Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data: 2026-05-16 23:54
Tak, o nieodprawionej pokucie trzeba mówić. Także o wielu nieodprawionych pokutach.
Myślę, że nie ma celowego zatajenia, ale teraz już wiesz, że o takich rzeczach się mówi. Nie zastanawiaj się, jaki to grzech itd., tylko powiedz o tym na najbliższej spowiedzi i już, to najprostsze rozwiązanie. Spowiednik może Ci wyjasnić ewentualne wątpliwości. Możesz go o to poprosić.
"wydaje mi się że cierpię na OCD" - to może rozstrzygnąć tylko lekarz, nie ma sensu tkwić w "wydaje mi się" ani rozstrzygać na forach. Zgłoś się do rejestracji w poniedziałek. Pewnie trzeba poczekać, ale im wcześniej zaczniesz działac, tym lepiej. Przygotuj sobie listę spostrzeżen, na podstawie których masz takie a nie inne przypuszczenia.
|
|