logo
Sobota, 02 grudnia 2023
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: Kacper (---.147.8.147.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2023-11-15 15:35

Czy w raju albo na "nowej ziemi" są pory roku i noc?

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-11-15 17:00

Z jakim regionem geograficznym miałyby być związane pory roku?
I z którym okresem geologicznym?
I jaki dzień i noc masz na myśli: polarny, równikowy, czy coś pośrodku?

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-11-15 19:39

W wieczności nie ma czasu.
Jeśli piękno otoczenia miałoby być eksponowane poprzez różnice pomiędzy porami, to myślę, że tylko że względów estetycznych.

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-11-15 20:54

Nie. Jak rozumiem, masz na myśli rzeczywistość już po końcu świata. A czas upływający na ziemi jest właśnie odliczaniem do rzeczywistości po końcu świata. Kiedy nastanie, nie będziesz już miał czego oczekiwać.

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-11-15 22:38

Nie wiemy w szczegółach, jak jest w "nowej ziemi". Gdyby było to potrzebne, wiedzielibyśmy. Każda odpowiedź ponad to, że niewyobrażalnie wspaniale, jest tylko zgadywaniem.

Myślę, że Pan Jezus dobrze wie, że nie umiemy wyjść poza nasze myślenie. I dlatego np. mówił w dostępnych obrazach, np. o domu Ojca, w którym to domu jest wiele mieszkań. No i jasne, można teraz mędrkować, angażować się w precyzyjne wizualizacje lub przeciwnie - prześmiewać: jakie domy, jakie mieszkania, jakie metraże, z balkonami? itede... Tylko po co.

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: Gabi (82.207.250.---)
Data:   2023-11-16 11:52

Kacper :-)

"Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" (1 Kor 2,9).

Bóg jest Miłością nieskończoną, wszystko stwarza z Miłości i przeznacza do Miłości czyli w Niebie będziemy rozkoszować się Jego Miłością bezgranicznie. ON wie, jak nas uszczęśliwić i pragnie spełniać nasze marzenia, nawet te najmniejsze, gdyż chce sprawiać nam radość jak Najlepszy Ojciec Swoim ukochanym Dzieciom. Pory roku jak i całą Ziemię też stworzył dla nas i jeśli jakaś pora roku jest naszą ulubioną, to z pewnością znajdzie sposób, by zaspokoić to nasze pragnienie. Może będziemy razem tarzać się w śniegu, urządzać bitwy na śnieżki lub zbierać kasztany. Kto wie ;-)

https://www.gosc.pl/doc/8048641.Jak-wyglada-Niebo-Szczyt-zycia-wspolnotowego

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2023-11-16 15:00

Wydaje mi się, że możliwe jest, iż w Niebie nadal będziemy obchodzić różne święta (https://adonai.pl/milosierdzie/?id=31) i z tego względu zachowamy pamięć o porach roku.

 Re: Czy w niebie jest noc i pory roku?
Autor: Robson (---.w.knc.pl)
Data:   2023-11-17 10:13

Czas się skończy razem ze światem; będzie wieczność, a wieczność jest czymś innym niż "nieskończonym czasem". Ciężko nam to sobie wyobrazić, bo jedyne życie jakiego znamy opiera się na następstwie zdarzeń: aktywność/sen, narodziny/śmierć, wdech/wydech. Wieczne życie, które nie już podlega tym prawom, ale nie jest też pustym wiecznym trwaniem, tylko ciągłym wzrostem - nie potrafię tego sobie wyobrazić, bo to stan w którym istnieje sam Bóg: jednocześnie żywy i działający i niezmienny przez wieczność, jak w modlitwie "jak na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków". Na poziomie zmysłowym to może być np. doświadczanie spokojnego chłodu nocy, rześkości poranka i przyjemnego ciepła południa NA RAZ. Ale jeśli teraz potrafię to sobie wyobrazić i nazwać, to znaczy, że w Niebie jest coś jeszcze lepszego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: