logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: dominik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-09 21:12

Niedawno przeczytałem, że nasze uczynki mają wartość, gdy czynimy je z miłości Boga i dla Niego samego. Ja natomiast łapię się na tym, że czyniąc coś dobrego myślę o niebie i nagrodzie. Jak rozbudzić w sobie pragnienie tylko chwały Bożej?

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Ania (---.lublin.mm.pl)
Data:   2008-06-09 22:44

Módl się o łaskę :) Bez Boga nie możemy nic uczynić.

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Marta (78.147.132.---)
Data:   2008-06-10 00:59

"Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: "Pójdź i siądź do stołu?" Czy nie powie mu raczej: "Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił?" Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: "Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać" Łk 17, 7-10.
To ostatnie zdanie mozna sobie powtarzac w takich sytuacjach.

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: gościu (---.wro.vectranet.pl)
Data:   2008-06-10 08:29

Boga osiągamy przez wiarę i miłość- są to jedyne drogi zbawienia. Miłość Bożą rozlewa w naszych sercach Duch Święty, spróbuj prosić Go o to, aby napełnił Cię miłością Bożą "A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany" Rz 5,5. Albowiem jak sam zapewne wiesz "Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim" 1 J 4,16, musisz uświadomić sobie i uwierzyć w to że Bóg Cię kocha, uwierzyć Bożej miłości którą Bóg ma dla Ciebie. Kiedy będziesz prosił i uwielbiał Boga w którymś momencie ogarnie Cię Jego miłość - i będzie to tak piękne, że twoim zadaniem będzie jedynie na nią odpowiedzieć. Naturalną konsekwencją autentycznie przeżywanej wiary będzie zachowywanie przykazań, na początek proś o Ducha Świętego i spróbuj się modlić modlitwą uwielbienia, uwielbienie otwiera nas na Ducha Świętego.
Uwielbienie rozpala w nas wiarę, postaraj się to robić - uwielbiać będziesz Boga w niebie :) Pozdrawiam.

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Weronika (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-10 12:33

Hej Dominik. Zawsze trzeba pamietać, zeby robić coś nie oczekując niczego w zamian.
Nie wiem. Mi pomoglo czytanie Pisma Świetego codziennie i stosowalam sie do reguly zycia Sw. Franciszka i Sw. Benedykta.
No i zawsze najwazniejsze PRZYKAZANIE Milosci.

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: hmm... (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-10 16:21

We mnie rozbudziły to pragnienie modlitwy, które odmawiałam gorliwie i kiedy tylko miałam czas (choćby na lekcjach czy w autobusie). Może spróbój tego.

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Marzena (78.8.105.---)
Data:   2008-06-10 18:14

Tak naprawdę niewiele jest ludzi, którzy prawdziwie kochają. To święci.
Miłość jest zadaniem dla człowieka nieustannym i nieskończonym, do którego ma on dążyć całe swoje życie.
Uczynki zatem są zwykle podszyte jakąś formą egozimu. Taki jest człowiek.
Tylko na chwałę Bożą - szczytny ideał - warto go sobie postawić :)

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-10 23:15

"nasze uczynki mają wartość, gdy czynimy je z miłości Boga i dla Niego samego"

Ale przecież nie tylko. Wtedy mają może najwyższą wartość, ale KAŻDY dobry czyn ma wielką wartość. Czasem w ogóle nie myślisz o Bogu, czynisz dobro z miłości do człowieka. I tak też jest dobrze. Przypomnij sobie co Jezus o tym powiedział: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (cały fragment Mt 25,34-46).

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Piotr (---.net.pl)
Data:   2008-06-13 15:32

Pan Jezus powiedzial, zebysmy gromadzili sobie skarb w niebie. Co w tym zlego, jesli zrobisz cos dobrego z mysla, ze Twoje konto w Banku Niebieskim sie napelni? Nie zawracaj sobie glowy takimi kwestiami. Rob, co Ewangelia kaze i nie mysl nad motywacja. Wystarczy, ze tak kazal Jezus.
A Chwala Boza sie nie martw. I tak nie mozesz jej ani umniejszyc, ani powiekszyc. Szybciej zgasisz Slonce motyka. Rob, co kazal Jezus i tylko dlatego, ze On tak kazal.

 Re: Jak rozbudzić w sobie pragnienie chwały Bożej?
Autor: Konrad (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-20 11:48

Myślę, że dobre jest to co mówi gościu o modlitwie uwielbienia. Myślę też, że na początku nie ma się co łudzić, że od razu będę miał tą gorliwość w miłości, że to przyjdzie z czasem. To samo raczej nigdy nie przyjdzie, trzeba zacząć żyć, tak jak bym tą gorliwość już miał, podjąć decyzję i zacząć wierzyć, że Bóg rzeczywiście mnie ukochał i ja odpowiadam na Jego miłość. Na początku zaufać, a z czasem wszystko się samo rozwinie.
Gdzieś było napisane, chyba w Katechizmie Kościoła Katolickiego, że przez wiarę dochodzę do większego poznania, a przez większe poznanie do głębszej wiary. Takie swojego rodzaju sprzężenie zwrotne.
Przykładowo, powiem jak jest u mnie. Gdy rano wstaję, wcale nie mam ochoty ani nie czuję jakiegoś specjalnego pragnienia chwalenia Boga. Tylko ufam i zaczynam to robić, dziękować, chwalić i zauważam po czasie, że ta gorliwość rośnie i zupełnie inaczej człowiek zaczyna funkcjonować. Zauważam, że naprawdę mam za co dziękować mimo że jak wstałem to tego od razu nie widziałem. Coś jakby w człowieku się budzi, dostaje on światło i jakby więcej widzi. I w ciągu dnia wracać też do tego chwalenia Boga. Polecam Psalmy.
Z Panem Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: