logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 O co można prosić anioła stróża?
Autor: Szukajacy (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-17 13:03

Witam, w jakich sprawach doczesnych, życiowych można się zwracać do swojego anioła stróża, w czym on może nam pomóc i jak? A czym nie zawracać mu głowy? Wiadomo główną misją naszego anioła jest doprowadzić nas do życia wiecznego. Ale chodzi mi teraz o takie przyziemne, ludzkie codzienne sprawy.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-17 20:53

Możesz prosić:

Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
bądź mi zawsze ku pomocy.
Strzeż duszy, ciała mego
i zaprowadź mnie do życia wiecznego.
Amen.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Szukajacy (---.213.216.91.ip4.netico.pl)
Data:   2023-03-18 19:25

Dziękuję, naprawdę nie wiedziałem o tym...
Proszę o usunięcie tematu.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-03-18 23:33

Można Mu też dziękować. Za pomoc w pokusach, za dobre natchnienia i za całkiem przyziemne i cielesne sprawy. Mnie chroni w podróży, pomaga uniknąć wypadków, jest czujny, kiedy ja tracę koncentrację. Jestem Mu za to bardzo wdzięczna.

Warto Go też prosić przed ważną i trudną rozmową o kontakt z Aniołem Stróżem rozmówcy i opowiedzieć Mu, o co chodzi.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-19 08:58

Proś o to co dla Ciebie ważne, by pomagał Ci zwalczać pokusy.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-03-19 11:52

W dzieciństwie nauczono mnie troszkę innej wersji tej modlitwy:

Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
bądź mi zawsze ku pomocy.
Broń mnie od wszelkiego złego
i doprowadź do żywota wiecznego.
Amen.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-03-20 08:31

Oczywiście głównym zadaniem naszego Anioła stróża jest doprowadzenie nas do życia wiecznego. Można powiedzieć językiem graczy komputerowych, że to jego główna misja. Wydaje mi się jednak, że ze względu na jego możliwości możemy spokojnie zlecać mu także misje poboczne, związane z naszym życiem doczesnym. Ja np. przed trudną rozmową zawsze proszę mojego Anioła żeby porozumiał się z Aniołem mojego rozmówcy i usposobił jego serce do zgody. Przed operacją prosiłam mojego Anioła o opiekę oraz Anioły zespołu operującego o asystę. Kiedy się zgubię w obcym mieście (a zdarza mi się to nagminnie) to proszę Anioła, żeby mnie poprowadził - nawigacja się przy nim chowa. Zdarzyło mi się również skorzystać z "anielskiej poczty" - było to przed erą telefonów komórkowych, a musiałam pilnie przekazać ważną informację, również tym razem Anioł nie zawiódł. Anioły są bardzo potężnymi istotami (Ps 103, 20), zatem nie należy się obawiać, że zawracamy im głowę albo sprawiamy kłopoty. Nasze doczesne problemy to dla nich pestka, warto korzystać z tego, że jednego z nich Bóg oddaje każdemu z nas jako opiekuna i przyjaciela.

 Re: O co można prosić anioła stróża?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-25 01:44

Modlę się do swojego Anioła Stróża, ale też Anioła mojego dziecka. Oraz do św. Michała Archanioła. Wiele razy uratowali nam życie, ochronili przed wypadkiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: