logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: kkama (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-07-29 12:17

Chcę wstapić do zakonu, ale nie potrafię się zdecydować, do którego, a ciężko jest znaleźć dokładne informacje na temat apostolstwa poszczególnych zgromadzeń. Dochodzę do wniosk, że chyba najlepiej zacząć odwiedzać knkretne zgromadzenia, aby bliżej poznać ich duchowość. Jeśli znacie jakieś zgromadzenia, które głównie zajmują się dziećmi, młodzieżą, katechizacją, zwłaszcza na terenie diecezji opolskiej i wrocławskiej, to proszę, napiszcie! Z góry dziękuję za wszelkie informacje!

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-07-30 00:21

A tu już patrzyłaś? Bo trudno nam tu wymieniać wszystkie :)))
http://salwatorianie.pl/miba/

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Basia (---.espol.com.pl)
Data:   2006-07-30 13:53

Postaraj sie dowiedziec czegos o Faustynkach...one między innymi pomagają dziewczynom,które mają życiowe problemy...a także polecam Uczennice Krzyża...

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: s. Małgorzata, salwatorianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-07-30 15:17

Kkama służę pomocą w rozeznawaniu rodzaju powołania młodzieży stojącej przed wyborem drogi życia. Wprawdzie rekolekcje służące pomocą w dokonaniu wyboru odbyły się u nas - czyli Sióstr Salwatorianek w lipcu, ale możemy się umówić na indywidualne rozeznawanie w sierpniu w mojej wspólnocie. Obecnie mamy tylko jedną wspólnotę w diecezji wrocławskiej, a znacznie więcej na Górnym Śląsku :) i innych okolicach Polski i świata, ale jakby co - daj znać. Polecam też rekolekcje ignacjańskie - są świetne w ustawieniu sobie życia w relacji z Bogiem i ludźmi. Na początku sierpnia pomagam w nich w Czechowicach - może jeszcze są wolne miejsca - zobacz: www.jezuici.pl/drczdz Info o Salwatoriankach, naszych apostolatach i rekolekcjach znajdziesz na www.siostry.pl Módl się o to, by Pan Ci pokazał, gdzie chce Cię mieć :) Pozdrawiam.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: alcia (---.laczpol.net.pl)
Data:   2006-07-30 16:19

Zmartwychwstanki mają za główny cel: formację ludzką, a więc głównie nauczają dzieci i młodzież w szkołach, przede wszystkim religii. Pracują też w przedszkolach.
Zajrzyj na:
http://www.zmartwychwstanki.archpoznan.org.pl/ (prowincja poznańska)
albo
http://www.zmartwychwstanki.mkw.pl/ (prowincja warszawska)

Pojedź do nich na rekolekcje, super atmosfera.
Pozdrawiam :)

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Monika (---.dbln.cable.ntl.com)
Data:   2006-07-30 22:15

Hej ja mam rowniez podobne mysli i chcialam Ci napisac o zakonie Kapucynek Najswietszego Serca Jezusa one prowadza domy dziecka ucza w szkole zajmuja sie mlodzieza ja mam tam znajoma siostre i bylam tam kiedys u nich na pare dni jest bardzo fajnie maja taki klimat domowy nie prawdziwej klauzury zamkniecia ten zakon jest od niedawna w polsce sa dwie placowki w Lublinie i Siennicy kolo warszawy to adres Lublina S.K.N.S.J20-700Lublin ul.Romanowskiego6 a to S.K.N.S.J 05-332Siennica ul szkolna2A tel.0257572217 okolic wroclawia nieznam ale we Wroclawiu tez som Kapucynki ale inne ale jak naprawde chcesz wstopic to sproboj pojechac tam mysle ze Ci sie spodoba naprawde fajne siostry mozesz zatelefonowac wczesniej zeby powiedziec ze chcesz przyjechac bo teraz jest czas wakacji siostry wyjezdzaja i dzieci takze zycze Ci odwagi i prostej drogi w Twojm powolaniu
pozdrawiam Monika

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: kkama (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-07-31 09:27

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Nawiązałam kontakt z 3 Zgromadzeniami, zobaczymy którędy Pan mnie poprowadzi... Siostro Małgorzato - na rekolekcjach ignajańskich byłam w tym roku w maju - zgadzam się, że są świetne, naprawdę polecam je wszystkim! Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją sprawą, pozdrawiam.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu - czy mogę?
Autor: Ewelina (---.is.net.pl)
Data:   2007-04-28 19:56

Mam na imie Ewelina, 21 lat i studiuję pielęgniarstwo. Bardzo bym chciała porozmawiać zkimś na temat życia zakonnego. Od dłuższego czasu myślę o tym by wstąpić do zakonu. Kiedy na modlitwie pytam Pana czego ode mnie oczekuje to słyszę w sercu cichy delikatnyi piękny głos " Pójdź za Mną ". Kiedy proszę by pokazał mi jakiś znak spotykam siostry zakonne. Mój problem polega na tym, że ja nie wiem czy to jest prawdziwe wezwanie, czy też tylko moje pragnienie. Chcę służyć Jezusowi, chcę oddać Mu wszystko co jest we mnie, w moim sercu. Bardzo kocham Jezusa, ale nie wiem czy On akurat mnie wybrał bym Mu służyła i to jeszcze w habicie. Chciałabym być siostrą zakonną, ale ciągle wszyscy w kółko mi powtarzają, że mam się zmienić, bo jestem zbyt wrażliwa i nie wytrzymam psychicznie w zakonie. Takie słowa mnie bardzo zrażają i nie wiem co z tym zrobić. Chciałabym z kimś na ten temat porozmawiać, jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc to bardzo bym była wdzięczna.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu - czy mogę?
Autor: Nina (---.szczecin.enea.pl)
Data:   2008-06-03 11:08

Witaj Ewelino,
Ja mam podobne rozterki. Skończyłam w ubiegłym roku studia, pracuję, ale czegoś w życiu mi brak. Nie umiem się odnależć w takiej zwyklej egzystencji. Chcę czegoś więcej od życia. Czegoś od czego mam wrażenie uciekam od wielu lat. Na siłę odsuwam się od Kościoła, bo moja rodzina śmieje się z tego "pomysłu". Nie wiem zupełnie co mam z sobą począć.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-29 20:32

nazywam sie karolina i mam 12 lat. Jestem zwylka dziewczyna. Od jakiegos czasu czuje ze chcialabym wstapic do zakonu. Jestem jeszcze mloda i moge sie tam duzo nauczyc i oddac w calosci swoje serce Bogu. Nie wiem duzo o zyciu zakonnic i od jakiego roku zycia przyjmuja do zakonu. jesli ktos mogl by mi udzielic takich informacji bardzo prosze o odpowiedz ... z gory dziekuje ;]
---------
Trzeba być osoba pełnoletnia wstępujac do zakonu.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-08-05 11:29

Chcę wstąpić do zakonu od 9 lat pociąga mnie wszystko w konkretnym zakonie (kanoniczkach Ducha Swiętego) chcę służyć Panu właśnie w tym zakonie. bardzo dobrze je znam, znam ich charyzmat, życie modlitwy całe dnie, ich pomoc ludziom ubogim i cierpiącym samotnym i opuszconym. Wiem że wstąpić do zakonu to nie filozofia wiem, że habit to tez nie filozofia, ale zyć w Panu to główne zadanie i służyć tak jak On potrzebującym. widzę sie tam i czuję, że to jest cel mojego życia ale trudno jest odciąć sie od całego świata i wybrać takie zycie. rożne głupoty robie, poniewaz jestem tylko człowiekiem. upadam ale i podnonszę sie i idę dalej blisko Pana, ale w sercu czuję co innego, gdy dzień mowi dobranoc a noc ukazuje swe piekno znajduję czas na myślenie o zakonie o swoim powołaniu o zyciu mam nadzieję że odpowiecie na moje dręczące pytania.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: sylwia (---.zdnet.com.pl)
Data:   2008-08-09 01:39

Witam.
Juz tyle czekam ucze sie w Wyższej Szkole Humanistyczno Ekonomocznej w Łodzi pisze juz tyle czekam bo chce slużyć Panu Naszemu. Moja rodzina uwaza mnie za wariatke ale ja nie chce tak zyc jak do tej pory.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Magdalena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-08-22 11:31

Chciałabym wstąpić do zakonu ale obawiam się, że mój młody wiek może mi w tym przeszkodzić. Mam 18 lat i chciałabym być bliżej Boga, chciałabym doznać jego łaski.
Chcę przy Nim trwać przez resztę mojego życia. Z góry dziękuję za wszelkie rady i informacje.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: jarek (---.mobile.playmobile.pl)
Data:   2008-09-17 19:34

chce wstapic do zakonu, ale nie mam matury, czy sa zakony ktore mnie przyjma?

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: iwona (---.ostrowmaz.mm.pl)
Data:   2008-09-28 17:06

jestem mezatka, czy mimo to mialabym szanse na wstapienie do zakonu?
-------------------
Nie ma takich szans. Jedynie bezdzietne wdowy, albo takie, których dzieci sa dorosłe i samodzielne mogš wstšpić do zakonu.
moderator

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Monia (---.media4.pl)
Data:   2008-12-03 22:27

Chciałabym wstapić do zakonu, ale za bardzo nie wiem jakiego i jak, wiec pisze i prosze o pomoc. mam 23 lata. bardzo prosze o pomoc.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: ;) (---.piekary.net)
Data:   2008-12-07 19:53

Witajcie Kochani,
Piszę do Was, ponieważ zmusza mnie do tego serce. Zastanawiałam się długo nad swoją życiową drogą. Obecnie studiuję teologię na kierunku nauczycielskim. Mam 21 lat. Jednak czuję, że moje życie powinno wyglądać inaczej. Zawsze marzyłam o tym, by studiować kierunek, który obrałam i wyjechać na misje do Afryki. Od dłuższego czasu przypatruję się Misjonarkom Miłości. Pragnę całym sercem służyć ludziom i poświęcić całą siebie, dlatego, że sama otrzymałam wiele łask z Nieba. Moje życie nie zawsze było idealne- zdarzały się różne zakręty, upadki. Jednak Bóg zawsze wygrywał.
Pytanie tylko, czy ta droga jest rzeczywiście przeznaczona dla mnie? Istnieje także poważna bariera językowa. Może znacie kogoś z kim mogłabym porozmawiać w tej sprawie? Będę wdzięczna. Wierzę, że Bóg działa przez ludzi i mój napisany post nie jest przypadkiem.

Pozdrawiam Was serdecznie
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!"
Flp 4,13

 Re: Chcę wstąpić do zakonu - czy mogę?
Autor: Magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-12-25 00:23

Jeśli serce ci tak podpowiada to wstąp do zakonu.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Sara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-09 22:32

/.../

Nie byłoby to dobre rozwiazanie, ani dla Ciebie, ani dla zakonu.
p.o. moderatora

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Tomasz (---.itcomp.pl)
Data:   2009-02-05 00:47

interesuje mnie zakon Kamilianów
/.../

Najlepiej napisać do kamilianów:
www.kamilianie.eu
moderator

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: klaudia (---.subscribers.sferia.net)
Data:   2009-02-08 18:33

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wstąpieniem do zgromadzenia. Jestem pełnoletnia ale nadal się uczę. Czy jest więc możliwość wstąpienia do zakonu? Nie mam pojęcia z kim mam się skontaktować w tej sprawie.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Aleksandra (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-02-22 20:28

Mam na imie Ola i 17 lat (12-12 koncze 18) Jestem zwykla dziewczyna z malej wsi wojewodztwa Lodzkiego, mysle o decyzji wstapienia do zakonu, tylko nie wiem od jakiego wieku przyjmuja i jaki zakon wybrac, prosze o doradzenie, z gory dziekuje ;)

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: werka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-14 13:06

Droga Aleksandro rowniez myślałam nad taką decyzją również się waham. Ostatnio koresponduję ze znanym księdzem, ktory rozwiewa moje wątpliwosci dotyczące włsnie wstąpienia do zakonu. Nadal sie boje podjąć decyzje gdyz jest ona bardzo wazna dla mojej przyszłości. Już niejednokrotnie nachodziła mnie ta myśl. W szkołach mowili, że nadaję się do klasztoru. Nie powiem, inni sie z tego smiali, ale mnie to schlebiało. Ale jestem strasznie roztrzepana i ogolnie wydaje mi sie, ze z moim charakterem nie wpuszcza mnie za mury zakonu.
wydaje mi się że w zakonach przyjmują od lat 18. przynajmniej w wiekszości.
a jakie zgromadzenie, tego nie jestem w stanie odpowiedziec, poniewaz sama nie wiem.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Zbyszek (---.smtvsat.pl)
Data:   2009-04-14 23:03

Od pewnego czasu, poczułem w sobie dziwne uczucie. Przed Wielkanoca byłem u spowiedzi po wyspowiadaniu sie w pewnym momencie poczułem i usłyszalem, że ktos mnie wola, wiem że Pan Bóg mnie wzywa na swojego sługe, długo nad tym myslałem, nie daje mi ta mysl spokoju.
W tym roku poprawiam mature jak ja poprawie chce wstapic do Seminarium w ktorym jest moj stryj ksiądz.
Wiem, że Boga nie da sie oszukac i on zna nasze wszystkie myśłi, wiem tez że nie bede żałować swojej decyzji i spełnie sie jak przyszly kapłan.

Jest mi ciężko z ta decyzja Ojciec niechce słuchac że jego jedyny syn chce poswięcic sie dla Boga i że nigdy nie zobaczy wnuczać, wiem, że babcia bedzie dumna z tego, że wnuk chce i wybrał taka droge.

Moja mam ma zaprzyjazniona kolezanke ktora jest siostrą w Rzeszowie, kiedyś z nia rozmaiwiałem na temat jej wyboru. Miała podobne oznaki jak ja mam teraz.

Z powazniem
Zbyszek

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: leszek (---.radom.vectranet.pl)
Data:   2010-03-15 09:06

Zbyszku zycze Ci powodzenia.
Widzisz ja mam gorszy problem. jestem przed sprawa rozwodowa, ktora odbedzie sie w 9 kwietnia sprawe zalozyla mi zona i jest nieugieta w moich prosbach o przebaczenie. Nagrzeszylem w zyciu bardzo skrzywdzilem swoje dzieci i zone. Stalo sie to wszystko przez to ze odeszlismy od Boga. Reszte zrobil diabel. Pojechalem 13 marca do Czestochowy. Po drodze odwiedzilismy sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej wzialem wino w ktorym myta jest figurka Najswietsza dla siebie i mojej zony, pozniej modlilem sie przed oltarzem Matki Boskiej na Jasnej Gorze, zeby moja zona wrocila. Nastepnie pojechalismy na msze swieta do koscila sw. Ludwika w Czestochowie ktora odprawial ksiadz egzorcysta Cyryl, wyspowiadalem sie, przyjalem Komunie sw. Po powrocie do domu poczulem ogromna chec modlenia sie do Boga i sluzenia Mu.
Caly czas ogarniaja mnie mysli jak to zrobic. Przeciez w moim przypadku chyba niema mozliwosci wstapienia do zakonu? Caly czas mysle czy jest jakas inna mozliwosc? Moze Ty wiesz gdzie sie udac, kogo zapytac?
Ze swojej strony zycze Ci powodzenia w slusznie dokonanym wyborze.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2010-03-15 18:49

Leszku, Ty już dokonałeś wyboru. Jesteś mężem i ojcem. Służyć Bogu powinieneś stosownie do Twojego stanu, czyli w Twoim przypadku troszcząc się o żonę i dzieci. Zabiegaj z całych się o scalenie małżeństwa. Owszem, żony przy sobie na siłę nie zatrzymasz, ale niech ona widzi, że z Twojej strony jest to pragnienie. Pokaż jej, że się naprawdę zmieniłeś. Daj jej czas, żeby mogła odbudować zaufanie do Ciebie. I nie ustawaj w swoich staraniach, nawet gdyby przyszło Wam jakiś czas żyć w rozłące. Stań się odpowiedzialnym człowiekiem. Udowodnij wszystkim, że Twoja przemiana jest prawdziwa, nie sprowadza się tylko do słownych deklaracji. Wytrwaj w dobrych postanowieniach pomimo przeciwności. A to będzie trudne. I będziesz potrzebował dużo modlitwy. Nie w zakonie. On Ci wcale nie jest do tego potrzebny. Ani zakon, ani żadna inna forma ucieczki od rzeczywistości. Po prostu służ Bogu kochając tych, którym jesteś winien miłość.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: robert (78.152.204.---)
Data:   2010-06-15 20:44

szukam wewnętrznego spokoju.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: iza (213.25.140.---)
Data:   2010-07-26 15:01

http://www.zakon.pl/?d=start,zakony,,159

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Malgorzata (---.centertel.pl)
Data:   2011-07-15 09:50

Czy mogłabym wstąpić do zakonu?
/.../

Internet ani nasze forum pomocy nie decyduje o przyjęciu do zakonu. Najlepiej zapytać u źródła, w wybranym klasztorze.
moderator

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Seba Pyrz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-01-13 19:51

Witam, mam 18 lat i chcę wstąpić do zakonu. nie pracuję i nie mam pieniędzy, ;) mogę poświęcić się Bogu. Pozdrawiam

--------

Napisz na www.powolanie.info
moderator

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-20 22:37

Szczęść Boże, Sprawa jest dla mnie ważna. Myśl o życiu zakonnym towarzyszy mi już od jakiegoś czasu. Można powiedzieć że żyję jak siostra zakonna. Modlę się codziennie (liturgia godzin), codzienna wieczorna Msza, pełnienie posługi lektora, uczestnictwo w pielgrzymkach, przeróżnych spotkaniach dla młodych, rekolekcje. Nie ciągnie mnie na zabawy. Będąc na rekolekcjach spotkałam wspaniałą siostrę franciszkankę - to nie jest przypadek. Pan postawił mi ją na drodze w odpowiednim miejscu i czasie. Dużo myślę. Słowa Ewangelii, które są czytywane - "Pójdź za mną" - odnoszę do siebie. Mam złą sytuacje w domu. Ale jakoś daję rade. Do pewnych spraw dojrzałam i myślę, że mogę iść drogą, którą wskazuje mi Pan. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to poważna decyzja, do tego na całe życie.
Mam już skończone 18 lat. Zostało mi 1,5 roku nauki, myślałam, żeby po szkole jednak wstąpić. Czy to w ogóle coś kosztuje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Patrycja (---.direct-adsl.nl)
Data:   2012-02-17 13:17

Chcę wstąpić do zakonu, ale nie potrafię się zdecydować, do którego, a ciężko jest znaleźć dokładne informacje na temat apostolstwa poszczególnych zgromadzeń. Dochodzę do wniosku, że chyba najlepiej zacząć odwiedzać konkretne zgromadzenia, aby bliżej poznać ich duchowość. Jeśli znacie jakieś zgromadzenia, które głównie zajmują się dziećmi, młodzieżą, katechizacją, zwłaszcza na terenie diecezji Holandii to proszę, napiszcie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Małgosia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-05 13:17

Witam.
Gdy miałam 16 lat po raz pierwszy przyszła mi myśl aby wstąpić do zakonu, teraz mam 20 lat skończyłam szkołę. Zawsze chciałam pomagać ludziom potrzebującym. Miałam złą sytuacje w domu i przez wiele lat tułałam się po ośrodkach, wtedy pomagało mi wiele życzliwych osób. Chciałabym poświęcić swoje życie Bogu i pomocy innym ludziom, do jakiego zakonu mogłabym wstąpić?

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Grzegorz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-07-30 20:38

Żyję, ale to nie jest życie. Czuję, ale to nic nie daje. Czuję pustkę w sercu - to boli. Żyję w związku cywilnym z kobietą, ale czuję, że to był błędny wybór. Czuje, że w jakiś sposób powinienem pomagać innym, dawać siebie, czy jest dla mnie jakaś nadzieja? Pomocy.

 Re: Chcę wstąpić do zakonu.
Autor: Tomasz (---.siec.alfa.pl)
Data:   2013-04-23 12:41

Chcę, zmienić swoje życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: