logo
Czwartek, 02 luty 2023
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Czy szatan cały czas obserwuje nas i słyszy?
Autor: Natalia (---.centertel.pl)
Data:   2022-12-01 14:28

No bo skoro tylko Pan Bóg jest wszechobecny, to raczej chyba tylko On.

 Re: Czy szatan cały czas obserwuje nas i słyszy?
Autor: Robert (---.w.knc.pl)
Data:   2022-12-02 10:47

1 P 5,8

Słyszałem teorię, że tak jak każdy ma osobistego Anioła Stróża, tak samo piekło deleguje każdemu osobistego diabła-kusiciela. Być może żaden z Aniołów, czy to wiernych Bogu czy upadłych nie może być sam naraz wszędzie, ale są ich liczne zastępy i spokojnie możesz zakładać, że jesteś "inwigilowana" cały czas.

Dbaj o to, aby twój osobisty piekielny "oficer prowadzący" słał same nudne raporty: "Obiekt pod stałym działaniem łaski uświęcającej i sakramentów, brak widocznych możliwości eskalacji, kontynuuję obserwację".

R.

 Re: Czy szatan cały czas obserwuje nas i słyszy?
Autor: Rrr (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-12-02 11:58

Nie jest wszechobecny - obserwuje nasze zachowania i na tej podstawie wyciąga wnioski czym nas skusić do grzechu, ale nie ma dostępu do naszych myśli.

 Re: Czy szatan cały czas obserwuje nas i słyszy?
Autor: maryla (---.dsl.bel)
Data:   2022-12-03 14:25

Kiedy modlisz sie sercem on nie potrafi odczytac twojej modlitwy przez co nie moze zadzialac bardziej skutecznie zeby cie uwiesc.

 Re: Czy szatan cały czas obserwuje nas i słyszy?
Autor: bdk (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2022-12-05 20:00

Łaska Boża czyni nas niewidocznymi dla zły duchów. Zarazem jednak aby wzrastać duchowo, jest potrzebne kuszenie i walka z pokusami. Być może niektórzy z nas mają swojego indywidualnego przeciwnika. Czy wszyscy - trudno orzec.
Jedna z opowieści ojców pustyni mówi o młodym adepcie, który kuszony ponad miarę, jak mu się wydawało, przyszedł do swojego abba, skarżąc się, że demony nie dają mu spokoju. Abba wysłuchał go w milczeniu, spojrzał na niego i rzekł:
- "Ty? Kuszony przez złe duchy? Złe duchy atakują ludzi pokroju Mojżesza. Ty na razie zmagasz się z pożądliwościami twojego ciała."
Złe duchy dzielą się w zależności od stopnia swojej doskonałości stworzenia, także mają swoje hierarchie. Wiele mocy jednak utracili na skutek odwrócenia się od Boga. Pisał o tym m.in. św. Tomasz z Akwinu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: