logo
Niedziela, 28 luty 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Co myśleć o stygmatach w islamie?
Autor: Ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-29 09:35

"Stygmaty są to rany pojawiające się z reguły na ciałach osb głęboko religijnych. W chrześcijaństwie uwidaczniają się najczęściej na nogach, rękach, boku i czole, w miejscach odpowiadających ranom zadanym Chrystusowi przez oprawcw. Okazuje się jednak, że stygmatyzacja dotyczy też wyznawcw
islamu - w ich przypadku rany pojawiają się w miejscach ran otrzymanych przez Mahometa w bitwach."

Co mam o tym myśleć? Musze przyznać, że jestem zaszokowana, ponieważ byłam przekonana, że "cuda" występują tylko u chrześcijan. A tu proszę! Gdzie jest ta prawda? Od długiego czasu mam problemy z wiarą, mimo iż wciąż nie
przestaję szukać, ale gdy myślę, że już jest dobrze, mimo wątpliwości, to natrafiam na coś takiego. Ratujcie!

Re: Co myle o stygmatach w islamie?
Autor: happy (---.aster.pl)
Data:   2009-09-05 14:18

Nie naley wierzy we wszystko, co si przeczyta. Wiele takich i podobnych sensacyjnych wiadomoci pojawia si codziennie w necie. Nasz wity Rzymskokatolicki Koci za porednictwem swego najwyszego autorytetu, jakim jest Stolica Apostolska, potwierdza oficjalnie jedynie stygmaty w. Franciszka z Asyu. Co do stygmatw w. ojca Pio, to milczco je aprobuje, bo nie zaprzecza. Stygmaty innych osb nie uzyskay adnego zatwierdzenia przez Koci. Muzumanie mog oczywicie pisa o swoich stygmatach tak, jak oni je widz. Kady moe powiedzie, e jego cierpienia maj charakter duchowy, ale to bdzie tylko punkt widzenia tego, kto tak twierdzi. Wcale nie musi to mie potwierdzenia autorytetw z dziedziny medycyny, psychologii i innych specjalistw naukowych. Do zatwierdzenia kadego cudu, zgaszanego do wadz kocielnych potrzeba wieloletnich bada z rnych dziedzin nauki.
Wierzymy w Boga w Trjcy Jedynego, a nie w Mahometa. Zajrzyj do Katechizmu Kocioa Katolickiego: art. 202 Sam Jezus potwierdza, e Bg jest "jedynym Panem" i e naley Go miowa "caym swoim sercem, ca swoj dusz, caym swoim umysem i ca swoj moc". Rwnoczenie Jezus daje do zrozumienia, e On sam jest "Panem". Wyznanie, e Jezus jest Panem, jest waciwoci wiary chrzecijaskiej. Nie sprzeciwia si ono wierze w Boga Jedynego. Wiara w Ducha witego, "ktry jest Panem i Oywicielem", nie wprowadza adnego podziau w jedynym Bogu: Ca moc wierzymy i bez zastrzeenia wyznajemy, e jeden tylko jest prawdziwy Bg, wieczny, nieskoczony, niezmienny, niepojty, wszechmocny i niewymowny, Ojciec i Syn, i Duch wity: trzy Osoby, ale jedna istota, jedna substancja, czyli natura, cakowicie prosta".
Jeli szukasz Boga, to mdl si regularnie, uczszczaj na msze wite i przystpuj do sakramentu pojednania i komunii witej. Pro Jezusa o ask wiary, bo tylko On Ci j moe da, a nie wiedza o sensacjach wymylonych przez kogo. Szatan nie pi, tylko ewidentnie chce przeszkodzi Twoim poszukiwaniom. Musisz by bardziej czujna. Nigdy nie bdzie tak, e bdzie ju dobrze, jak piszesz. Jeli wybraa Jezusa, to musisz teraz codziennie wybiera midzy dobrem a zem, prawd a kamstwem. Dlatego nie zapominaj o codziennych praktykach religijnych. Trzymaj si blisko Jezusa, ufaj Jemu. Jeli masz wtpliwoci, to powtarzaj: Jezu, ufam Tobie. Pan nie opuci nigdy tych, ktrzy Go szukaj.

Re: Co myle o stygmatach w islamie?
Autor: Verba Docent (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-09-08 14:17

Teologia chrzecijaska nie zmierzya si tak naprawd z fenomenem Mahometa. Odnosz wraenie, e szczytem osigni w tej dziedzinie pozostaje refleksja w. Jana Damasceskiego, ostatniego Ojca Kocioa z VIII wieku, yjcego pod panowaniem islamskim, ktry widzia w islamie rodzaj sekty chrzecijaskiej.

Zdarzyo mi si jaki czas temu sucha wykadu jednego z ciekawszych polskich teologw redniego pokolenia, piastujcego powany urzd akademicki na prestiowej uczelni. Zwrci on uwag na fakt, e cigle nie potrafimy wyj poza stereotypowe rozumienie postaci Mahometa i jego specyficznej ale niewtpliwej relacji z Bogiem. Podobnie rzecz ma si z Budd czy Zoroastrem. To jeszcze przed nami.

Jedno jest pewne: Bg nie jest Bogiem tylko jednego plemienia, rasy, narodu ale Panem Kosmosu. Spiritus flat ubi vult - niezbadane s drogi Pana. Nie potrafimy odnie si na gruncie teologii chrzecijaskiej w sposb adekwatny do zjawisk, ktre Pani opisuje.
Z drugiej strony nie jest to powd do szoku, co najwyej zdumienia i zdziwienia. Ale przypominam, e zdumienie/zdziwienie jest fundamentem mylenia. Wic nie jest le!

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: