logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki napis na ścianie w moim pokoju?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2023-03-12 15:52

Chwała Trójcy Świętej, szczęść Boże :)

Jaki napis na ścianie w moim pokoju? Zastanawiam się czy nakleić na ścianę cytat z piosenki Krzysztofa Krawczyka 'Mój przyjacielu' który mówi wprost o mojej relacji z Bogiem czy zostawić napis uwielbienia, który mam obecnie - 'Chwała Tobie Najukochańszy Abba!!! Chwała Tobie Najukochańszy Jezu!!! Chwała Tobie Najukochańszy Duchu Święty!!!

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 Re: Jaki napis na ścianie w moim pokoju?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-03-12 17:44

Człowieku, to jest TWÓJ pokój i naprawdę Ty wybierasz!
Minimum samodzielności by się przydało.
Nie możemy ani urządzać Ci pokoju, ani życia.
Ty tam mieszkasz, Ty wybierasz, Ty odpowiadasz, Ty ponosisz konsekwencje swoich wyborów.

 Re: Jaki napis na ścianie w moim pokoju?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-12 19:16

Karolu,

Czy koniecznie chcesz cytatami wyklejać ściany w pokoju?
Najlepiej będzie wykleić nimi własne serce. A ładne cytaty wpisać sobie np. do pamiętnika. To taki zeszyt.

 Re: Jaki napis na ścianie w moim pokoju?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-03-12 20:54

Zamiast napisu proponuję plakaty z napisami. Można mieć ich więcej i łatwiej zmienić aranżację.

 Re: Jaki napis na ścianie w moim pokoju?
Autor: Ja2 (---.10.69.254.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-03-13 04:06

Karol, jak chcesz mieć napisy, to miej napisy, bo - jak napisała hanna - to jest TWÓJ pokój. Napis bardzo łatwo zmienić i zajmuje mało miejsca. I jest za darmo. Jeśli ci trudno wybrać jedno zdanie to:
- Możesz raz w miesiącu naklejać takie zdanie, które zapisało ci się w sercu (z Biblii, piosenki, książki) i chcesz często do niego wracać (a twój prywatny modlitewnik jest na inny temat). Po miesiącu zmienisz. Człowiek ma ciągle inne potrzeby.
- Możesz, jak to często robią młodzi ludzie (ale nie tylko młodzi) mieć zawieszkę/korek/tablicę na której pinezkami będziesz wpinał wiele mądrych myśli czy wierszy oraz pamiątki religijne czy świeckie. Młodzi ludzie lubią mieć koło łóżka czy komputera takie rzeczy, na które rzucają okiem bez szukania po zeszytach. Właśnie to zerkanie sprawia, że się zapisują w sercu. Na tej tablicy możesz mieć nawet wielki bałagan, bo nic nikomu do tego. Z czasem będziesz odpinał teksty i pamiątki, które już do ciebie nie przemawiają.

Niektórzy ludzie mają takie potrzeby i nie przejmuj się tym, że inni tego nie rozumieją. Ty lubisz zapisywać w swoim modlitewniku swoje myśli, może właśnie przepisywanie takich różnych myśli i wierszy pomaga ci zapamiętać i przeżywać te słowa, plus częste ich czytanie. To są twoje potrzeby psychiczne na dzisiaj. I dobrze.

Choć różnimy się bardzo bardzo bardzo, to mam wrażenie, że w niejednym jesteśmy do siebie podobni, więc chyba cię trochę rozumiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: