logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2022-12-18 18:01

Szczęść Boże,
czy jeżeli doleję do napoju osobie niewierzącej (mojej córce :( ) i do tego bardzo uzależnionej Wody święconej z Lourdes, a oprócz tego będę odmawiała modlitwę pompejańską - czy to coś pomoże? Jestem na skraju wytrzymałości. Wszystko powierzam Bogu.
Ewa

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: zielona_mrowka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-12-18 18:43

Nie. Piszesz o magii, a nie o wierze chrześcijańskiej.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-12-18 19:28

W czym to ma pomóc? Woda świecona nie działa magicznie i nie jest lekiem na uzależnienia. Modlitwa jest dobra i jak najbardziej zalecana, ale to też nie jest środek magiczny.
Zgłoś się do ośrodka leczenia uzależnień. Tam pomagają też osobom współuzależnionym (czyli mających w rodzinie kogoś uzależnionego). Podpowiedzą Ci co możesz zrobić i jak zadba o siebie w tej sytuacji.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Sebek (---.31.231.174.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-12-18 20:46

Tak, takie "czary" czy inne magiczne myślenie na pewno pomoże, jednak dla pewności musi pani na noc włożyć córce różaniec z Fatimy i przez trzy dni odmawiać specjalną modlitwę do św. Bonawentury. Ludzie co jest z wami nie tak? Przestańcie traktować krzyża, wody święconej i innych rzeczy jak pogańskich amuletów!

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Kalina (---.net.autocom.pl)
Data:   2022-12-18 21:42

Ewa, módl się o umocnienie swojej wiary, o ufność w Bożą moc. A wyzbądź się myślenia, że to Ty jesteś zbawcą.
Msza św, Komunia, modlitwa, ale czy to będzie nowenna pompejańska, cichy szept Boże pomóż, czy łzy boleści, Bóg usłyszy.
W walkę z uzależnieniem córki włącz specjalistów.

Próbuję Cię zrozumieć, że chcesz się chwytać każdego sposobu, nawet opartego na magicznym myśleniu, bo działasz w bólu. Ale Ty sama też potrzebujesz pomocy. Porozmawiaj z roztropnym kapłanem, albo nawet wejdź w dłuższą współpracę kierownictwa duchowego. Walka o drogę do zbawienia osoby, którą kochasz, to mogą być lata, długie lata nadziei przeplatanej z rozpaczą. Upadki w ufności i pretensje do Boga, że nie wysłuchuje modlitwy, co osłabia własną wiarę. Mogą się pojawić podszepty złego, żeby zrezygnować z modlitwy. Może być Ci bardzo trudno przechodzić przez to samej.

Polecam do wykorzystania pomocne linki:

https://www.katolik.pl/skrzynka-intencji.html

https://pl.aleteia.org/2017/07/24/co-to-sa-sakramentalia-odkryj-wielka-pomoc-w-przezywaniu-codziennosci-z-bogiem/

https://klubpdp.pl/religia/7349-klub-swietej-moniki-9788380437944.html

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2022-12-19 00:36

Ewa,
Przeczytaj opis dotyczący wody z Lourdes, np. na tej stronie:

https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/pl/p/Woda-z-Groty-Lourdes-10-ml/764#:~:text=Dlatego%20nale%C5%BCy%20z%20poddaniem%20si%C4%99,dar%20Niepokalanej%20nic%20nie%20kosztuje.

Napisałaś, że Twoja woda jest święcona. Pod adresem, który podałam wyżej, można przeczytać:
"Zwracamy uwagę, że woda z Lourdes nie jest tym samym co woda święcona. Woda z Lourdes jest darem Niepokalanej dla uzdrawiania chorych. Woda święcona jest pobłogosławiona przez kapłana do celów liturgicznych, takich jak chrzest, święcenie pokarmów na Wielkanoc, itd."

Przypuszczam, że pisząc pytanie założyłaś, że woda z Lourdes jest pobłogosławiona. Ale może się mylę, może Twoją wodę akurat pobłogosławił jakiś duchowny (?) Osobiście, kiedyś doświadczyłam prawie natychmiastowego uzdrowienia po użyciu pobłogosławionej wody, gdy potarłam nią miejsce z infekcją i z wiarą pomodliłam się do Boga o pomoc. Nie była to zatem woda z Lourdes, a z kościoła.

W opisie wody z Lourdes możesz przeczytać, że "Najważniejsze to czyste serce i silna, żywa wiara oraz wielka, dziecięca ufność w miłosierdzie Boże." a także, że nie należy tracić nadziei, ani się zniechęcać" jeśli uzdrowienie nie nastąpiłoby. Piszesz, że "wszystko powierzasz Bogu." Jeśli tak jest, i Twoja wiara nie zmieni się niezależnie od skutku, myślę że z ufnością możesz użyć wody z Lourdes (zakładam, że masz pewność, że Twoja woda z Lourdes jest zdatna do picia), jak i modlić się Nowenną Pompejańską za córkę. Myślę, że nikt z nas nie wie, jak Bóg odpowie na Twoje starania. Możliwe, że ktoś pokroju św. Ojca Pio mógłby mieć mieć takie poznanie.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: B. (---.184.239.231.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-12-19 04:36

Zaproś kapłana na wizytę duszpasterską ("kolędę"). Kapłan pobłogosławi mieszkanie i domowników i pokropi wodą święconą. Wodą święconą zazwyczaj nalewa się np. z naczynia przy zakrystii. Możesz postawić naczynie ze zwykłą wodą, ale wtedy na początku wizyty powiedz kapłanowi, że woda nie jest święcona, wtedy kapłan ją poświęci.
Przypuszczam, że opierasz się na przysłowiu, "boi się jak diabeł święconej wody" i że chodzi Ci o ewentualne wyganianie diabła? Ale od tego są księża egzorcyści. Ostrzegają oni, aby samemu nie stosować praktyk egzorcystycznych.

Są osoby, które w domu mają kropielniczkę zawieszoną przy drzwiach wejściowych.
Święta Monika modliła się 18 lat za syna Augustyna, który wreszcie nawrócił się i został kapłanem, następnie biskupem, świętym, a nawet doktorem Kościoła.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2022-12-19 18:21

Nie w głowie mi magia, głupie pytanie zadałam.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Kalina (---.net.autocom.pl)
Data:   2022-12-19 19:24

Ewa, pytanie nie tyle głupie, co niefortunnie sformułowane jeżeli chodzi o sakramentalia.
Bardzo Ci polecam zalinkowaną uprzednio książkę. Autorka pisze o własnych doświadczeniach, pod którymi pewnie podpisałby się wielu modlących się o nawrócenie bliskich. O współpracy z kapłanem wspomniałam z troski o Ciebie, bo nie raz w tej walce możesz być na skraju wytrzymałości, a wtedy łatwo o upadek duchowy, który prowadzi myśli na manowce.
Niech Cię prowadzi modlitwa "Bądź wola Twoja" Wolą Boga jest zbawienie każdego człowieka, ale w wolności. Każdy ma do tego celu inną drogę. Nie trać nadziei.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-12-22 23:11

Nie są to żadne "magiczne praktyki", jak sugerują burzący się przedmówcy, bo choćby egzorcyści korzystają z wody święconej przy uzdrawianiu opętanych.
Natomiast tu raczej wątpliwość budzi działanie wbrew woli lub wykorzystując nieświadomość tej osoby.
Poradź się kapłana.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-01-06 11:56

Stosuję wodę egzorcyzmowaną jak mąż czasem wywija numery :) też jest uzależniony ale to nachodzi falami, zresztą nieważne. Modlę się i wierzę Bogu, małymi kroczkami do celu. Napiszę Ci że ja długie lata nie byłam, w kościele i to się zmieniło, wierzę że ktoś się za mnie modlił...
Ewo wiem że łatwo napisać "nie upadaj" ale tak jest, chwila rozpaczy byle nie za długa i znów do przodu! Mi pomaga też poproszenie kogos o modlitwę w jakiejś intencji, nowenna do Maryi rozwiązującej węzły. Módl się z wiarą, nadzieją i miłością. To wspaniałe że kochasz swoje dziecko, modlisz się za nie. Wierzę że Bóg odpowie na Twoje modlitwy, sama również ofiaruję modlitwę :)
Z Bogiem.

 Re: Czy woda święcona pomoże niewierzącej?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-01-06 15:47

Ewo,

Co ty kombinujesz... Chcesz do jakiegoś napoju dolać wodę święconą, (rozcieńczyć ją) i taką miksturę ukradkiem podać córce? O takim eksperymencie nigdzie nie słyszałam....

Estera udzieliła Ci najlepszej odpowiedzi, dlatego nie będę jej powielać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: