logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałbym uwierzyć.
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2023-01-14 18:20

Jestem tu nowy. Witam wszystkich, szczęść Boże. Mam problem z wiarą, a raczej z jej brakiem. Poza okresem dzieciństwa w dorosłym życiu nie byłem, nie jestem w stanie przyjąć do wierzenia nauki kościoła. Z drugiej strony, wiara nie jest aktem woli. Jest darem. Nie otrzymałem tego daru, choć wewnętrznie bardzo bym chciał. Nie jestem betonowym materialistą. Wierzę, że np. życie na Ziemi nie mogło, z racji swego skomplikowania, powstać z prazupy w wyniku wyłącznie przypadkowych mutacji. Zakładam, że jeśli cywilizacja przetrwa dostatecznie długo, odkryte zostaną sprawy, o których dziś nie mamy nawet wyobrażenia. Z kategorii unknown unknown. Jednak te myśli nic a nic nie zbliżają mnie do katechizmu. Raczej przeciwnie.

 Re: Chciałbym uwierzyć.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-01-14 23:09

Bóg jest kochającym Ojcem, a Ty Jego najukochańszym dzieckiem. Stworzył Ciebie z miłości. Chcę mieć z Tobą bliską relację. Ma na Twoje życie cudowny plan. Wybrał i przygotował dla Ciebie misję, którą tylko Ty możesz wypełnić. Czy jesteś w stanie przyjąć Jego miłość?

 Re: Chciałbym uwierzyć.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-01-15 00:26

Piotrze,

Wiara jest darem od Pana, jest Jego łaską. Módl się o łaskę wiary, proś o nią.
Bóg na pewno Cię wysłucha. Nawet Apostołowie prosili o łaskę wiary: "Panie, przymnóż nam wiary" (por. Łk 17, 5-10)

 Re: Chciałbym uwierzyć.
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2023-01-15 13:14

Codziennie rano po powstaniu z łóżka mów: Panie przymnóż mi wiary (por. Łk 17,5).

 Re: Chciałbym uwierzyć.
Autor: Aleksandra (---.nux.net)
Data:   2023-01-15 15:53

Piotrze, rozumiem, że zostałeś ochrzczony. Przyjęcie chrztu oznacza, że otrzymałeś łaskę wiary. Podczas chrztu zostałeś zanurzony w odwiecznej miłości Trójcy Świętej i od tamtej pory życie Boże jest w Tobie. Takim włączaniem się w wymianę miłości między Osobami Trójcy Świętej jest modlitwa. Postaraj się to zrozumieć i przyjąć: Bóg mieszka w Tobie, jak twierdził św. Augustyn, jest bliżej niż Ty sam siebie... Idź do kaplicy, gdzie jest wystawiony Najświętszy Sakrament albo do kościoła, kiedy odbywa się adoracja. Idź i popatrz na tę Miłość... i módl się: „zaradź memu niedowiarstwu” (por. Mk 9, 24) oraz „Panie, przymnóż mi wiary” (por. Łk 17, 5).

 Re: Chciałbym uwierzyć.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-01-15 20:06

Piszesz, że nie otrzymałeś daru wiary - jeśli jesteś ochrzczony, to otrzymałeś go. W czasie chrztu. Tylko potem gdzieś go w sobie zagubiłeś. Albo może "zakopałeś". Ten dar, łaskę wiary. Takie, można powiedzieć, ziarenko, które Bóg zasiał wtedy w Twoim sercu. Ale żeby to ziarenko mogło rosnąć, rozwijać się, trzeba o nie dbać, troszczyć się. Podlewać modlitwą. I początkowo - z tego co piszesz - chyba tak było. Ono rosło, zaczęło rosnąć - jak byłeś dzieckiem. A potem, w dorosłym życiu, gdzieś je w sobie zagubiłeś. Przestałeś o nie dbać. Albo może odrzuciłeś ten dar. Zostawiłeś. Trochę jakby gdzieś go zakopałeś. I teraz trzeba byłoby go odszukać. Gdzie? Tam, gdzie zostało zasiane. Czyli w Twoim sercu. Ono tam leży gdzieś głęboko, na dnie. Jeśli piszesz, że chciałbyś uwierzyć, to chyba właśnie zacząłeś go szukać. Bóg to widzi i pomoże Ci odnaleźć czy odkopać to ziarenko. Proś Go o to na modlitwie. Przychodź do Jezusa Miłosiernego - w sensie, że przed Jego obraz. Może być nawet taki w internecie. Obraz albo obrazek. Wizerunek Jezusa Miłosiernego. Patrz na Niego często. I patrząc jakby zanurzaj się w tych promieniach. On Ci pomoże. Razem z Nim odnajdziesz w sobie ten zagubiony dar. Jeśli tylko chcesz, będziesz próbował, szukał, to go odnajdziesz. Albo może ono Ciebie - to ziarenko. Podlewane modlitwą, zacznie stopniowo rosnąć. I któregoś dnia przebije się przez tą stertę różnych myśli czy wątpliwości, którymi je może przysypałeś czy przysypywałeś przez ten cały czas. Najważniejsze, że chcesz je odnaleźć.

 Re: Chciałbym uwierzyć.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-01-17 00:07

Czy na pewno masz problem z brakiem wiary, czy też może raczej z brakiem poczucia, że wierzysz?
Pytam, bo to często jest mylone.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: