logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Którzy w Twojej łasce odeszli z tego świata'.
Autor: Katarzyna (---.centertel.pl)
Data:   2024-05-07 06:03

Jak rozumieć słowa na mszy świętej gdy Ksiądz mówi "pamiętaj o naszych zmarłych braciach i siostrach oraz wszystkich KTÓRZY W TWOJEJ ŁASCE ODESZLI Z TEGO SWIATA".  O jaką łaskę tutaj chodzi? Chodzi mi o to drukowanymi literami. Chodzi o śmierć w stanie łaski czy w ogóle o wolę Bożą zakończenia życia człowieka przez Boga czyli śmierć, bo Bóg tak zdecydował?

 Re: 'Którzy w Twojej łasce odeszli z tego świata'.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2024-05-10 13:32

Chodzi o łaskę uświęcającą. Albo wyrażenie aktu szczerego żalu za grzechy, gdy nie ma możliwości przystąpienia do sakramentalnej spowiedzi.

 Re: 'Którzy w Twojej łasce odeszli z tego świata'.
Autor: Katarzyna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2024-05-14 06:43

A co z tymi, którzy nie byli w łasce? I są w czyśćcu?
I dlaczego ksiądz się modli "pamiętaj o naszych zmarłych braciach i siostrach"; przecież jesli byli w stanie laski to są w niebie i juz się tam radują. Dlaczego Bóg mialby o nich nie pamiętać, a juz brutalniej mówiąc sa w innej rzeczywistości gdzie mają Boga, gdzie jest szczescie, i nawet gdyby Pan Bóg o nich nie pamietal, tylko zajmowal się ludźmi na łez padole to i tak mają super.

 Re: 'Którzy w Twojej łasce odeszli z tego świata'.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2024-05-14 20:48

Modlimy się za naszych zmarłych, bo (poza wyniesionymi na ołtarze, gdzie mamy zwykle znaki od Boga) NIE wiemy na 100%, kto jest w niebie, a kto jeszcze w czyśćcu. Dlatego modlimy się za wszystkich zmarłych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: