logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: Janek (---.5.240.230.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-05-23 14:12

PAN JEZUS powiedział: "Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. J 11,26 (tak jest napisane w Piśmie ŚW. To słowa SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA )

No dobrze a co jak ktoś nie wierzy (nie mam na myśli siebie) i co Jezus juz wtedy nie kocha czy jak kto jest? Oczywiście jeśli dobrze napisałem.

Trochę filozoficznie podchodzę do tematu także proszę wziąć to pod uwagę ;).

 Re: A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-05-23 16:23

Jezus tak. Ale problem dostania się do Nieba jest problemem wolności: przeszkoda nie tkwi w tym, czy Bóg nas wybierze i do Nieba wpuści, tylko czy my Go wybierzemy i zechcemy do Nieba pójść.
Pamiętajmy, że Niebo to nie ogród, kraina czy ośrodek wczasowy, tylko przebywanie z Nieskończenie Świętym Bogiem, bezpośrednia z Nim relacja.

 Re: A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: Janek (---.5.240.230.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-05-23 21:37

No ale jest takie powiedzenie, ze Bóg kocha wszystkich nie zostawi ludzi na pastwę losu czy jakos tak ??

Trochę za bardzo nie rozumiem co napisałeś ale ok.
A dla mnie niebo to właśnie ośrodek wczasowy, bo tam jest miejsce na odpoczynek ;). No ale zakładasz od razu czarny scenariusz, że tam już nikt nie wybierze tego ;)

Czyli co tylko człowiek ma wybrać a ,Bog w takim razie nie kocha ;(

 Re: A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-05-24 13:59

1. Bóg kocha bez względu na wszystko. Kocha też niewierzących.
2. Bóg kocha i nie zmusza nikogo do pójścia do nieba, nie zabiera tam nikogo siłą.
Tak, człowiek ma wybrać. Kochający Bóg uszanuje wybór człowieka. Kocha nawet jeśli niemądrze wybieramy. My decydujemy już tu, czy chcemy żyć z Bogiem ..
3. "ale zakładasz od razu czarny scenariusz, że tam już nikt nie wybierze tego" - nieprawda, p. Marek tego nie napisał.
4. "jest takie powiedzenie, ze Bóg kocha wszystkich nie zostawi ludzi na pastwę losu czy jakos tak" - nie wiem, o jakie powiedzenie Ci chodzi.

 Re: A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2023-05-24 17:34

Każdy człowiek ma w życiu wiele okazji by poprzez sumienie, szukać odpowiedzi jakie dostajemy od Boga każdego dnia i dowód na Jego Obecność.

 Re: A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: Janek (---.5.240.230.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-05-25 09:35

ale to znowu opieracie się, ze to człowiek ma wybrać Boga ;). Eh dziwna ta teoria, ale niech wam będzie.

No to inaczej zło nie spowoduje wybranie Boga czy cierpienie, choroba i tak dalej czy sumienie. No nie zawsze. Także trochę nie zrozumiałe to co piszecie jak dla mnie niech ale wam będzie ;)

No nie zawsze. Jezus chce mieć kogoś za niewolnika jako człowieka niby człowiek wybiera , ale jak juz wybierze to taki niewolnik ;). Także to takie niewolnictwo ;). A i jeszcze choroby, sumienie nie zawsze wybiorą Boga nawet jak piszecie różne swoje teorie;). Życie to jest zupełnie co innego.

Ta wersja jest ok ;)

Jeszcze tylko dodam. A wiecie co jest w tym najstraszniejszego. Ze to człowiek ma wybrać Boga, a życie w cale nie jest łatwe. Wojny, choroby, cierpienie, i tak dalej. A Bóg jeszcze kaze wybierać bo potem wsadzi do piekla :(. I to jest smutne.
sorki jeszcze ta wersja.

Ok te odpowiedzi to filozowalem. Widzę, że człowiek i tak musi sam podjąć decyzję. Niestety. Tak rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi

 Re: A gdy ktoś nie wierzy to Jezus go nie kocha?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-05-26 13:10

Hanna dobrze mnie "wytłumaczyła". Jeśli chcesz szerzej, sporo napisałem tu: (klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: