logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wypełnić pustkę po ojcu?
Autor: Kamil (---.mpwik.com.pl)
Data:   2023-03-14 12:09

Witam,

Całe życie mój ojciec był chory, wstawał tylko na toaletę i na jedzenie tak było przez ponad 30 lat mojego życia. Dwa lata temu zmarł. Niczego mnie nie nauczył, nie poświęcał mi czasu, był alkoholikiem a potem tylko jadł i spal bo miał wodniaka mózgu. Czy Bóg może wypełnić pustkę po ojcu, który fizycznie nie istniał w moim życiu? Co mogę zrobić?

 Re: Jak wypełnić pustkę po ojcu?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2023-03-14 12:46

Chwała Trójcy Świętej, hola Kamilu

Też nie mam ojca. Tylko że mój tata to adoptowany tata, umarł mi jak miałem 5 lat, był przy mnie tylko 2 lata, bo zmarł. Do dziś mi go brakuje, do dziś myślę o nim. Dobrą terapią jest codzienna rozmowa ze zmarłym tatą. Częsta modlitwa w ciągu dnia jakoś zapełnia mi moją pustkę. Pamiętaj, że Bóg Ojciec to Tata, który jest bliższym tatą dla człowieka, bo tata biologiczny tylko spłodził, a Bóg Ojciec zaplanował Cię w brzuchu Twojej mamy. Pamiętaj, żebyś wybaczył Twojemu tacie te krzywdy, bo każdy człowiek ma słabą naturę.

Trzymaj się, z Bogiem

 Re: Jak wypełnić pustkę po ojcu?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-03-14 14:28

Oczywiście, Bóg Ojciec może wypełnić pustkę po biologicznym ojcu, ale poza tym warto Go prosić, by postawił na Twojej drodze mężczyznę, który byłby dla Ciebie autorytetem i wzorem, jakim nie mógł być ojciec. Może Twój ojciec chrzestny? Rozejrzyj się wśród znajomych starszych mężczyzn (wujkowie, sąsiedzi, rodzice znajomych), może któryś z nich mógłby "wpasować się" w puste miejsce po Twoim tacie?

 Re: Jak wypełnić pustkę po ojcu?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-03-14 15:48

Czegokolwiek Twój ojciec Cię nauczył lub nie - był Twoim ojcem. Bez niego to Ty w ogóle byś nie istniał (to tak a propos Twoich słów), więc sugeruję zmienić swoje nastawienie i zacząć modlić się za jego duszę.

 Re: Jak wypełnić pustkę po ojcu?
Autor: Kamil (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-14 16:00

Mogę polecić zakup i przeczytanie książki pt. 'Dzikie Serce - Tęsknoty Męskiej Duszy'. Książka to opowiada o męskości z chrześcijańskiego punktu widzenia. Jest też poruszona kwestia rodzicielstwa i ojcostwa. Książka petarda. Serio Kamil - przeczytaj. Są tam też świadectwa osób, które nie miały ojca, albo ojca nieobecnego. Jeden z rozdziałów nazywa się nawet 'Głos Ojca'. Mam tę książkę na pdf i akurat otwarła mi się na tym rozdziale ...

 Re: Jak wypełnić pustkę po ojcu?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-03-15 12:13

Wykorzystaj tę pustkę, ona jest po coś. Bóg daje Ci ją odczuć w konkretnym celu. Umieść w niej Boga Ojca, On jest tym najdoskonalszym Ojcem. A może zechcesz poszukać Ojca duchowego, polecam jakiegoś zakonnika. Nie zrażaj się, bo może to być nie pierwszy, nie drugi i nie trzeci, z którym się zetkniesz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: