logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Katarzyna (---.static.espol.com.pl)
Data:   2009-07-15 19:47

Szczęść Boże,
Nie dawno kupiłam brewiarz i mimo obecnych tam wskazówek zupełnie nie wiem jak powinno się go prawidłowo odmawiać.
Czy muszę go poświęcić przed pierwsza modlitwą na nim?
Z góry dziękuję za pomoc.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Hermenegilda (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-07-16 08:51

Brewiarz, różaniec, medalik, krzyżyk - nie muszą być poświęcone, żeby się na nich modlić czy nosić je. Ale przy okazji - warto poprosić księdza o poświęcenie.
A z odmawianiem brewiarza. Dla mnie pytanie trochę zbyt ogólne. Na ogólne pytanie daje się ogólną odpowiedź. Albo wkleja się instrukcję z jakiejś strony, która pewnie będzie podobna do wskazówek z twojego brewiarza. Nie wniesie więc nic więcej, skoro tamto ci nie wystarcza. Zacznij modlitwę brewiarzową od początku, nie przejmując się na razie, że czegoś nie wiesz i zrobisz nie po kolei albo ominiesz. Ty nie masz obowiązku odmawiania brewiarza, więc cokolwiek przeczytasz, będzie dobrą i wystarczającą modlitwą. I zadawaj po kolei pytania szczegółowe: w którym momencie masz jakiś problem. Z czasem się nauczysz wszystkiego. A jak chcesz naraz wszystko wiedzieć, a nigdy się brewiarzem nie modliłaś, to wszystko ci się pokręci :))
Radziłabym tak:
- otwórz stronę http://brewiarz.pl/vii_09/1607p/index.php3
(to dzisiejszy dzień 16 VII ale możesz otworzyć każdy inny)
- znajdź na stronie "teksty LG"
- wybierz co chcesz odmawiać (np. nieszpory) i otwórz
- weź do ręki brewiarz swój własny i spróbuj (na tyle ile wiesz) pozaznaczać sobie na których stronach masz czytać. Jeśli tylko będziesz miała jakiś problem, zajrzyj na stronę w internecie i już będziesz wiedzieć czego szukać: co jest po czym.
- dopiero dodatkowe ale konkretne pytania zadaj tutaj na forum po kolei.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Maciek (---.autocom.pl)
Data:   2009-07-16 14:44

nie musisz go poświęcać. poczytaj o modlitwie brewiarzowej na: www.brewiarz.katolik.pl

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Dominika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-07-17 12:08

Kasiu,
Brewiarz to jak wiesz wielka chwila rozmowy z Panem, poprzez Psalmy, pieśni i fragmenty z Pisma św. Myślę, że na początek to zrób tak.Jeśli masz internet to codziennie wchodź na stronę Internetowa Liturgia Godzin, gdzie na każdy kolejny dzień miesiąca będziesz miała podane strony z Brewiarza. Zaznacz je więc sobie w swoim i módl się.
Dzień rozpoczynasz psalmem wezwania: I tydz. - 95, II tydz. - 100; III tydz.- 24;IV tydz. - 67. Zresztą wszystko znajdziesz na www.brewiarz.katolik.pl
Ufam, że teraz będzie Ci prościej zacząć, a poza tym proponuję Ci abyś choć raz poszła do któregoś klasztoru - np. do Karmelu i wraz z siostrami/księżmi odmówiła Brewiarz.
Dobrych chwil
Dominika

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Mateusz (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-07-17 19:02

Witaj,
Szczerze proponuję iść do księdza i on wytłumaczy. Na początku Brewiarz jest trudny, bo trzeba poznać kilka zasad, ale później idzie z góry, jednak jak chcesz mieć pewność, że dobrze odmawiasz brewiarz, to musisz mieć dobrego prowadzącego.
Pozdrawiam, Mateusz

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Sylwiontko (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2009-07-18 10:45

Jutrznie odmawiasz rano, po czym możesz także odmówić Godzinę Czytań, w południe jest modlitwa w Ciągu Dnia, wieczorem Nieszpory, a przed snem Kompleta. Teraz mamy tydzień trzeci, a od dzisiejszych Nieszporów Niedzielnych zacznie się tydzień czwarty. Pozdrawiam jak coś to służę pomocą ;)

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Romek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-07-18 13:56

Witam,
Zależy jaki brewiarz kupiłaś? Czy wydanie 4-tomowe, czy 1-tomowe wydanie skrócone, czy może wydanie dla świeckich. Każdy kto zaczyna się modlić Liturgią Godzin ma problemy ze znalezieniem odpowiednich stron na dany dzień. Ale tu mamy wielką pomoc w postaci strony www.brewiarz.katolik.pl na której znajdziesz teksty, numery stron i inne potrzebne informacje do odmawiania brewiarza bez względu na to jaką Liturgię Godzin sobie kupiłaś. Ta strona z pewnością pomoże Ci na początku a z każdym dniem będziesz coraz bardziej samodzielna w poszukiwaniu odpowiednich stron brewiarza. W razie kłopotów zawsze możesz skorzystać z zasobów powyższej strony.
Życzę wiele radości duchowych z modlitwy brewiarzem.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Andrzej (---.chello.pl)
Data:   2009-07-18 21:33

Szczęść Boże,
polecam http://brewiarz.katolik.pl

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Artur (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2010-11-07 17:00

Modlitwy Liturgią Godzin nauczyłem się z Radiem Maryja. Codziennie o stałej porze jest tam odmawiany brewiarz.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Tadeusz (83.238.194.---)
Data:   2012-10-23 21:18

Mam inne pytanie: Czy są określone godziny na odmawianie brewiarza?
np. Jutrznia 6 rano a Nieszpory o 18-tej itd.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-05-05 10:13

Dzis jest dostepna wygodna aplikacja na androida o nazwie
Pismo Swiete. W sklad tej aplikacji wchodza Pismo Swiete, Modlitewnik i Brewiarz. Brewiarz wymaga dostepu do internetu.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: ala (---.cpe.net.cable.roger)
Data:   2014-06-02 22:02

Dziękuję, szczęść Boże.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Laura (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data:   2015-08-16 23:40

Jesteście niesamowici. Kiedyś odmawiałam modlitwę brewiarzową, ale sprawiało mi to wielką trudność. Teraz już wiem kiedy i co. A może dojrzałam do tej modlitwy - dzięki za wszystko.

 Re: Jak odmawiać modlitwy brewiarzowe?
Autor: Anna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2016-09-07 22:12

Chciałabym modlić się brewiarzem ale nie umiem i nie wiem, który kupić czy brewiarz dla świeckich czy liturgię Godzin. poradźcie - bardzo dziękuję

---
Proszę poszukać wskazówek w tych wątkach: (klik).

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: