logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Złożyć ofiarę Bogu miłą' - czyli jaka to pokuta?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-15 18:48

Otrzymałam na spowiedzi pokutę, by "złożyć ofiarę Bogu miłą". Zupełnie nie wiem, co to może być, a boję się, że jak będę się zbyt długo zastanawiać, to zwlekanie z pokutą odwlecze się aż do następnej spowiedzi.
Spowiednika nie znam, przypadkowy ksiądz, w nie mojej parafii, w której bywam bardzo rzadko.
Jak to ugryźć?

 Re: 'Złożyć ofiarę Bogu miłą' - czyli jaka to pokuta?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-11-15 21:10

Pomódl się szczerze, w spokoju i bez pośpiechu na przykład Koronką do Bożego Miłosierdzia albo na różańcu, wzbudzając w sobie szczerą intencję. Możesz też złożyć ofiarę pieniężną na potrzeby Kościoła w taki sposób, jak jest to opisane w Mt 6, 2-4. Oczywiście, nie wyczerpuje to wszystkich możliwości ofiarowania Panu Bogu czegoś, co będzie Mu miłe.

 Re: 'Złożyć ofiarę Bogu miłą' - czyli jaka to pokuta?
Autor: Kalina (---.net.autocom.pl)
Data:   2022-11-15 21:51

Intuicyjnie, przychodzi mi na myśl czyn lub postawa oparta na miłości do Boga przez miłość do bliźniego np. uczynek miłosierdzia, ofiara płynąca z serca czy to finansowa na zbożny cel czy ze swojego czasu, talentu ofiarowanego innym, bez oczekiwania wzajemności czy korzyści. Może rezygnacja z czasochłonnego nałogu jeśli taki jest np. nadmiar internetu, tv, próżnych (ploteczki) rozmów telefonicznych, na rzecz lektury Słowa Bożego, adoracji, udziału we Mszy św. poza niedzielą przez lepszą organizację czasu czy też budujące więź spotkanie i pomoc samotnej sąsiadce.
Bea, przykłady mogą być zupełnie nietrafione, bo nie znam Twojego trybu i rytmu życia, ale chciałam podpowiedzieć kierunek w jakim ja bym poszła przy takiej pokucie, jeżeli kapłan nie sprecyzował.

 Re: 'Złożyć ofiarę Bogu miłą' - czyli jaka to pokuta?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-16 11:52

Na przyszłość: najlepiej pytać od razu, przy spowiedzi, gdy spowiednik zadaje niejasną pokutę (podobnie, gdy z jakichś powodów jest ona dla nas naprawdę niewykonalna). Nikt nie odpowie lepiej niż ten spowiednik. No ale czasem zabraknie refleksu :)

 Re: 'Złożyć ofiarę Bogu miłą' - czyli jaka to pokuta?
Autor: <[*'*]> (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2022-11-16 23:31

Wskazowki w Liscie do Rzymian w Rozdziale 12:

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=281

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: