logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Lenka (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-18 22:08

Jakie laski o ktore prosimy sa z reguly zgodne z Wola Boga i Bog ich udziela, a jakie nie? Czy mozna w ten sposob "z gory" oszacowac, czy upraszane przez nas laski maja szanse byc nam przez Boga dane?

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-19 01:46

?

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Lenka (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-19 08:10

Podobno łaski potrzebne do naszego wiecznego zbawienia sa zawsze zgodne z Wola Boga, wiec Bog ich z reguly nam udziela, gdy o nie prosimy. Np. gdy prosimy o czyjes nawrocenie. Ale jezeli prosimy o laski zwiazane z zyciem doczesnym, jak np. o uzdrowienie lub poprawe sytuacji materialnej- to nie zawsze jest to zgodne z Jego Wola, wiec niekoniecznie je dostaniemy. Czy tak jest w istocie? I czy sa łaski, ktorych Bog zasadniczo nigdy nie udziela?

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: TAKA JEDNA (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-19 08:55

Nie zadręczaj się tym pytaniem. Jeśli będziesz o coś prosić, a to nie będzie zgodne z Boga wolą to wówczas te modlitwy zostaną wysłuchane, ale inaczej. Często Bóg nie wysłuchując naszych próśb, chce abyśmy nauczyli się cnoty miłosierdzia, bo Bóg daje przede wszystkim tym, którzy umieją się dzielić dobrem i miłością. Może nie najważniejsze są tutaj dobra materialne ale ważne jest kształtowanie w sobie postawy miłosierdzia zawsze i wszędzie. Tak naprawdę wielu chrześcijan dzisiaj o tym zapomina. Jak być miłosiernym można się nauczyć z wielu książek, które ostatnio zostały wydane w dość pokaźnej liczbie. Zachęcam do odwiedzenia strony Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach- www.milosierdzie.pl

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Mt 5,7

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Renia (---.chello.pl)
Data:   2009-01-19 15:34

Hm, Bog udziela nam lask wtedy kiedy to jest najbardziej potrzebne - czyli wplywa na nasze zbawienie. Kiedys gdzies uslyszalam i mysle ze to ma duzo sensu. Dlaczego nie od razu dostajemy to o co prosimy?
Wytlumacze to na moim przykladzie. Mam ojca alkoholika 25 lat pijacego - wszyscy sie modlili mama babcia rodzenstwo. Rodzi sie pytanie, dlaczego Bog nie wyslucha prosb i dlaczego w koncu ojciec nie przestanie pic? Bo kazde cierpienie niesie ze soba i te dobre owoce - i ja sie zaczelam modlic chodzilismy z siostra na pielgrzymki czesto w jego intencji i co?
I teraz ma juz coraz dłuższe okresy abstynencji. Choc nie jest cukierkowo. W porownaniu z tym co bylo to jednak niebo a ziemia. Czasem mam wrazenie ze Bog czekal na to ze i ja sie zwroce z ta prosba i tak dlugo bede sie modlic az nie tylko bede czekac na wypelnienie prosb, a na stale w moim sercu zagosci Boza radosc i tak sie powoli staje. :)
Kazdy otrzyma laski wtedy, kiedy sa najodpowiedniejsze. Choc czasem ciezko w to uwierzyc, ale tak sie dzieje. pozdrawiam

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-01-19 16:26

Lenka, łaska zawsze jest łaską. Nie wydaje mi się, żeby któreś z nich były przez Boga "nie lubiane".
To, czym Bóg cię obdarzy jest związane z dobrem, którego potrzebujesz, a nie z rankingiem łask.

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-19 21:31

Mam wrażenie, że żal ci czasu i wysiłku na niepotrzebne modlitwy? ;))) To znaczy na niewysłuchane modlitwy. Problem w tym, że w życiu nie da się całkowicie rozdzielić łask potrzebnych do życia doczesnego i wiecznego. Czasem rzecz wydawałoby się mało ważna może mieć duży wpływ na rzeczy ważniejsze. Czasem potrzeba nam zwykłej ludzkiej radości, żeby mieć siłę dźwigać wielkie krzyże. Tylko Bóg wie, co ci jest potrzebne, a co zbędne. Dlatego nie rezygnuj z modlitwy o rzeczy drobne, jeśli ci na nich zależy, ale potraktuj je właśnie jako drobne, mniej ważne. My nie wiemy, co jest za zakrętem. Jeśli będziesz szczęśliwa, może potrafisz uszczęśliwić innych, a może w tym szczęściu zapomnisz o Bogu. Ponieważ Bóg to wie, dlatego mówimy "bądź wola Twoja". To jest nasze zaufanie, wiara że nas kocha.
Z góry wiadomo, że tylko grzech nie jest zgodny z Bożą wolą - nigdy i nigdzie. O resztę możemy prosić. Raz dostaniemy, raz nie.

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Mati (---.eranet.pl)
Data:   2009-01-20 11:06

Myślę że do tych łask o które prosimy możesz śmiało zaliczyć prośbę o pomoc Boża w drodze do świętości,o nawrócenie, o bliską osobę, o szczęście doczesne. Natomiast czymś niewłaściwym byłaby prośba o to by np. sąsiad złamał sobie nogę. Z Bogiem.

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-01-21 14:27

Mysle, ze Bog udziela wszystkich tych lask, ktore sa potrzebne do zycia wiecznego i tych, ktore nam nie przeszkodza na drodze do zycia wiecznego, a pragniemy tego w zyciu doczesnym. Tak mi sie wydaje. :)

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-21 19:00

Wszystko jest łaską.

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-21 19:38

exactly

 Re: Jakich łask Bóg nam udziela?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-23 11:03

Boze, ktoz odgadnie Twoja wszechmocna i pelna milosci do Swego stworzenia wole? Czy jutro rano obudze sie, czy dasz mi laske zdrowia? Ilez to pytan cisnie sie na usta niepotrzebnie, gdy Ci czlowiek malo ufa. Panie Ty wszystko wiesz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: