logo
Sobota, 24 luty 2024
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony

Jak czuwać z Jezusem przez godzinę?
Autor: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2024-02-10 08:44

"(...) Jednej godziny nie mogliście (nie mogłeś) czuwać ze Mną? Mt 26,40 (i Mk 14,37)
Czy nadal Jezus chce, żeby z Nim czuwać, jeśli tak, to jak? Jak czuwać z Jezusem przez godzinę?

Re: Jak czuwać z Jezusem przez godzinę?
Autor: nomen (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-02-10 16:51

Pan Jezus chce abyśmy czuwali.

1) Możesz czuwać z Panem Jezusem spędzając godzinę na adoracji Najświętszego Sakramentu.

2) Kiedy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej to jest to forma czuwania, ponieważ jesteśmy wtedy gotowi na spotkanie z Panem Jezusem (w przypadku nagłej śmierci). Będąc w stanie łaski uświęcającej jesteśmy jak panny roztropne, które czuwały z oliwą aż pan młody przyjdzie.

„Królestwo niebieskie będzie podobne do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. Lecz o północy rozległo się wołanie: „Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!” Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: „Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną”. Odpowiedziały roztropne: „Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie!” Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: „Panie, panie, otwórz nam!” Lecz on odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny” (Mt 25, 1 – 13).

Autor: An (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2024-02-10 22:42

Z tą myślą kupiłam, ale jeszcze nie przeczytałam, książkę abpa Fultona Sheena "Godzina Święta. Modlitwy i medytacje". Kraków wyd. Esprit 2023. Nawet ten cytat jest na okładce.

Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2024-02-11 01:11

Poświęcać Mu godzinę w ciągu dnia, np. na modlitwę, czytanie i rozważanie Pisma Świętego, adorację, pójście z Nim na spacer itd.

Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2024-02-11 10:25

Jeśli masz taką możliwość to tę godzinę spędź przed Najświętszym Sakramencie, przynajmniej raz w miesiącu.

Autor: Kasia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2024-02-11 10:55

U mnie godzina to głównie Kaplica Adoracji, ale mam takie szczęście, że jest 10 min od mojego domu, otwarta od rana do wieczora.
Nie każda parafia ma taki przywilej. Jeśli nie jest tak u Ciebie (lub innych czytających), to może zaproponować proboszczowi aby chociaż rozważyć taką opcję do przemyślenia? Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem jest czymś kompletnie innym. Nie tylko to moje zdanie.

Co do pytania, ja mogę opisać jak to wygląda w moim przypadku właśnie w Kaplicy. Np. przez pół godziny klęczę na posadzce (nie sądzę, że to więcej daje, ale po prostu czuję że jestem skupiona postawą i myślami na modlitwie). Wtedy dziękuję (głównie za nawrócenie), przepraszam (prawie za każdym razem, że nie byłam tyle lat przy Bogu), trochę milczę i później swoje prośby jakieś stałe. Np modlitwa za niewierzących, za pewne osoby, za nawrócenie kilku osób, za Dusze, które cierpią w Czyśćcu, trochę do swojego Anioła Stróża "gadam"... Tutaj zamiennie po prostu zależy co się też dzieje w moim życiu.
Następnie kolejne pół godziny lub dłużej, to już:
czytanie Pisma Świętego, póki co Nowy Testament, nie dużo, bardziej żeby jakoś zrozumieć, a nie lecę na ilość. Próbuję to odnieść do siebie, nie zawsze się udaje niestety.
Różaniec, albo Litanie, Koronka do Łez Maryi... Tutaj też różnie. Oraz znowu takie siedzenie po prostu przy Jezusie. To bardzo polecam. Po prostu siedzieć i się patrzeć, oddychać spokojnie, wyłączyć myślenie, odpoczywać dosłownie.

To tak w skrócie, bo tak jak pisałam - zależy jakie mam potrzeby, ale uważam że fajnie sobie zrobić takie dwa/trzy stałe punkty (np to dziękowanie, patrzenie na Jezusa, krótkie modlitwy itp.), a reszta już wedle potrzeb.
Ale to moje adorowanie, ciekawa jestem jak inni przeżywają taką godzinę czy więcej?
Możemy się wzajemnie zainspirować :)

Autor: maryla (---.dsl.be)
Data:   2024-02-21 22:58

polecam (on line) Klasztor Siostr Bernardynek w Krakowie - Godzina Swieta

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: