logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rozproszenia na modlitwie.
Autor: Patrycja (---.play-internet.pl)
Data:   2023-01-25 06:54

Zdarza mi się czasem na modlitwie pomyśleć o czymś innym i wejść w tę myśl na jakąś chwilę i ją rozwijać. Czy to coś złego, co uniemożliwiałoby mi przystępowanie do Komunii?

 Re: Rozproszenia na modlitwie.
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-01-25 13:34

Ależ skąd! To normalne, zdarza się. Warto z takimi rozproszeniami walczyć i ofiarować swój trud w tym zakresie Bogu, ale nie należy doszukiwać się w nich grzechu śmiertelnego (uniemożliwiającego Komunię). Modlitwa to rozmowa z Tatą, a nie zaklęcie, które nieprawidłowo wypowiedziane może spowodować katastrofę. Bóg się nami interesuje, wszystkie nasze myśli są dla Niego ważne. Czasem warto się również zastanowić nad tym, czemu na modlitwie przyszła akurat taka myśl. Może jest to coś, czym powinniśmy się dla dobra naszej duszy zająć? Ja zawsze przed modlitwą proszę o pomoc mojego Anioła Stróża, wierzę, że on pomaga mi walczyć z rozproszeniami i rozeznawać dobre myśli i poruszenia serca, przychodzące na modlitwie.

 Re: Rozproszenia na modlitwie.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-01-28 21:26

Nie bój się, to nic złego. Można powiedzieć, że w ten sposób nieświadomie pokazujesz to Bogu - to, o czym myślisz, do czego biegną Twoje myśli. Wprowadzasz Go w te miejsca. On idzie razem z Tobą i widzi to wszystko. Dotyka. Napełnia swoją obecnością.

 Re: Rozproszenia na modlitwie.
Autor: zxc (---.elpos.net)
Data:   2023-01-29 05:12

Też tak miałem jak Ty na początku życia duchowego. Nasz umysł jest podobny do telewizora, który nie ma przycisku "wyłącz". Rozproszenia będą zanikać stopniowo wraz z podejmowanym wysiłkiem aby wzrastać duchowo. Bóg porządkuje władze duchowe w tym umysł. Chodzi o to aby stale umysł był aktywny podczas wyrabiania dobrych nawyków dotyczących woli Bożej. Jeśli coś zmieniasz w swoim życiu duchowym to bądź konsekwentna w staraniu się nie rozpraszać na to co nie prowadzi do celu jakim jest wola Boża.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: