logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ateista i sakramenty.
Autor: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-01 16:21

Jak powinnam zareagować jako chrześcijanka, gdy dowiedziałam się, że osoba z mojego otoczenia podająca się za ateistę oświadczyła, że przystąpi do sakramentu bierzmowania tylko dlatego, ze niektórzy pracodawcy kierują się tym w wyborze pracowników,po 2 rodzice ją o to prosili, a 3 argumentem jest fakt, że osoba ta chciałaby w przyszłości przyjąć ślub kościelny, gdyż uważa to za piękny obrzęd...co powiedzieć takiej osobie, że to świętokradztwo? ale po co skoro ta osoba uznaje, że i tak nie wierzy...a może poprostu nic nie robić, licząc na Bożą opatrzność, może stanie się cud i ta osoba przyjmując sakrament bierzmowania zacznie wierzyć, może dozna łask Ducha Świetego i uświadomi sobie swój błąd...liczę na pomoc i pozdrawiam.

 Re: Ateista i sakramenty.
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-01 17:42

Pokój Tobie
Możesz się tylko modlić. Jeśli ktoś jest zdecydowany na taki krok to raczej argumenty o świętokradztwie do niego nie przemówią.

Marcin

 Re: Ateista i sakramenty.
Autor: Ewa (---.lokis.net.pl)
Data:   2006-03-02 16:29

Duch Święty potrafi działać cuda. Byłam świadkiem jak moja przyjaciółka przezyła głębokie nawrócenie podczas przygotowań do bierzmowania.

Ale z drugiej strony znam mnóstwo osób które mają 18 lat i ostatni raz w kościele były...na własnym bierzmowaniu. Smutne.

Porozmawiaj dlaczego chce byc bierzmowana...Heh, troche mnie zdziwił ten argument o rekrutacji do pracy...chyba na stanowisko kościelnego :D Gdzie ona o tym usłyszała?
Co do ślubu kościelnego, to jesli jest ateistką, to po co jej ślub koscielny?
A co do rodziców...cóż, ja dopieor będę bierzmowana w tym roku (mam 18 lat), chcialam ten sakrament przyjąć świadomie, a nie owczym pędem, nie czułam się jeszcze dojrzałą chrzęscijanką...rodzice też sie mogli z tym pogodzić ze nie idę do bierzmowania, ale teraz chyba przyznaja mi rację...

Myślę że przede wszystkim powinnaś sie modlić o tą osobę, o jej nawrócenie, bo bierzmowanie jest świetną ku temu "okazją" :) Myślę ze osobie bez bierzmowania moze nawe trudniej sie później nawrócić...Ja tez obiecuję sie dołączyc w modlitwie :)

 Re: Ateista i sakramenty.
Autor: agiś (---.devs.futuro.pl)
Data:   2006-03-03 10:42

niestety prawdą jest, ze wiele osób z taką lub podobną jak ta osoba postawą przystępuje do bierzmowania.
z drugiej strony przygotowując się do bierzmowania ta osoba będzie chcąc nie chcąć bliżej Boga- może to właśnie będzie pewnym etapem w jej nawróceniu?
sądzę, że możesz z nią porozmawiac, ale chyba raczej nie powinnaś naciskać, by koniecznie zmianiła swoję decyzję...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: