logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Podziękowanie :)
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2023-01-17 18:31

Chwała Trójcy Świętej, szczęść Boże,

Chciałbym podziękować moderatorom i tym którzy odpowiadają na moje pytania. Przepraszam, że Was męczę, ale mam pewien cel w życiu duchowym i nie mam z kim bardzo szybko podzielić się pytaniem. Za każdym razem kiedy sięgam do modlitewnika dziękczynienia to dziękuję za tych którzy odpowiadają mi na pytania. W moim modlitewniku dziękczynienia jest intencja za którą dziękuję za Was jako moich mistrzów życia duchowego.

Pozdrawiam, z Bogiem.

 Re: Podziękowanie :)
Autor: Ja2 (---.10.69.11.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-01-22 00:23

W imieniu wszystkich, którzy ci kiedykolwiek odpowiadali i teraz korzystają z twojej modlitwy - dziękuję.

A przy okazji chciałam ci powiedzieć, że ja też kiedyś miałam taki "modlitewnik". Nie mogłam na początku ogarnąć wszystkich swoją modlitwą, miałam tyle intencji, że czasem zapominałam o najważniejszych. Gubiłam się w tym. Wzięłam zeszyt, podzieliłam na 7 dni i każdy dzień poświęciłam innej grupie osób. Najpierw intencje stałe, przemyślane, pod nimi intencje spontaniczne, dzisiejsze. Codziennie brałam zeszyt do reki podczas modlitwy. Bardzo mi to pomagało.

Minęły lata. Zmieniały się potrzeby modlitewne (nie tylko intencje, ale moje potrzeby). Odłożyłam zeszyt na wiele lat. Niedawno podczas sprzątania odnalazłam go. Ze zdumieniem czytałam zapisane intencje. Wiele z nich było już nieaktualnych, wielu ludzi już nie żyje. Moje zdumienie dotyczyło tego, jak wielu ludzi wtedy obejmowałam modlitwą, jak wiele potrzeb ludzkich zauważałam. Wiele modlitw dotyczyło osób, które znałam krótko, albo nawet spotkałam raz w życiu. Teraz przypominało mi się wszystko dawne. Z wielu modlitw mogłam skorzystać teraz, po latach, z wielką radością wracając do nich, uwzględniając zmiany.

Nie wyrzucaj tego modlitewnika, choćbyś już z niego nie korzystał. Może być kiedyś twoim skarbem, po wielu latach. Przypomnisz sobie ludzi, którym coś zawdzięczasz, którzy byli obok. Już z innej perspektywy inaczej docenisz dary, które od nich otrzymałeś, ale dziękczynienie może ich wszystkich objąć na nowo.
Nasze modlitewne potrzeby się zmieniają, ale czasem, po latach, warto wrócić do przeszłości. Na początku drogi do Boga zawsze jesteśmy najgorliwsi. Zawsze bardziej nam się chce.

 Re: Podziękowanie :)
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2023-01-31 20:37

Hej,
Posłucham Twojej rady :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: