logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-23 18:48

Zastanawiam się czy człowiek ma prawo oczekiwać cudu. Czy takie pragnienie cudownego wręcz rozwiązania jakiejś bardzo trudnej sprawy nie jest z jego strony egoistyczne i czy nie jest po prostu wykorzystywaniem Boga do zrealizowania jego prywatnych celów?
A może człowiek powinien tylko bardziej dziękować Bogu za to co już ma, bez oczekiwania na więcej?
Przyszła mi do głowy taka refleksja, ponieważ na świecie jest tyle nieszczęśc i prawdziwych tragedii (jak np. wojny, głód czy prześladowania), że moje złamane serce, czy jakieś niepowodzenie w nawet dla mnie ważnej kwestii, jednakże nie mającej w sumie żadnego wpływu na losy świata i rozwiązanie jego problemów, ma dla Boga równie wielkie znaczenie jak przymierająca głodem rodzina na drugim końcu globu?

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-01-23 22:16

http://www.zosia.piasta.pl/sumienie-smierci.html

Czy nadal myślisz, że o Bóg o Tobie zapomni?
Pozdrawiam :)

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-23 23:37

Na tytułowe - tak.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: I. (---.10.11.vie.surfer.at)
Data:   2009-01-24 10:42

Panu Bóg wystarcza czasu i energii dla wszystkich, nie musi zaniedbywac głodujących, żeby rozwiązac np. Twoje sercowe problemy. Pomyśl, ze On wie lepiej ile masz włosów na głowie, niż Ty sama, bo Ty pewnie nie wiesz tego wcale.
Myślę, że Bóg chce, żebyśmy byli szczęśliwi i jeżeli dopuścił do jakieś przykrej sutuacji, to ma swoje powody.
Wydaje mi się, ze cuda wciąż i często na świecie się zadrzają, choc niektórzy nazywają je niesamowitym zbiegiem okoliczności, albo wręcz przypisują je sobie. Dla mnie to, że mam udaną rodzinę pomimo mojego charakteru, jest np. prawdziwym cudem. Myślę, ze Bóg daje je wszystkim, gdy tylko to jest dla nich dobre. Nie chodzi tu o jakieś zasługiwanie na cud, bo na to nikt nie zasługuje.
Radzę Ci oczekiwac, że Bóg rozwiąże Twoje problemy, ale nie wymyślaj konkretów w tej sprawie. Nie musisz Mu podsuwac terminów i pomysłów, On sobie poradzi nawet lepiej bez nich.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Mati (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-01-24 10:57

Powinniśmy dziękować i prosić. A oprócz tego po prostu czynić dobro dla innych... Z Bogiem.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-24 16:07

Moze zamiast oczekiwac, zostawic Bogu decyzje, a samej prosic i ufac, a przede wszystkim dzialac, cos robic z problemem, nie poddawac sie stagnacji. Na losy swiata wplyw masz chocby mowiac i piszac swoje zdanie o problemach, ktore sa do rozwiazania nie pomijajac ich milczeniem.
Bog z Toba.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Marzena. (78.8.107.---)
Data:   2009-01-24 17:04

Powiedziała mi kiedyś młoda, aczkolwiek mądra psycholog mniej wiecej w ten sposób:
Ty masz problem, ty cierpisz. I nie znaczy to, że masz lekceważyć swój ból, bo cierpią ludzie na świecie, bo jest głód i wojna.
Ty musisz zainteresować się swoim bólem, bo na niego masz wpływ a na losy świata po prostu często nie.

Stanąć twarzą w twarz ze sobą i wojną w swoim sercu jest nawet trudniej niż wspomóc materialnie czy duchowo tych którzy cierpią daleko. Bo łatwo się kocha na odległość, trudniej kocha się bliskich. A najtrudniej tego, który jest najbliżej jak się da, czyli siebie samego :)
Cud u tych, którzy wierzą, wzmacnia wiarę, u tych, co nie wierzą, może ją pobudzić.
Warto oczekiwać cudu, ale nad wszystko ma być jedna rzecz: Boża wizja mojego życia, Jego sposób rozwiązania spraw.
Pozdrawiam :)

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-24 18:23

Jako czytelnik i osoba dziś szczególnie cierpiąca napiszę że lubię Marzenkę (skąd jesteś?); lubię też wypowiedzi Bogumiły i Bogny. pozdrawiam.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-24 20:30

Człowiek wiary musi wręcz oczekiwać cudu, ale na tyle, o ile cud jest zgodny z wolą Bożą. Co do złamanego serca, to mam za sobą 8 lat modlitwy o cud, który sie nie zdarzył i 1 (jedną) modlitwe o rozstanie, która się zrealizowała po 2 tygodniach. I to tez był cud, ze przezyłam to rozstanie. Jest to dla mnie wielka nauka co do istoty Bozej woli i odpowiedzi na modlitwę.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Marzena. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-24 20:51

A dziękuję dziękuję, marto :)
A Marzenka jest z Cieszyna (na południu Polski:)

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Bogna (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2009-01-24 23:59

Dziękuję Marto. :))) Życzę powrotu do zdrowia i ulgi w cierpieniu. :)))) Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-25 00:49

Modlę się od pół roku o cud, bo mąż chce mnie zostawić po 30 latach małżenstwa z trójką dzieci (dwoje już dorosłych) a najmlodsze 17-letnie, czy mam prawo prosić o cud, aby nie odszedł do kochanki?Czy pogodzić się? Może taka jest wola Boża?

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-25 01:07

Mario, nie ma woli Bożej tam, gdzie jest grzech. Bóg może tak jedynie dopuścić, ponieważ mąż ma wolną wolę i w pewnym sensie "może" grzeszyć. Tak Bóg postępuje z każdym z nas. Dał wolną wolę i jej nie zabiera, chociaż ciągle grzeszymy. Módl się, Mario nadal. I dla siebie i dla niego. Może tutaj, na ziemi, się nie uda. Ale ważne, żebyście byli razem w niebie. Dlatego on potrzebuje twojej modlitwy, choć może o tym w ogóle nie myśli. Miałam kolegę, ktory odszedł do kochanki, zostawiając żonę z trójką mniejszych niż twoje dzieci. Nawrócił się dopiero podczas choroby. Żona mu wybaczyła i odwiedzała go w szpitalu razem z dziećmi aż do śmierci. Masz prawo prosić o cud, jak najbardziej.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-25 09:55

Modlę sie cały czas, widocznie taka jest wola Boga, taki ma zamysł wobec mojego życia, droga krzyża prowadzi do radości zmartwychstania, cytując modlitwę do Sw. Judy Tadeusza. Może Bóg wysłucha? Bóg zapłać za słowa otuchy, bo bardzo mi cięzko.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: ines (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-25 22:55

Mario,
poczytaj o zdradzie i ratunku tutaj
oraz duzo dobrych rad na stronie dla malzenstw w kryzysie www.sychar.alleluja.pl

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-26 11:14

Bóg Zapłać Ines.
Pozdrawiam serdecznie, Maria

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-26 12:14

Jeszcze raz dziękuję. Weszłam na stronę ,którą podałaś,a tam znalazłam informacje ,że nie można być biernym ba samo czekanie nic nie da, ponadto już się umówiłam w poradni rodzinnej w mojej diecezji.Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam .Maria

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-26 13:16

Wczoraj oglądałam film, niby komedia pt Bruce Wszechmogący. ale ten film dał mi do myślenia. W momencie, kiedy główny bohater ma setki pretensji do Pana Boga o swoje niepowodzenia, Bóg mu odpowiada:
Nie jestem od wyręczania człowieka, załatwiania spraw za niego. Nie dokonuje cudów na zamówienie. Cuda istnieją w człowieku w jego działaniu. Ale człowiek nie zna swej mocy, bo nie chce sie wysilić. Łatwiej mu zupełnie zdać się na Boga i obwiniać za wszystko co złe, co sie nie udaje. Cudem jest samotna matka pracująca na 2 etaty i znajdująca czas dla dzieci, cudem jest młody człowiek mówiący NIE narkotykom a TAK edukacji. Człowiek sam musi w sobie poprzez modlitwę odnaleźć siłę do czynienia cudów. Bóg towarzyszy nam i pomaga ale nie jest w stanie zmienić wolnej woli kazdego z nas.
Głodujace dzieci, wojny i wszelkie zło pochodzi nie od Boga ale od złego postępowania człowieka, Bóg jest Wszechmogący ale nie moze nam nic nakazać bo szanuje naszą wolną wolę. Należy sie modlić o nawrócenie wszytskich złych tego świata, a nie ozcekiwać ze Bóg zstąpi i w mig nakarmi głodnych czy unicestwi działania wojenne. On sam cierpi przez nieposłuszeństwo i złe postępowanie ludzi. Tak myśle.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: femme (---.238.68.22.ip.airbites.pl)
Data:   2009-01-26 23:11

Mario, podaję tekst modlitwy, którą proponuje czasopismo "Miłujcie się."
"Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania Przykazania Miłosci. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie Zbawczego Orędzia od udzielenia wsparcia małżeństwu na weselu w Kanie. Była tam też Maryja - i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię Dobry Ojcze, Proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem niezależnie od przyczyn. Proszę, aby to małżeństwo w intencji, którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zmiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoją chwała i na nowo mogli w Ciebie uwierzyć oni i ich dzieci. Amen."
Do tej modlitwy należy odmówić jedną dziesiątkę różańca. Proponuje się, aby ją odmawiać przez sześć kolejnych miesięcy ( ja odmawiam już drugi rok ). Zachęcam Cię do odmawiania tej modlitwy wraz z dziećmi- tak jak ja to czynię -
"Bo gdzie są dwaj, albo trzej zebrani w imię Moje tam Ja jestem Pośród nich". Mt 18,20).
Nie upadaj na duchu. PAN jest z Tobą.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-27 21:27

Bóg zapłać. Może moglibyście mi pomóc przez modlitwę, o to poprosiłam moją przyjaciółkę, może Bóg wysłucha. Tak pusto w domu kiedy mój mój mąz wyjeżdża kolejny raz w "delegację", a w niedzielę oświadczył mi że zdecydował się już odejść do tej kobiety, bo ma 55 lat i chce sobie jeszcze pożyć i ma ostatni moment aby od nowa sobie życie ułożyć. Najgorsze jest to że ja go pomimo tej zdrady kocham, dlatego tak boli. Był moim pierwszym i jedynym mężczyzną, nigdy go nie zdradziłam a podobno jestem atrakcyjną kobietą. Czarna rozpacz, wiem, że nie wolno rozpaczać, ale mi naprawdę trudno.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-01-27 22:06

Mario, ks. Jan Twardowski w swoich "Myślach na każdy dzień" napisał, że rozpacz to nagłe niewidzenie Boga w nieszczęściu. Mam takie doświadczenie: ból oddany Bogu, nie przeradza się w rozpacz. Boli chyba równie mocno, lecz pozostaje nadzieja. Nadzieja na cud. Chyba nikt nie przeżył życia nie doświadczając cierpienia. Od tego nie ma ucieczki. I zwykle spotyka nas to, czego się najbardziej boimy; coś, co wydaje się stanowić granicę naszej wytrzymalości. W Twoim wieku masz już pewnie niejedną taką granicę przekroczoną. Teraz też tak będzie, dasz sobie radę, a Bóg spełni swój cud. Może wróci Twój mąż? A może po prostu dostaniesz coś innego, co ci pomoże przetrwać trudne chwile i znowu będziesz szczęśliwa? A na pewno staniesz się silniejsza. Tylko nie oddalaj się od Boga. Kłóć się z Nim, proś Go, marudź jak dziecko i użalaj się, tylko nie obrażaj się na Niego. On jest prawdziwym, dobrym Ojcem, Jego zadaniem jest ukoić Twój ból.
Wszyscy mamy za soba jakieś rozstania, które wydawały się kiedyś niezasłużoną karą, niespodziewaną i bez sensu. To da się przeżyć i chociaż zostaje jakieś wrażliwsze miejsce, nie do końca zagojona rana, Bóg jest blisko i na Niego można liczyć. "Miłującemu Boga wszystko obraca się ku dobremu" Rz 8, 28.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-27 22:38

To nie jest tak, że jak trwoga to do Boga, jak mawiała moja mama, ale to nieszczęście jeszcze bardziej mnie do Niego przybliżyło. Sądzę, że gdyby nie modlitwa, nie wytrzymałabym tego przy zdrowych zmysłach.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: J (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2009-01-27 23:46

"I zwykle spotyka nas to, czego się najbardziej boimy; coś, co wydaje się stanowić granicę naszej wytrzymalości."

Ujęłabym to nieco inaczej: zwykle boimy się tego, co wydaje się przekraczać granicę naszej wytrzymałości. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie. Bo zawsze najciężej dotykało mnie to, czego się nie spodziewałam, ani nie obawiałam.

 Re: Czy dobrze jest oczekiwać cudu?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-01-28 16:18

J napisał(a):
Bo zawsze najciężej dotykało
mnie to, czego się nie spodziewałam, ani nie obawiałam.


Z mojego doświadczenia, Jotko, wynika coś takiego: boimy się pewnych kategorii trudności. Na przykład - obawiamy się samotności, bycia zdradzonym lub utracenia sprawności czy niezależności, boimy się zranić kogoś. Jednak to są takie trochę ogólne strachy, bo raczej nie myslimy o czymś konkretnie, nie oczekujem, że coś z tych kategorii nas dotknie. Raczej słuchając cudzych zwierzeń, myślimy, że tego ty my na pewno nie znieślibyśmy. Kiedy przytrafia nam się tego typu zranienie, to zawsze dziwimy się, że to się dzieje; że zdarza się mimo, że nie zawiniliśmy.
Ja jeśli boję się czegoś konkretnego, to zwykle to się nie zdarza. I na ogół nie spodziewam się czegoś złego. Przeciwnie.
Prawdziwe trudności najczęściej przychodzą niespodziewanie.
Myślę, że to zgadza się mniej więcej z twoim zdaniem.
Zresztą gdzieś w podświadomości lub zupelnie świadomie mamy tendencje do zbiżania się lub przekraczania swoich granic. To wywołuje dreszcz emocji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: