficznych z psychologią. Frankl jest twórcą logoterapii – nurtu psychoterapii, który otwiera na sens, a ostatecznie pozwala znaleźć Boga, ale w tej książce Frankl nie mówi o Bogu zbyt wiele i zbyt wprost.
Dla zagubionej osoby to będzie w sam raz. Bo do czegoś bardziej religijnego może się zrazić.

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-09 23:12

Nie wiem, jakie książki ta osoba lubi czytać. Ale może coś z Chestertona? On pisał książki z różnych kategorii, w tym lekkie, a potrafił w nie ciekawie wpleść różne wartościowe katolickie wątki. Jeśli ta osoba lubi np. kryminały to można jej podsunąć jakieś książki o przygodach księdza Browna (ksiądz - detektyw, coś jakby ojciec Mateusz). Inną ciekawą książką jest "Napoleon z Notting Hill". Polecam też zbiory opowiadań, np. "Klub niezwykłych zawodów" czy "Poeta i wariaci". Jeśli zasmakuje w Chestertonie to może potem spróbuje jakichś poważniejszych książek tego autora, a to naprawdę wartościowa katolicka literatura. Jednak te książki trudno obecnie dostać jako nowe - te "lekkie" nie są obecnie wznawiane, jedynie poważniejsze. Można szukać używanych w antykwariatach czy na allegro.

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-10 10:47

Magdo,

Skoro "wszystko kwestionuje", to może zaproponuj tej osobie pójście do teatru, muzeum, na koncert, lub na jakąś wystawę... Rozważ propozycje i kup, dajmy na to, bilety.

Ten temat był już poruszany w 2016 r. Chodziło o prezent dla nastolatki bardzo obrażonej na Boga.

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2022-11-10 11:50

Może faktycznie nie kupuj jej książki, i tak jej nie przeczyta. Kup to, co potrzebuje - bluzkę, spodnie, cokolwiek, bez podtekstu. Chyba że sama o książkę zapyta. Ale z tego co piszesz - nie pyta.

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-10 14:30

Jeżeli gdzieś w mglistym niejawnym podtekście tego prezentu jest wybór takiej książki, aby dana osoba się od-obraziła na Pana Boga, to przyznaję, że nie widzę sensu takiego działania. Być może jestem małej wiary...

Nie cierpię mycia okien. I nie, nie przyjęłabym z wdzięcznością zapisu na kurs ich mycia. Przyjęłabym to jako niezręczność albo wręcz przytyk.

 Re: Jaki prezent dla pogubionej i obrażonej na Boga?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-10 20:08

Mój Chrystus połamany
Wolni od niemocy

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: