logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Lola (---.ostrog.net.pl)
Data:   2022-11-21 08:45

Witajcie.
Potrzebuję uzyskać informację czy w przypadku zamówienia Mszy za zmarłego w jego rocznicę śmierci udział jest tak samo skuteczne jeśli pójdę na Mszę w innym kościele, daleko od tego w którym będzie sprawowana Ofiara i pewnie o innym czasie. To bardzo ważny dla mnie zmarły więc chciałabym zrobić dla niego wszystko co mogę. Z drugiej strony nie chciałabym odwoływać wyjazdu, zależy mi na nim i jest on dla dobra mojej rodziny.
Pozdrawiam

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-11-21 12:53

Moje sugestie:
1) Msza Święta w innym terminie niż rocznica śmierci tak abyś mogła wziąć w niej udział.
2) Msza Święta w parafii, w której będziesz przebywać w rocznicę śmierci - może da się to załatwić (tel + przelew).
3) Msza Święta w rocznicę śmierci w miejscu zamieszkania, a Ty w swoim tymczasowym miejscu przebywania idziesz na Mszę Świętą o tej samej godzinie.
Niezależnie od wariantu dusza zmarłego otrzyma łaski.

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Kalina (213.134.160.---)
Data:   2022-11-21 13:35

W obrzędach wstępnych Mszy św. jest kolekta, zebranie wszystkich intencji uczestników liturgii i wzniesienie modlitwy do Boga. Po słowach kapłana: 'Módlmy się', wzbudź swoją intencję gdziekolwiek będziesz uczestniczyła we Mszy św.
W Kościele, w którym zamówiłaś intencję za zmarłego będzie się modlił kapłan z uczestniczącymi wiernymi. Skuteczność Mszy św.? Pozbądź się wątpliwości.

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-11-21 18:51

W innym miejscu i o innej porze? To nie byłby "udział" zdalny, lecz realny. Byłabyś na innej, rzeczywistej, niezapośredniczonej medialnie mszy świętej, w innym miejscu uczestniczyłabyś realnie we mszy.
Moim zdaniem nie do końca rzeczywiście gra rolę to, gdzie będziesz na mszy. To przecież msza święta, ani lepsza, ani gorsza. Skuteczność mszy św. - w danym miejscu i nie tylko - nie zależy od nas. Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa nie zależą przecież od nas! Ty wkładasz swoje serce, swoją intencję, swoją ofiarę, tak, ale jednak nie Ty swą fizyczną nieobecnością decydujesz o skuteczności ofiary Pana Jezusa. I nie ja.
Zauważ, że niekiedy zamawia się w jakimś odległym domu zakonnym msze św. wieczyste, gregoriańskie itp. Albo proszę o msze św. w odległym małym sanktuarium, gdzie terminy są bliższe niż w dużym mieście. Albo przekazuje się ofiarę za msze misjonarzom na drugim końcu świata. Ofiarodawcy miewają co najmniej małe szanse na systematyczne uczestnictwo w takich mszach. Na przykład na Madagaskarze. To nie zmienia nic w wartości mszy. Moja fizyczna nieobecność w danym miejscu mocy łaski Bożej nie zmienia. Mogę się gorąco modlić gdzie indziej. Zmieniają się może nasze odczucia...

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-11-21 21:35

Ksiądz moderator czasem zachęca na forum do zamawiania mszy u niego. Nikt nie oczekuje, że msza ta będzie w miejscu zamieszkania zamawiającego ani że zamawiający pojedzie tam, gdzie akurat będzie ksiądz moderator.
Rób, co możesz, a resztę zostaw Bogu.

-----------

Faktycznie było taka możliwość, gdy nie posługiwałem na parafii. Jednak od roku 2013 jestem na parafii i odprawiam tylko intencje parafialne.
moderator

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-11-21 22:07

Skoro podałaś intencję mszy w swojej parafii, to zostanie ona odprawiona w ustalonym terminie - z Tobą lub bez Ciebie. Już samo jej zamówienie za zmarłego jest czytelnym gestem miłosierdzia z Twojej strony i będzie z pożytkiem dla niego. Prawdą jest też, że podczas każdej mszy, również odprawianej w innej intencji, możesz ofiarowywać Panu Bogu własne intencje.

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-11-21 23:29

Dlaczego Msze są odpłatne?

---------

To duży skrót myślowy. Kilka lat temu Forowicze napisali: (klik).
moderator

 Re: Zdalny udział we Mszy za zmarłego.
Autor: Billa2 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-11-21 23:42

Ofiara Mszy Świętej jest składana przez Jezusa Chrystusa. Twoja obecność, albo nieobecność nie może nic do tego dodać ani ująć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: