logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy bez odprawienia pokuty mogę do spowiedzi?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2022-12-23 17:09

Miałam w rodzinie pogrzeb i poszłam do spowiedzi. Na pokutę dostałam nakaz, żeby przez 2 miesiące chodzić w niedzielę do kościoła. Od razu mówię, ze jestem osobą wierzącą ale nie praktykującą. A do spowiedzi poszłam, aby przyjąć komunię za zmarłą osobę. Czy mogę nie odprawić tej pokuty i w przyszłości iść do spowiedzi?

 Re: Czy bez odprawienia pokuty mogę do spowiedzi?
Autor: Hela (---.10.212.189.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-12-23 18:11

Ale po co?
1. Przecież jesteś niepraktykująca. A spowiedź i Komunia to są praktyki. Chciałaś udawać wierzącą przed rodziną? Oszukać ich?
2. Jeśli przed spowiedzią planujesz, że nie będziesz chodzić w niedzielę do kościoła (grzech ciężki), że się nie chcesz poprawić, czyli nie żałujesz za grzechy, to spowiedź jest zła, nieważna i Komunia też była świętokradzka. Mam też wątpliwości czy taka była pokuta, bo to jest obowiązek katolika, ale to zostawmy bo się nie dowiemy.
3. Gdybyś była wierząca, to chciałabyś Bogu wynagrodzić za swoje grzechy. Rozumiałabyś Jego cierpienie i śmierć - przez twoje grzechy. A ty Go lekceważysz i obrażasz. Bimbasz sobie z wiary.

A teraz sama zastanów się czego właściwie chcesz i o co ci chodzi.

Odpowiedziałam na wypadek, gdybyś napisała serio. Osobiście wątpię, bo ten list wygląda tylko na głupi żart, na wyśmiewanie się z naszej wiary i praktyk.

 Re: Czy bez odprawienia pokuty mogę do spowiedzi?
Autor: elina (77.111.246.---)
Data:   2022-12-23 19:07

Warunkiem dobrej spowiedzi jest mocne postanowienie poprawy, a skoro z góry wiesz, że u ciebie żadnej chęci poprawy nie ma i nie będzie, to ta spowiedź nie wydaje mi się w ogóle ważna.

Nieodprawienie pokuty nie powoduje, że już nigdy więcej nie można iść do spowiedzi. Ale przy następnej spowiedzi musisz powiedzieć, że jesteś niepraktykująca i pokuty nie odprawiłaś.

 Re: Czy bez odprawienia pokuty mogę do spowiedzi?
Autor: Robert (---.w.knc.pl)
Data:   2022-12-26 20:35

Zawsze możesz zacząć odprawiać pokutę.

 Re: Czy bez odprawienia pokuty mogę do spowiedzi?
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-01-17 10:45

Idź do kościoła co niedzielę, to naprawdę nie jest aż takie poświęcenie. A nawet jeśli jest to ofiaruj je w intencji zmarłej osoby. Pewnie wiesz że całą mszę, przyjęcie Pana Jezusa możemy ofiarować w jakiejś intencji?
Niech Twoja wiara wyda wreszcie owoc, zrób pierwszy krok.
Z Bogiem :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: