logo
Sobota, 24 luty 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Agnieszka (---.it4polska.com)
Data:   2024-02-12 06:45

Witam,
Wszyscy powtarzają wokoło, że Bóg wie lepiej, czego potrzebujemy i co jest dla nas dobre, ale czy to jest dobra sytuacja, gdy osoba nie dosyć, że w dzieciństwie była krzywdzona przez własną rodzinę, to jeszcze teraz jest ofiarą przemocy psychicznej, ekonomicznej i seksualnej że strony męża, i że nawet nie ma jak się uwolnić z tej sytuacji, bo nie ma niczyjej pomocy, ani wsparcia, nie ma pieniędzy i nie może znaleźć żadnej pracy...?

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-02-12 17:05

Nie. Opisana przez Ciebie sytuacja na pewno nie jest dobra. I sama to wiesz, prawda?

Nie jestem przekonana, że nie ma wyjścia.
Przemoc jest karalna. Trzeba ją zglaszać odpowiednim służbom. Może ktoś napisze więcej nt. procedur.
Przemoc seksualna ze strony męża jest po prostu gwałtem i to się zgłasza, np. na policję.
Nie wolno tolerować takich rzeczy. Trzeba je zgłaszać, trzeba się bronić i nie zostawiać tego Panu Bogu. On na pewno nie jest za tym, byś doświadczała przemocy. I to nie Pan Bóg zmusza czy zaprasza męża do krzywdzenia Ciebie.

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-02-12 23:42

Wystarczy, że zgłosisz lekarzowi, policji, czy dzielnicowemu, albo zadzwonisz na błękitną linię lub do OIK. Tam mają bezpłatną pomoc psychologiczna, prawną, grupy wsparcia dla ofiar przemocy, domy samotnej matki. Założą mu Niebieską kartę i będzie pod nadzorem, sprawa pójdzie przez prokuratora do sądu, może dostać nakaz eksmisji, nawet jeśli jest właścicielem mieszkania.

Tu masz numery telefonów

https://www.niebieskalinia.info/index.php/kontakt

http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Overlander (101.187.134.---)
Data:   2024-02-15 05:22

Niestety wiem z wlasnego (nie bezposredniego) doswiadczenia zyciowego, ze osoba z historia przemocy w dziecinstwie czesto konczy w tej samej sytuacji w przyszlosci. Nie jest to dobre ani nie jest to wola Boga, bo wynika z grzechu innych osob a Bog nie chce niczyjego grzechu. Dobra wiadomosc (tez z mojego doswiadczenia) jest taka ze choć często wydaje sie ze w takiej sytuacji nie ma wyjścia, ty wyjscie jest zawsze i zawsze jest ono takie samo: odejsc jak najszybciej (z tego co wiem sa osrodki dla osob dotknietych przemoca w rodzinie oferujace pomoc) i modlic sie za nawrocenie meza (juz po odejsciu) ale nie wracac nigdy zbyt szybko po ewnetualnym nawroceniu – dac sobie i jemu czas.

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: A (---.centertel.pl)
Data:   2024-02-15 14:37

Cześć Agnieszko,
twoja sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Jesteśmy ludźmi i należy się nam szacunek i poszanowanie godności. To co robi Twój mąż jest naruszeniem zasad życia międzyludzkiego, naruszeniem obietnicy małżeńskiej, dodatkowo jest całkowicie bezprawne.

Z tego co piszesz jesteś dorosłym dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej - DDD. Prawdopodobnie podobnie jest w przypadku Twojego męża. Toksyczne, patologiczne - przestępcze zachowania ze swojego domu rodzinnego naśladuje w waszym.

Być może dodatkowo występuje u Ciebie rodzaj syndromu sztokholmskiego, który utrudnia radykalne rozwiązania postulowane przez wcześniejsze posty.
Miłość pojmowana w sposób fałszywy, uzależnienie od prześladowcy - emocjonalne i ekonomiczne może utrudniać podjęcie jakichkolwiek kroków.

Najważniejsze to nie pozwalać na przemoc i jawnie jej się przeciwstawiać. Zgoda na nią jest złą postawą.

Z Panem Bogiem

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Ania (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2024-02-18 17:08

Przede wszystkim dzięki takim sytuacjom możemy zagłębić się we własne wnętrze. Każdy z nas niesie swój bagaż. To nie oprawca ściąga ofiarę tylko ofiara ściąga oprawcę - dopóki ta pierwsza zorientuje się i z zaufaniem, bez emocji (na początku to trudne) powie do siebie:
"Dziś dzień kontemplacji, spokoju.."

Można udać się do oddalonego kościoła i poprosić o pomoc merytoryczną np. księdza - to wspaniali psychologowie.

Nie robić z tego kryzysu wieczności tylko etapu. Nie uciekać ani nazbyt nie konfrontować. Odpuścić. Jeśli to możliwe ucieszyć, że dostało się drugie życie, bo za jakiś czas popatrzymy wstecz i uśmiechniemy się.

Żyjemy w takich realiach, aby się zorientować w sytuacji potrzeba nam trochę cierpienia(nie cierpiętnictwa). Na początek. Po tym już będziemy wyczuwać z daleka, że coś się zbliża i szybki zmieniamy na kierunek bardziej pożądany.
Uczymy się. Aby Twe Serce było zawsze otwarte podzielę się otwierającą Serce piosenką:
https://youtu.be/WClMVWVMEXc

BÓG to Miłość - przypomnij sobie.
Idź dalej. Powoli rozpędzaj się. Ufaj tylko wtedy kiedy poczujesz prowadzenie.
Pozdrawiam od Serca

PS. Jak chcesz napisz jeszcze. Zobaczysz, że to proste ;)

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Agnieszka (---.it4polska.com)
Data:   2024-02-20 11:27

Najgorsze jest to, że tkwię w tym już kilkanaście lat i powoli przestaję wierzyć, że cokolwiek się zmieni... Za każdym razem, gdy próbuję coś zrobić, to albo wszystko wychodzi na opak, albo zwyczajnie zaczynam wątpić, bo nie widzę perspektyw na przyszłość... Nawet nie wierzę już, że ktoś mi w to uwierzy...

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-02-20 15:03

Agnieszko, nie zwlekaj, tylko podejmij działanie. Nie masz teraz siedzieć i zastaniawać się, jakie są perspektywy i na ile, w jakim stopniu w coś wierzysz. Konkret, zadanie na teraz: dostałaś linki, Bea Ci je podała. Znaczy, uwierzyła w Twoją historię i podjęła trud odszukania danych. Są ludzie, którzy się na tych sprawach znają. Siegnij po pomoc na serio.
Masz internet? Masz telefon? Skoro piszesz tu, to masz dostęp do internetu. To wejdź te linki i dzwoń, pisz. DZISIAJ.

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Monika (---.28.191.32.interarena.pl)
Data:   2024-02-20 15:13

A może w najbliższych Caritas albo w miejscowości są jakieś centra pomocy dla ofiar przemocy? Trzeba poszukać, podzwonić, na pewno jakaś pomoc się znajdzie. Warto tez pójść do psychologa (są tez na NFZ). No i szukać pracy do skutku. Bez pomocy innych osób bardzo trudno wyjść z toksycznej relacji. Przemoc jest zła - zawsze.

 Re: Czy bycie ofiarą przemocy jest dobre?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2024-02-20 20:56

Agnieszko, możesz zmienić swoją sytuację. Bea podała namiary na ośrodki interwencji kryzysowej.

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 czynny jest całą dobę.

Przydałaby Ci się terapia i/lub grupa wsparcia, są dostępne też on-line, poszukaj tu: https://dda.org.pl/mityngi-online/

Stowarzyszenie widzących więcej:
https://widzewiecej.pl/wsparcie/

Możesz też szukać pomocy tutaj: https://milociewidziec.pl/pomoc/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: