logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2023-01-23 20:07

Czy w tym życiu da się coś zrobić? Czy da się jakiś sukces osiągnąć? Czy warto próbować?
Wszelka sytuacja raczej to utrudnia. Choć skoro już mimowolnie jestem na tym świecie to fajnie byłoby coś dobrego zrobić, dobrze byłoby mieć jakiś cel w życiu bo tego mi brakuje, nadać życiu jakiś sens.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-01-23 22:18

A co rozumiesz przez sukces?
Wejście zimą na Sokolicę?
Nauczenie się pływania w wieku 45 lat?
Solidne opanowanie języka i wakacje we Włoszech?
Odczytanie powołania?
Pielęgnowanie wiernej przyjaźni przez 30 lat?
Wychowanie dziecka?
Profesurę uniwersytecką?
To wszystko da się zrobić.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-01-24 04:33

Dziś oglądałam na youtube tancerkę bez rąk, nazywa się Vittoria Bueno. Tańczy balet, a wiesz, tam ręce są prawie niezastąpione przy utrzymywaniu równowagi. Po niej widać, że to "prawie" robi dużą różnicę. Więc tego, to tak odnośnie utrudniających sytuacji.
Dziewczyna ma super zaraźliwy uśmiech.

Co do celu w życiu... Szukasz go? Działasz, być może nawet trochę po omacku? Próbujesz? Pytasz Boga, czego chce od Ciebie? Słuchasz Jego odpowiedzi?

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Dorota (---.rev.kpsi.pl)
Data:   2023-01-24 09:35

Czym jest dla Ciebie sukces? Zdobyciem majątku, założeniem przynoszącej profity firmy, zajęciem, prestiżowego stanowiska, karierą w polityce, zdobyciem uznania za osiągnięcia sportowe lub na niwie artystycznej ? A może życie w zgodzie z przyjętymi zasadami, pomimo wielu różnorodnych trudności? Takich pytań można zadać jeszcze wiele, ale one wszystkie dzielą się na dwie kategorie: MIEĆ lub BYĆ.
A odpowiadając bezpośrednio na zadane pytania, w kolejności:
- tak, w życiu da się coś zrobić. Jak się bardzo stara to nawet wiele można zrobić,
- tak, da się osiągnąć sukces. Jak się bardzo stara to nawet duży sukces,
- tak, jak już jesteśmy na tym świecie to powinniśmy starać się robić coś dobrego, a nawet wiele dobrego,
- tak, należy szukać celu w życiu, tego co nas ciekawi, rozwijać swoje pasje, swoje talenty.
- tak, należy poprzez swoje działania nadawać życiu sens, poprzez te codzienne, rutynowe, maleńkie działa, jak i te większe, wznioślejsze, trudniejsze, wymagające wysiłku, potu i nawet łez.
A wszystko powinno być realizowane w świetle przykazania miłości Boga i bliźniego.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-01-24 09:46

Nie, nic się nie da zrobić. Nawet nie warto próbować, bo i tak się nie uda. Tylko siąść i płakać. Czekając na koniec.
Czy to właśnie chciałeś usłyszeć?

Pomyśl, skoro otrzymałeś od Boga życie, to chyba po coś. Nie po to, żeby czekać na koniec użalając się nad sobą. Nie masz celu w życiu - to zacznij go szukać. Doceń to, co masz. Ciesz się z drobnych rzeczy. I dziękuj za nie Bogu. Może w ogóle spróbuj Go dostrzec wokół siebie. Dostrzegać. Szukaj Go właśnie w takich małych rzeczach. Może wtedy, z czasem, zobaczysz te większe. O które teraz być może się potykasz, nie widząc ich.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2023-01-24 17:16

Zasadniczo np. w kraju naszym chciałbym coś zmienić bo mam pewną wizję tego co powinno być zmienione. Jednak nie jestem w stanie nic zrobić, co ja mogę, na nic wpływu nie mam; a im dalej w przyszłość tym wiadomo że trzeba będzie skupić się raczej na przetrwaniu aby gorzej nie było, wszystko do tego zmierza.
Jak już wielokrotnie wspominałem jestem samotny, mam chłodne relacje z Bogiem ale dopowiem że ogólnie pomimo samotności mam też inne zainteresowania np. lubię oglądać sport (szczególnie piłka nożna) oraz słuchać muzyki disco polo.
Tylko nie wiem do czego się to przydaje.
Ogólnie zrozumiałem że chciałbym się zmienić ale dla własnej satysfakcji, zadowolenia, dla samego siebie, nie dla kogoś innego (nawet nie dla Pana Boga), gdyż delikatnie mówiąc robienie czegoś dla kogoś nie motywuje mnie; muszę rozumieć po co to robię i podobać mi się to co robię.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-01-24 19:28

"Zasadniczo np. w kraju naszym chciałbym coś zmienić bo mam pewną wizję tego co powinno być zmienione"

O, to jak co najmniej 90% Polaków. Co gorsza, każdy ma własną wizję. Tylko jak je wszystkie pogodzić?

"Jednak nie jestem w stanie nic zrobić, co ja mogę, na nic wpływu nie mam"

zanim zaczniesz zmieniać Polskę, zastanów się, co możesz zmienić w swoim miejscu zamieszkania. Zacznij działać w samorządzie, załóż fundację, pomóż komuś. To nie musi być coś wielkiego. Odrób lekcje z dzieciakami w świetlicy środowiskowej, pomóż w zbiórce Caritasu czy na hospicjum (tu akurat możesz sporo zdziałać, będąc młodym chłopakiem wśród starszych pań).
Od kilku lat sadzę krokusy na trawniku w miejscu, gdzie mieszkam. Mieszkanie wynajmuję, a krokusów ze sobą nie zabiorę jeśli się przeprowadzę. Ale wszystkim jest milej, no i coś dobrego zostawię po sobie. Sąsiedzi doceniają.

"a im dalej w przyszłość tym wiadomo że trzeba będzie skupić się raczej na przetrwaniu"

no co Ty... zapisałam się ostatnio na grupę na fb, związaną z poszukiwaniem i dawaniem pracy i autopromocją swoich rękodzieł. Kobiety mają takie pomysły na siebie, że ja bym w życiu na to nie wpadła. Po kilku dniach mam pomysł jak bym mogła dorobić swoimi umiejętnościami. Tylko trzeba się raczej skupić na działaniu niż na marudzeniu

"aby gorzej nie było, wszystko do tego zmierza."

możesz działać albo siedzieć z założonymi rękami. Wybieraj.

"Jak już wielokrotnie wspominałem jestem samotny, (..) ale dopowiem że ogólnie pomimo samotności mam też inne zainteresowania "

"mam chłodne relacje z Bogiem"
Twoje relacje z Bogiem zależą od Ciebie. Bóg czeka ciągle i niezmiennie i nieustająco zapewnia o swojej miłości i bliskości. A co Ty robisz, żeby te relacje poprawić? Jakie Boże książki ostatnio przeczytałeś, na jakich rekolekcjach byłeś w ciągu ostatniego roku, a może chociaż na pielgrzymce czy w najbliższym sanktuarium? Czy regularnie czytasz Pismo Święte, modlisz się, przyjmujesz sakramenty? Czy jesteś stale w łasce uświęcającej, a w razie jej utraty szybko idziesz do spowiedzi?

zaraz... samotność jest Twoim zainteresowaniem? Oryginalne hobby ;) Rozumiem, że je rozwijasz, żeby dojść do perfekcji i że z jej pomocą chcesz zmieniać Polskę? Tylko, że się tak zapytam, jak?

"np. lubię oglądać sport (szczególnie piłka nożna)"

może byś się na komentatora albo dziennikarza sportowego nadał? Jeśli chcesz spróbować, to sugeruję zacząć od lokalnej gazety albo konta w mediach społecznościowych. Pisać potrafisz z sensem i poprawnie językowo, to duży plus (mam nadzieję, że to Twoje oryginalne posty, nie poprawiane przez moderację)

oraz słuchać muzyki disco polo.

no... ze słuchania disco polo trudno wyżyć, przyznaję. chyba, że się ma swoją audycję w tv, radiu bądź w necie. Albo jest się managerem gwiazdy czy organizatorem koncertów.

"Tylko nie wiem do czego się to przydaje.
Ogólnie zrozumiałem że chciałbym się zmienić ale dla własnej satysfakcji, zadowolenia, dla samego siebie, nie dla kogoś innego (nawet nie dla Pana Boga), gdyż delikatnie mówiąc robienie czegoś dla kogoś nie motywuje mnie;"

Zwykle praca zawodowa to jest robienie czegoś dla kogoś. Nawet jeśli masz własną firmę. A jednym z filarów chrześcijaństwa jest przykazanie miłości, w tym bliźniego, czyli... robienie czegoś dla kogoś :)

"muszę rozumieć po co to robię"

daj spokój, gdyby taki Benjamin Franklin czy Alessandro Volta musieli rozumieć co i po co robią, do dziś byśmy żyli bez prądu. Maria Skłodowska - Curie kiedy odkryła rad, też nie wiedziała, że posłuży m. in. do leczenia raka.

"i podobać mi się to co robię."

wiesz, pracuję m. in. w szkole. Kocham uczyć, przepadam za moimi uczniami i dyskusjami z nimi, jestem szczęśliwa, kiedy widzę ich postępy, a zwłaszcza, kiedy ktoś mało rokujący staje się niemal geniuszem (bywają tacy), ale nienawidzę sprawdzania prac pisemnych, w szczególności sprawdzianów i w ogóle całej papierologii. No nie i koniec. Piszę to po to, żebyś wiedział, że rzadko jest tak, że dana praca spodoba się nam w 100%. Czasem wybór jest pomiędzy czymś nielubianym a brakiem pieniędzy. Studentom dorabiającym w sklepach czy restauracjach też niekoniecznie się ta praca podoba, zwłaszcza, że zwykle chcą w życiu robić coś zupełnie innego.

Od dobrych kilku lat w Polsce działają doradcy zawodowi. Pokażą mocne i słabe strony, podpowiedzą w którym kierunku się rozwijać. Możesz też pracować z psychologiem, couchem czy trenerem rozwoju osobistego. Wyjdź w końcu ze swojej norki i zacznij żyć, bo drugiego życia nie dostaniesz. I naprawdę ni złego Ci się nie stanie, jeśli zaczniesz w końcu przyjmować chociaż niektóre rady dawane Ci na forum - jeśli nie z chęci, to z szacunku dla osób, które jeszcze mają cierpliwość do odpisywania Tobie.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: zxc (---.elpos.net)
Data:   2023-01-24 21:45

Człowiek ma w sobie jakieś pragnienia, myśli, wizje. Zajrzyj w głąb siebie o czym najczęściej myślisz, czego pragniesz. Pewnie byś coś znalazł. I to co w środku swojego ja masz to jest właśnie cel. A czy da się zrobić to zależy od konsekwencji, cierpliwości. Nie oczekuj szybkich efektów.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Karol (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-01-25 00:04

Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Zależy co chcesz osiągnąć? I jak dużo jesteś gotów poświęcić w drodze do celu?
Ja jako młoda dziewczyna miałam marzenie. Może nie było ściśle związane z Bogiem. Ale zmierzało do wykorzystywania talentów które mi dał. Kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń, i wiele upadków. Z czasem doszłam do wniosku, że wiele kłód pod nogi rzucał mi Bóg, po to żebym za każdym razem wstawała mocniejsza, i mądrzejsza. Dużo poświęciłam dla spełnienie swojego marzenia (między innymi to, że nie założyłam rodziny). Codziennie uczyłam się, żeby zdobyć wiedzę potrzebną mi w zawodzie, którego wykonywanie było moim marzeniem. Pracowałam od świtu do wieczora.
Ale warto było. Teraz mam blisko 40 lat, ale kilka miesięcy doszłam do wniosku że swój cel zrealizowałam (dla mnie wyznacznikiem tego było zdanie bardzo trudnego egzaminu, i znalezienie pracy o jakiej marzyłam). Czułam się tak jak by ktoś włożył koronę na moją głowę. Ale szybko doszłam do wniosku, że przydałoby się zdobyć jeszcze parę „szczytów”.
Piszę to po to, żebyś wiedział, że każdy ma szansę spełnić swoje marzenia. Jeśli jesteś młody możesz być w przyszłości kim chcesz (sportowcem, politykiem, właścicielem dużej firmy). Tylko pytanie, jak dużo jesteś w stanie poświęcić żeby spełnić swoje marzenie.

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-01-25 11:13

"Są 2 ważne momenty w życiu: ten w którym się rodzisz i ten, w którym odkrywasz, po co się urodziłeś" Mark Twain

"Przemierzaj świat, aby pozwolić rosnąć swym skrzydłom. Pozostając w miejscu zapuszczasz korzenie" Caleb Carr

"Ludzie, nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z wami zrobić" św. Augustyn

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: -ela- (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2023-01-25 18:37

Witaj

Zależy co rozumiesz przez -sukces-? Cóż, może rzucę kilka słów o moim pojęciu sukcesu... Mam prawie 53 lata, z czego 28 w małżeństwie a 26 przepracowałam w szkole jako nauczycielka i katechetka. Moim głównym celem w pracy, było nauczenie dzieci myślenia. Pracowałam w szkole podstawowej i przez chwilę w gimnazjum. Myślę, że w dużym stopniu udało mi się to, tzn kto chciał skorzystać z mojej pomocy, to ten cel osiągnął :)
Wychowałam 2 córki, obecnie studiują, w tym starsza drugi kierunek :)
Zawsze starałam się być dobrą córką dla rodziców, a potem żoną dla męża i matką dla dzieci...

Kocham poezję i... udało mi się wydać nieduży tomik z wierszami, co uważam za swój sukces :)
Pozdrawiam Cię serdecznie, ciepło i życzę owego sukcesu :)

 Re: Czy w tym życiu da się jakiś sukces osiągnąć?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-01-26 17:30

Nie nastawiaj się w pierwszej kolejności na osiągnięcie w życiu sukcesu. Dlaczego? Bo to za duże słowo. Jest on rozumiany najczęściej jako swego rodzaju ukoronowanie długotrwałych starań w określonej dziedzinie. Jeśli więc dokonanie czegoś niezbyt tak naprawdę trudnego nazwiesz "sukcesem" po to, aby się uspokoić, czy też nagrodzić w ten sposób samego siebie, a następnie spoczniesz na laurach, możesz mieć problem. Jeśli więc mógłbym Ci coś poradzić, spróbuj zastąpić jeden sukces wieloma mniejszymi celami. Takimi, które będą w Twoim zasięgu i które być może będziesz osiągał każdego dnia, a dzięki którym nie wpadniesz we wspomniany "letarg", wywołany przedwczesnym samozadowoleniem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: