logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam wiarygodnosci nt. cudu eucharystycznego.
Autor: maciek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-29 23:46

przeczytałem ostatnio na jednej ze stron internetowych o wystąpieniu cudownego wydarzenia w jednym z kościołów w archidiecezji białostockiej, już określanym jako cud eucharystyczny. Czy ktoś może posiada jakieś wiarygodne informacje na ten temat? Nie chcę tutaj przytaczać tego, co już przeczytałem, bo być może to tylko czyjaś bujna fantazja.

 Re: Szukam wiarygodnosci nt. cudu eucharystycznego.
Autor: Verba Docent (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-08-30 10:15

Jaki kościół? Jaka strona internetowa? Kiedy cud miał mieć miejsce? Na czym mniej więcej miałoby to polegać według tego co Pan przeczytał.

Trudno wypowiadać się odnośnie zjawiska, o którym wiemy, że "jedna pani, drugiej pani...". I do tego chce Pan, Panie Maćku, żeby oceniać wiarygodność czegoś o czym nic nie wiemy.

Tak na marginesie. Cudem nazywamy wydarzenie, którego zaistnienie nie jest wytłumaczalne w ludzkich kategoriach. Możność czynienia cudów przynależna jest tylko i wyłącznie Bogu (podobnie jak możność stworzenia z niczego i panowanie nad czasem).

Z cudem eucharystycznym mamy do czynienia każdorazowo w trakcie przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Boga. Bóg w naszej obecności dokonuje cudu. I ma to miejsce w każdym kościele, w każdej archidiecezji, codziennie (z wyjątkiem jednego dnia), a nawet kilka razy dziennie.

I raczej w tym kierunku trzeba szukać a nie w lekturze jednej, czy drugiej strony internetowej.

 Re: Szukam wiarygodnosci nt. cudu eucharystycznego.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-08-30 12:35

"Nie chcę tutaj przytaczać tego, co już przeczytałem" -
I czynisz słusznie, Maciek, nie przytaczając tego, co wyczytałeś na owej stronie, bo wyszedłby z tego tylko magiel [a swoją drogą ciekawe ilu Forowiczów jeszcze pamięta czemu on tak "faktycznie" ;) służył - może tylko Michał, VD, B. i jeszcze kilkoro :)?]
"już określanym jako cud eucharystyczny" -
Aby jakieś wydarzenie, "objawienie" zostało uznane przez Kościół za cud (Boży znak), zazwyczaj mija wiele, wiele lat. Przeprowadzany jest wyjaśniający długotrwały proces, który albo potwierdza, albo odrzuca je jako nieprawdziwe.
Wiele stron internetowych, szczególnie tych nie mających zielonego pojęcia na tematy związane z wiarą - religią, chrześcijaństwem, katolicyzmem - zabierają głos i sieją zamęt w umysłach ludzi słabej, albo "nad-pobożnej" wiary.
Dlatego uważam, ze nie ma co szukać potwierdzenia, nawet tutaj na forum Katolika. Bo jeśli jakiś cud zostanie uznany, to najbardziej wiarygodne będzie ogłoszenie go na oficjalnych stronach Kościoła (np. naszego Episkopatu, czy też Vaticanum).

 Re: Szukam wiarygodnosci nt. cudu eucharystycznego.
Autor: Jerzy (---.isp.tvkg.net)
Data:   2009-09-01 12:01

Nie tak dawno "Katolik" zamieścił na swojej stronie artykuł o Marcie Robin -
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=530
a kilka miesięcy temu także o św. Mikołaju z Flue - pustelniku. -
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=2020

Oba te artykuły polecam Twojej uwadze i przemyśleniom. Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: